Разговори през Skype.

Не можете да се оправите с дадена програма? Незнаете как работи? Искате повече информация? Споделете и ще се опитаме да ви помогнем.

Ползвате ли Скайпи ?

Да.Активно + скайпиоут услугата
43
22%
Да.Понякога
88
46%
Много рядко
40
21%
Не. разочарован съм
10
5%
Не знам какво е това
11
6%

Общо гласове : 192

Re: Разговори през Skype.

Покажи връзката към това мнениеот . » 5.10.2010г. в 01:15ч.

Някои четем на български. А и нормално, че ще има такава. При MSN на 1 октомври излезе 2011 версия, която е ултра бомбастична, интеграцията с Failb00k я има също, и... няма как просто още същият ден, ако не ден-два преди това от Skype също да са се заинтересовали относно същото, за да не останат „по-назад“. А с 5 версия, както винаги ( както беше и с 4 ), ултра бързо се свиква, в рамките на минута до две. При MSN-а - от 2009-та версия ( последната излязла, 2010 няма ) до 2011-та - вече до 5 мин. могат да отидат, и то повечето време при нагласяне на настройките и разните отметки кое да излиза, кое не, status-и и прочие. Но общо взето е бомба. А Skype става някак си... „дървен“, въпреки по-заоблените си черти, ръбове и т.н.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 5.10.2010г. в 07:48ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:Някои четем на български.

разбира се че има и в други БГ сайтове новината. ти само кладата ли четеш ? хаха :)

за разлика от твоя стил на плагиатстване и слагане на новини едва ли не все едно че "шерифа" е информационна агенция /хаха/ , аз предпочитам да слагам ако не първоизточници, то максимално близки до източника сайтове , или такива които едни от първи са анонсирали дадено нещо.
научи се и ти да го правиш. не е трудно

http://money.ibox.bg/news/id_2090937042

От 1 октомври 2010 г. Skype премахна България от списъка с държави, включени в пакета „Неограничена Европа", скъобщава читател на Money.bg. ........

:doh: :thumbsdown: :wall:
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот . » 6.10.2010г. в 00:28ч.

Miro20 написа:...аз предпочитам да слагам ако не първоизточници, то максимално близки до източника сайтове , или такива които едни от първи са анонсирали дадено нещо...

Хъх, ми що тогава още в СЪЩИЯТ пост се самоpawn-ваш !?

Miro20 написа:http://money.ibox.bg/news/id_2090937042

От 1 октомври 2010 г. Skype премахна България от списъка с държави, включени в пакета „Неограничена Европа", скъобщава читател на Money.bg. ........

:doh: :thumbsdown: :wall:

http://www.avtora.com/news/nowini/skype ... _ot_ewropa

Датите гледай, часовете.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 6.10.2010г. в 14:30ч.

защото, драги ми заядливко офтопиков, ЧЛЕН на администрация и модерация на форума, чиито правила непрекъснато нарушаваш,
ще повторя - предпочитам :
..аз предпочитам да слагам ако не първоизточници, то максимално близки до източника сайтове , или такива които едни от първи са анонсирали дадено нещо...

и предпочетох първоизточник, който се е сблъскал с проблема :
..........скъобщава читател на Money.bg..........

капиш ? драги ми смехурко заядлив :haha: дето пак стана за смях :)
се самоpawn-ваш

а ето защо предпочитам някой да пише на БГ ДОРИ със шльокавица, вместо такива англо-простотии, които само показват ниската култура и простащина на пишещия.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот v_antonova1986 » 3.11.2010г. в 20:24ч.

Скайп 5 направо изби комарите в махлата. Може да провеждаш видео връзка с до 10 абоната.

v_antonova1986

Съобщения: 4
Регистриран: 3.11.2010г. в 20:12ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 4.11.2010г. в 18:51ч.

Ама всички трябва да са слаботелесни че да се поберат... 10 човека... лудница... представяш ли си колко хапчета могат да се продадат?
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот . » 27.11.2010г. в 04:20ч.

Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот somespirit » 8.01.2011г. в 18:10ч.

инсталирах последния Скайп 5.1.0.104, кой им прави интерфейса на тези профани не ми е ясно, от Skype Home цъкаш един път на потребителя и му звъниш веднага, обаче от списъка трябва един път върху потребителя и втори път в десния прозорец на слушалката (ха за това имало опция и може с двойно цъкане да се стартира разговор и от списъка) , освен това заема доста памет 90-100mb, спрял съм всичко що може от екстри до Фейсбук и разни други глупости, които могат да се спрат, иначе интерфейса е по-изчистен но в крайна сметка не ми хареса, много е тежък.
Аватар
somespirit

Съобщения: 634
Регистриран: 13.06.2008г. в 10:01ч.

Покажи връзката към това мнениеот . » 8.01.2011г. в 20:44ч.

150 MB едва харчи, нищожно малко в сравнение с Photoshop и... игрите :crazy:. Windows Live Messenger харчи по-малко де :D.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот somespirit » 8.01.2011г. в 23:42ч.

да вземат да сложат и опция за изключване на анимацията в прозореца с настройките, докато ги разгледам всички опции и с тези анимации на падащите подгрупи и ми става лошо, така 30 минути може и да ми стигнат, те сякаш нарочно са ги направили анимирани за да бавят човек при работата му с програмата им.
Аватар
somespirit

Покажи връзката към това мнениеот weIder » 9.01.2011г. в 10:20ч.

GoogleTalk е добра аудио/видео чат алтернатива. При неотдавнашните crash-ове на Skype се наложи да го използвам и останах с отлични впечатления. Има го като web-плъгин и инсталационен като отделна програма. Един и същ акаунт за поща и VOiP.

На Skype опцията за автоматично регулиране нивото на сигнала беше shit. Явно програмистите им, колкото и да са добри (поклон :hi:), не са много наясно що е то "пререгулиране" и "коле*бателен процес". Състоятелна корпорация са и е направо учудващо защо толкова време не се посъветваха с корифеи в областта. В Щатите ги има доста - работят едни от най-добрите спецове по Автоматика. Теоретици и практици! :pioneer: Особено в предните версии и на по-слаби машини този недостатък се усещаше много натрапчиво и беше в пъти по-добре плъзгачите да се настроят на едно оптимално положение и отметката за автоматично регулиране да се махне за да не дразни с досадно периодично затихване и усилване. В последните версии от 4-та и някоя си нагоре вече чуствително са коригирали нещата и това почти не се наблюдава. :plane:

*somespirit, във версията за Линукс на Skype /бета/ има възможност анимациите в чата да се изключват. Т. е. пак си има емотикони, но не шават. :) Имам смътен спомен, че като ли и в Windows-кия вариант също можеше. Погледни пак хубаво в настройките в табa Chat. Ако въобще говориш за това и съм те разбрал правилно де. На мои компютри почти не ползвам Win.
Изображение

Ремонт и поддръжка на силова високочестотна инверторна апаратура, компютри, потребителска и индустриална електроника.
Аватар
weIder

Съобщения: 24
Регистриран: 22.12.2009г. в 12:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот somespirit » 9.01.2011г. в 10:48ч.

говоря за анимацията в менюто Tools/Options и там ти излиза прозореца с всички (повечето) настройки на Скайп и вляво като избираш подгрупата и има анимация (като избереш нова подгрупа и първо старата отворена се прибира списъка й и после по същия начин пък ти се отваря списъчето на другата група която си отворил и като цъкнеш така 3-4 пъти и става адски досадно дори много тъпо), за какви емотииконки ми приказваш нещо съвсем си се объркал :djudjeta:
Аватар
somespirit

Покажи връзката към това мнениеот weIder » 9.01.2011г. в 11:36ч.

Да, разбрах какво си имал предвид. Извинявай, объркал съм се наистина. Сега видях, че и верно няма опция за вкл/изкл анимацията на емотиконите под Win. Tова с анимираните подменюта не е кой знае какво, айде сега. :P Направили са го хората да е така "по-меко", по-приятно, по-консуматорско - да гали окото на юзъра. :) Пък и колко пъти на ден влизаш из настройките?! Друг е въпросът, че всички тези шарении дърпат изчислителен ресурс и биха затормозили по-слаб компютър, а ефекта и ползата от тях са доста спорни. Но това е положението. Навремето ICQ-то така го накичиха и стана отвратително. Между другото при мен си се отваря всичко нормално и не бави. Не знам за какъв половин час говориш... Или машината ти е по-слабичка, или имаш нещо друго дето не ти е съвсем наред. Аз съм с двуядрен на 2.3 GHz, с 4 GB Ram, ATI HD видео с 512 Mb. T. e. нищо особено, но върви добре. Даже умишлено няколко пъти разцъках подменютата, но ... няма проблем. Свива си се старото и се разгъва новото, но не е болка за умиране.
Изображение

Ремонт и поддръжка на силова високочестотна инверторна апаратура, компютри, потребителска и индустриална електроника.
Аватар
weIder

Съобщения: 24
Регистриран: 22.12.2009г. в 12:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 10.01.2011г. в 13:48ч.

в опцийките има за "анимирани" .
иначе линуксовото - памет харчи около 25 мб, по време на разговор - 30 мб. процесора се твари на неповече от 20 %

което е нищо, в сравнение с кой да е браузър, ако му отворите 10-20 таб-а.

иначе алтернативи коклото щеш.
всеки се бори за място под слънцето.
но.. по удобство на потребителския интерфейс и популярност на използване, отдавна няма кой да го мине.

отделно че много отдавна съм коментирал /възхитен/ колко професионално работят хората там, и как всяка една буквичка и функцийка е плод на многомесечна работа.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот ivanangelov88 » 16.08.2011г. в 15:42ч.

Според мен скайпа е един от най-удобните начини за онлайн разговори :)

ivanangelov88

Съобщения: 2
Регистриран: 15.08.2011г. в 17:12ч.

Покажи връзката към това мнениеот . » 16.08.2011г. в 15:50ч.

(след WLM)
Изображение
Аватар
.

Предишна

Назад към Програми - проблеми и дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост