Дискусии относно Google Chrome Web Browser.

Не можете да се оправите с дадена програма? Незнаете как работи? Искате повече информация? Споделете и ще се опитаме да ви помогнем.

Дискусии относно Google Chrome Web Browser.

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 3.09.2008г. в 09:57ч.

Новият браузър появил се на военния фронт между "Mozilla Firefox" и "Internet Explorer" се нарича "Chrome" и бета версията е вече достъпна за свободно теглене от тук. Бързам да ви споделя първите подробности и впечатления относно него, защото той наистина заслужава внимание. Първото, което ми направи впечатление е, че както всеки друг браузър и той си притежава опцията за ипортване на съдържанията от бисквитки, история, преки таб бутони към предпочитани линкове и тн. Тук имах лек проблем с ипортването на съдържанието от "Mozilla Firefox", като след задаване на импортване съдържанието си стоеше един прозорец с опции и "изстинали" бутони без никакво развитие. Дадох "End Task" на тази операция, след което стартирах браузъра повторно и всичко си беше налице. Другите ми впечатления бяха от интуативния интерфейс, който изглежда красиво, като за сметка на това не натоварва допълнително машината. Страниците се отварят значително по-бързо, но не се държи адекватно, когато има страници с видео съдържание (YouTube, Dtrailers и тн.). Другата подробност е показването на "история"-та с малки скрийнове на съотвените страници. Тази история може да бъде премахната в режим "Инкогнито" (Ctrl+Shift+N), като по този начин се активира режима. Другата подробност е, че е премахната долната рамка на браузъра, която показва request-a към някоя страница или развитието при зареждане. Когато решите да отворите сайт, просто се показва трансперантна малка лентичка, която показва статуса на reques-та към сайта. Лентата за изискване за отваряне на сайтовете е смесена с търсачката "Google", което е много удобно вместо да се добавя ново поле. Така, когато объркате наименованието на сайта, то просто ще ви отвори "Google" с близки до значение сайтове - това не е кой знае какво нововъведение просто ви напомня на коя компания продукта ползвате :) - пропаганда, може би. Това са засега подробностите. Ще продължа да разучавам браузъра и ще ъпдейтвам информацията тук. През това време може да се включвате и вие в разширяването на темата.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Re: Chrome Google Browser

Покажи връзката към това мнениеот gogyto » 3.09.2008г. в 11:47ч.

Вчера си го търсех да го изтегля,ама страницата беше "out of space" нейде :haha: ,и ето сега вече го тествам.Засега се държи доволно много по пъргаво се държи от Firefox-a поне за сега.. тестовете продължават...:)
Изображение
Аватар
gogyto
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 713
Регистриран: 10.11.2007г. в 18:56ч.
Град: Здравец-изток
ТВ: Toshiba Regza 40VL748,
LG 42LA640S

Покажи връзката към това мнениеот . » 3.09.2008г. в 14:23ч.

Изображение, Изображение - коментарите.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 3.09.2008г. в 17:23ч.

да. и моите впечатления са позитивни за сега.. но ще видим като го понатоваря както обичайно ползвам операта с 30-40 таба странички.
интересното е също и при изтегляне на файлове - ако от една страница се инициира доунлоад, то се показва отдолу, но само в този таб, където е страничката. при друго сваляне от друг таб - какво се сваля се показва в него таб отдолу.т.е. два-три файла в единия таб, един два в другия.
разбира се, може да се извика отделен таб-страничка със всички сваляния, но ми направи впечатление това "отделно" за всеки таб показване отдолу.
до колкото гледам , не е проблем да се смени сърч системата, и да не се ползва гугъл.
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот . » 3.09.2008г. в 17:29ч.

Вече му направиха ads преди минутки по живините по Кавал 1.

Още и още информация за самият браузър.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот dean » 6.10.2008г. в 07:34ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:Вече му направиха ads преди минутки по живините по Кавал 1.

Още и още информация за самият браузър.

Шлифере, вместо да търсиш информация в гугла.цом вземи ти виж за какво иде реч, а стига си праскал разни линкове. Това тук е само за коментари за самия браузър. Не сме сакати, че да потърсим сами информация по форумите за него.

По темата - инсталирах го и съм сравнително доволен, като изключим, че на някои сайтове с видео потоци гълта значително RAM, освен това плъгина за флаш се чупи честичко, но пък хубавото е , че не се затваря самия браузър ами просто ти показва, че плъгина не работи и това което трябва да се направи е просто рефреш на страницата. Другото, което не ми хареса е, че отваря по няколко процеса Chrome.exe и освен това GoogleUpdate.exe
Последна промяна . на 6.10.2008г. в 18:57ч., променена общо 1 път
Причина: Нарушаване на 2.2 от Правилата на форума !
Аватар
dean

Съобщения: 708
Регистриран: 26.05.2006г. в 00:44ч.
Град: Rousse

Re: Дискусии относно Google Chrome Web Browser.

Покажи връзката към това мнениеот root » 6.10.2008г. в 09:22ч.

на вниманието на всички присъствуващи...

Хромата за всеки джам (таб) прави собствен енджин който е отделен (isolated) от останалите. Затова се лапа повечко рам.

Отделно - ДжаваСкрипт енджина му (V8) е може би най-бързия в света. AJAX anyone?
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот deian » 6.10.2008г. в 09:33ч.

Аз си сложих Opera 6.0 RC2 и е доста добра. Chrome нещо се опитва да ми шитва лични данни не където трябва :mml:

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот root » 6.10.2008г. в 10:26ч.

deian написа:Аз си сложих Opera 6.0 RC2 и е доста добра. Chrome нещо се опитва да ми шитва лични данни не където трябва :mml:

Операта е лоша... що не пробваш един lynx направо?
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот deian » 6.10.2008г. в 10:28ч.

А, да бе. За Opera for Windows говорим. Пушка е.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот root » 6.10.2008г. в 10:39ч.

deian написа:А, да бе. За Opera for Windows говорим. Пушка е.

Lynx също има Виндовс... а има и links където има и реализирана възможността за табове...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 6.10.2008г. в 11:10ч.

Ae, моите уважения, ама темата е за "Фром" от "Гугъл" - моля придържайте се към темата!
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 6.10.2008г. в 18:54ч.

root написа:на вниманието на всички присъствуващи...

Хромата за всеки джам (таб) прави собствен енджин който е отделен (isolated) от останалите. Затова се лапа повечко рам.

Отделно - ДжаваСкрипт енджина му (V8) е може би най-бързия в света. AJAX anyone?

ахам.. гледам и аз колкото таба, толкоз и хромчета се навъдили в процесите .. при отворени 25-40 таба, всеки с памет заемана около 3-30 М - няма как дане понатвари :)
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот dean » 17.10.2008г. в 15:01ч.

hitmanub40 написа:Ae, моите уважения, ама темата е за "Фром" от "Гугъл" - моля придържайте се към темата!

Не е ФРОМ, а ХРОМ :)
Аватар
dean

Покажи връзката към това мнениеот somespirit » 17.10.2008г. в 16:31ч.

какво му дискутирате толкова на този браузер на Гугъл - с Този дървен интерфейс за нищо не става, лично мнение.
Аватар
somespirit

Съобщения: 634
Регистриран: 13.06.2008г. в 10:01ч.

Покажи връзката към това мнениеот dean » 17.10.2008г. в 20:47ч.

skylinefor написа:какво му дискутирате толкова на този браузер на Гугъл - с Този дървен интерфейс за нищо не става, лично мнение.

Аз само да вметна, че някои хора харесват "дървения интерфейс". Предпочитам изчистен браузър с повече работно място, отколкото някой шарен пълен с всевъзможни бутони с кой от кой по-причудливи функции. Съответно процесорчето ми да хаби повече ресурс в изобразяването на интерфейса отколкото на самата страница.
Аватар
dean

Покажи връзката към това мнениеот Stealth » 7.04.2009г. в 20:08ч.

Като я инсталирах и си прехвърлих bookmakers от Firefox, но на chrome всеки сайт се повтаряше по 3 пъти някъде. При мен също доста по-бавно ми зареждат някои по-тежки сайтове. Например zamunda, а и доста бавно се зарежда страницата при скролиране :D. Някой ако има chrome да каже дали на него също му засича така и друго - как мога да запаметя само въведените данни в някой сайт (например въведеният user name в abv.bg без запаметена парола, а само името, т.е. когато го въвеждам и то да се изпише долу, както е при firefox)? Иначе много е добра търсачката, както и идеята за възможност incognito. А и няма ли да излезе някакъв blocker на реклами като adblock plus :D да си блокирвам реклами по мой избор, че иначе се бъгва в сайтове като youtube и vbox (нещо като flashkiller).
Аватар
Stealth

Съобщения: 260
Години: 29
Регистриран: 25.09.2005г. в 13:52ч.
Град: Pyce

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 10.04.2009г. в 00:29ч.

Stealth написа:Като я инсталирах и си прехвърлих bookmakers от Firefox, но на chrome всеки сайт се повтаряше по 3 пъти някъде. При мен също доста по-бавно ми зареждат някои по-тежки сайтове. Например zamunda, а и доста бавно се зарежда страницата при скролиране :D. Някой ако има chrome да каже дали на него също му засича така и друго - как мога да запаметя само въведените данни в някой сайт (например въведеният user name в abv.bg без запаметена парола, а само името, т.е. когато го въвеждам и то да се изпише долу, както е при firefox)? Иначе много е добра търсачката, както и идеята за възможност incognito. А и няма ли да излезе някакъв blocker на реклами като adblock plus :D да си блокирвам реклами по мой избор, че иначе се бъгва в сайтове като youtube и vbox (нещо като flashkiller).

ами Хром е сравнително добър, неска като ми са скапа лисицата и след пресинсталация и рестарт на операционната не искаше да стартира мислех да остана само на него, ама като не можа да отвори ей тоя сайт http://magicduel.com/ у му казах "много ти здраве" сега сложих опера
за блокер, то официални плъгини не съществуват, може да си намерш, ама не мога да ти помогна, за сега след като са скапа лисугера, а хрома се лигави със някои сайтове, остава опера, има и още един браузър за напреднали, казва се Sleipnir, в себе си има engine на Gecko(oснотавата на Firefox) и еngine на IE, як е, ама и той плъгини няма, само Firefox може да се каже че има плъгини, опера има само игрички и календарчета и да показва времето, за идиоти плъгини... :thumbsdown:
така че ако ти бачка firefox на него си стой, с хром още не се занимавай, не е разработен докрай, отвори ей тая страница СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ и сичко да ти върви на 100%, кажи как стана и слагам хром http://magicduel.com/
Аватар
Allwynd

Съобщения: 627
Регистриран: 16.02.2009г. в 00:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот h4xx0r » 10.04.2009г. в 01:06ч.

Току що си сложих хром и да си призная харесва ми. Просто, изчистено, с повече пространство (толкова нужно на нетбука ми).
Като цяло - държи се завистливо добре.
Аватар
h4xx0r

Съобщения: 424
Години: 27
Регистриран: 21.02.2006г. в 19:07ч.
Град: Нейде из русе

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 10.04.2009г. в 01:11ч.

h4xx0r написа:Току що си сложих хром и да си призная харесва ми. Просто, изчистено, с повече пространство (толкова нужно на нетбука ми).
Като цяло - държи се завистливо добре.

моля та, ей така за тестването на хром са регни тука http://magicduel.com/ и след като са регнеш са опитай през хром да играйш, ако изобщо ти зареди след лога, ако един браузър не може да отвори една страница, значи не струва, даже Gecko може да отваря такива работи
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот h4xx0r » 10.04.2009г. в 01:45ч.

Не мога даже да се регна. Най-добре пиши на гугльовците да погледнат защо така.
Аватар
h4xx0r

Съобщения: 424
Години: 27
Регистриран: 21.02.2006г. в 19:07ч.
Град: Нейде из русе

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 10.04.2009г. в 21:23ч.

аз горе долу имам отговор, донякъде се правех на ударен, проблема е в това, че сайта използва едновременно флаш и картинки, като цяло от рега нататък структурата му става доста странна и е разбираемо само водещи бразър да могат да го отворят, предполагам след година може и да може да са отваря сайта от хром, той е як, наистина ма кефи, дразня са че не мога да го ползвам, щото му липсват плъгини и не е изпипан докрай, още не е много стабилен
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот twist69 » 2.10.2013г. в 14:45ч.

Как мога да настроя хром-а да НЕ помни историята на браузването и изтеглянето и историята на търсенията и формулярите? Да се постигне ефекта който се постига с тези настройки на Firefox-a.

Изображение

twist69

Съобщения: 2
Регистриран: 13.05.2009г. в 00:09ч.

Назад към Програми - проблеми и дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост