Всички които хвалят Networx ли са подмазвачи?!?!?!

Всякакви теми и обсъждания, които нямат общо с други и излизащи извън рамките на нормалната дискусия.

Правилата на форума важат тук с пълна сила, с изключение на нещата, съдържащи се в самото име на този подфорум.

Всички които хвалят Networx ли са подмазвачи?!?!?!

Покажи връзката към това мнениеот vkasabov » 27.09.2010г. в 17:02ч.

Привет на всички!
Не зная какво му се кефят някои на този интернет, той става за някоя къшла на билото на планината където човек не може да намери друг ISP (Internet Service Provider).
Веднъж ми се наложи да го използувам за денонощие и половина когато дойдох в Русе, но не ми свърши работа, няма такава скапана система като на Networx. Разбира се, не са виновни момчетата от подръжката, рибата се вмирисва откъм главата!!!
Работя като хардуерист и мрежови специалист от 26 години и видях доста неща и на доста по-високо ниво направени в Европа и София, но такова безхаберие като в Networx не видях никъде.
Зная, че темата ми ще бъде изтрита, но ще я публикувам и като лого дори в някои български тракъри и сайтове, нека всички видят кои са Networx, колко не могат да организират нещата, колко противозаконно пържат главите на хората в Русе и околностите, дори и в Румъния. Да се поразровят които трябва, кой на кого плаща за този геноцид за сметка на някои облагодетелствани.
Толкова засега, но не е последно, обещавам!

vkasabov

Съобщения: 2
Регистриран: 27.09.2010г. в 16:48ч.

Re: Всички които хвалят Networx ли са подмазвачи?!?!?!

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 27.09.2010г. в 17:18ч.

Нещо съществено ще кажеш ли?
Хубо - зли били нетуоркс, ама така да беше казал защо точно? Къде викаш точно бил проблема господин "хардуерист"?

Или викаш - лесно е да се пенявиш из форумите, ама така да се замислиш малко по същество и да напишеш какво всъщност са сгафили нетуоркс, та да вземат например да се замислят и ако наистина е грешка - да го оправят?
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8309
Години: 38
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 27.09.2010г. в 17:23ч.

O, Bobby_gBG, по-добре vkasabov да си мълчи. Ще изпише няколко романа и накрая ще стане ясно, че на калпавата ракета – космоса е бил крив. Този филм го гледаме постоянно в този форум. Изобщо не разбирам защо се толерира подобно поведение. Или изкарва факти и ги обсъждаме или по-добре поста (темата) да се разходи до кошчето.

EDIT
Пък и за стаж от 26 години, като IT специалист ако не е разбрал как се пишат теми... направо ми светва и какъв специалист е.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 827
Регистриран: 22.06.2007г. в 00:27ч.

Покажи връзката към това мнениеот vkasabov » 27.09.2010г. в 17:29ч.

Аз вече се разходих и не съм в Русе, но Вие, Защитници на Единствения избор в Русе ще си ги търпите. Нямам намерение да се зяждам с никой, така че, това тук е последният ми пост, както се казва, бъдете живи и здрави и се радвайте на Любимия Доставчик, както в Северна Корея се радват на Великия Вожд!

vkasabov

Съобщения: 2
Регистриран: 27.09.2010г. в 16:48ч.

Покажи връзката към това мнениеот djjimmy66 » 27.09.2010г. в 17:39ч.

Добре бе, приятел, ха кажи нещо съществено - кое и е скапаното на системата им и на коя точно система, Mr.Hardware? С какво и как ни пържат нас, глупаците, пък ти навреме си успял да се измъкнеш недоопържен? А дай някакви факти, дотук само си чешеш езика, респективно върховете на пръстите!
"Животът е като стълба в курник - къс и осран." - Есхил
Аватар
djjimmy66

Съобщения: 73
Регистриран: 16.02.2005г. в 00:24ч.
Град: Дружба-3
ТВ: Philips 37PFL5604H/12 с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 27.09.2010г. в 18:38ч.

vkasabov написа:но Вие, Защитници на Единствения избор в Русе ще си ги търпите.
Всъщност с подобни некадърни постове като твоите точно ти си един от най-големите защитници на "вмирисаните от към главата алчни корпорации като Нетуоркс." :B

Просто те сочат за пример с абсолютно правилното обяснение "на такъв тъпанар какво да му обяснявам. То почти всичките дето ни плюят са такива злета като него, няма зако да се занимаваме..." (това според мен е и една от причините да се търпи подобно поведение тук).

Това е общо взето.

ПС: И да - голям си компютърен специалист след като дори не знаеш че в Интернет форум за да убедиш някого в правотата си би трябвало поне да можеш да обясниш какъв аджаба е бил проблема.
Тъпи плюещи лапета като тебе има навсякъде... На такива като тебе градивната критика е нещо абсолютно непознато.
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Marvin » 27.09.2010г. в 21:23ч.

Темата отива в offtopic, защото авторът й не казва нищо съществено а "си чеше езика".

Marvin

Съобщения: 431
Регистриран: 10.07.2008г. в 13:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот ministara » 27.09.2010г. в 22:45ч.

1. Не че не ни пържат главите. Пъжат ги, с тия стотици рутъри, то е ясно. Ама на фона на всичките облъчватели, в пъти по-мощни, системата от безжчични рутъри на Нетуоркс,и згелжда направо смешна.

2. Нетуоркс-БГ не е единственият избор в Русе. В Русе има СпектърНет, DSM, G23, БТК, Близоо, NBis, Региана, и още сумати и сумати оператори.

3. Връзката ми е с ъптайм 35 дена. Правил съм доста повече. И да кажа, това че говоря добро за Нетуоркс, не означава, че им се подмазвам, а че съм доволен от тях. Защото аз им давам едни пари всеки месец. Ако не съм доволен от тях, аз няма да им давам пари всеки месец, а ще си избера друг доставчик, от който ще съм доволен, и на който ще плащам. Елементарно потребителско мислене.

И като обобщение- като не ти харесват, не ползвай. Не е нужно обаче да обвързваш целия свят с мнението си. :)
Поздрави!
точка 657 алинея 554654 подалинея 435435435
АМАН ОТ КОМПЛЕКСАРЩИНА! Като имаш да кажеш нещо, кажи го, чучулиго!
с уважение, Д.
Аватар
ministara

Съобщения: 515
Регистриран: 16.07.2005г. в 15:50ч.
В момента: Чуди се за какво е тази глупава графа

Покажи връзката към това мнениеот . » 27.09.2010г. в 23:06ч.

An0nYm0uS написа:Изобщо не разбирам защо се толерира подобно поведение.

Защото за РАЗЛИКА от други форуми, то тук НЯМА цензура на изписване на имената на др. конкурентни ISP-ъри, кабеларки, всякакви фирми и прочие. Нещо, което съм ВИЖДАЛ обаче по други места, като даже и санкции има. Свободен форум, човек трябва да си изкаже мнението, стига да не нарушава правилата му, разбира се.

Е, да, друг е въпросът, че създателят на темата, с 26-годишният опит, НЕ е приложил никакви доказателства, но... с такъв стаж, съмнява ме, че няма да се направят. Всичко хубаво, но... само на думи. А на думи... всеки е ЦАР и ПИЧ, на действия, на f2f... 0. Да докажем, че не е така, все пак ? А ако видиш колко критика има само в подфорумите на „NetWorx-Bulgaria“ по какви ли не теми ( през годините... ), то... може би цялата тая критика няма да я намериш СЪБРАНА ОБЩО от всички други по-големи конкурентни ISP-ъри. Казвам ( +Voice ) „може би“, тъй като не е сигурно, разбира се ;). И от там авторът на темата да си направи заключението за т. нар. „подмазвачи“ ( бел. ред. - root по едно време беше припознал в някои хора Мазниславовци, но беше по др. теми :) ).
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот LiMuBai » 27.09.2010г. в 23:21ч.

Тоя явно е агент провокатор от конкурентна фирма
умират от яд, че Нетворкс са най-добрия доставчик, с най-много клиенти :)
Животът е това, което се случва, докато ние си правим планове.
Аватар
LiMuBai

Съобщения: 950
Регистриран: 12.04.2004г. в 09:53ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот root » 28.09.2010г. в 00:42ч.

И на мен не ми харесват, примерно проблема с 25 порт но се стараят да го отстранят.

Днес примерно поддръжката ме светна какво точно трябва да направя за да си реша веднъж завинаги проблема.
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 28.09.2010г. в 01:16ч.

Е убу де, и аз изпускам пара от време на време по форумите.
Краткият отговор на темата е - НЕ! Не всички, които хвалят Networx са подмазвачи. Това е!
Ако някой иска факти да пита. Иначе рискувам да се превърна в рекламно лице на NW, а определено съм от по-грозничките ;)
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот root » 28.09.2010г. в 02:23ч.

Аз не можах да разбера човека на 26 ли е или имал 26 години опит...

Защото в България нивото на интернет услугите е много над средното европейско и световно такова. Ама МНОГО!

Спомням си че 99/00 въздишах когато едни контрагенти ми казаха че имат Т1 линия до офиса (1,5 MBps). Сега благодарение на НХ такава има във всеки дом.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 28.09.2010г. в 09:02ч.

root написа:Аз не можах да разбера човека на 26 ли е или имал 26 години опит...

Отговорът е много лесен
...Зная, че темата ми ще бъде изтрита, но ще я публикувам и като лого дори в някои български тракъри и сайтове, нека всички видят кои са Networx...

Човека прави Logo-та! Последните от които ще бъдат с линкове (предполагам) или направо цялата темата (според него) от форума на NW. По-нататък става ясно, че няма да се ограничи само с правене на Logo-та на някои "български тракъри и сайтове". Въпреки, че според мен подобно "logo" на Yahoo или Google не би изглеждало разбираемо и естетично издържано... Мъглата е пълна и гъста с нож да я режеш. Простичко казано нито е на 26 нито има 26 годишен стаж. Най-вероятно е първа година студент във Варна и реши да се похвали от студентският интернет там.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 28.09.2010г. в 10:56ч.

СТАЧКА СТАЧКА СТАЧКА ! ОСТАВКА ОСТАВКА - това ли трябва да викаме тука :D
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Съобщения: 286
Регистриран: 19.05.2010г. в 14:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 28.09.2010г. в 16:17ч.

Аз прочетох първото изречение, домързя ме да видя коментарите надолу, ама ако ще има бира и кебапчета на митинга, ще опъна някой лозунг!
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот UnDrCvR » 18.10.2010г. в 21:07ч.

какво да ги хвалим нетуъркс,току що издърпах 4ти сезон на декстър за близо 2 минути :P ,идваха два пъти техници в нас,взеха ми 1 стотинка,буквално....няма смисъл да ги хвалим,само тихичко тънем в мастит нет :kupidon:
Аватар
UnDrCvR

Съобщения: 128
Регистриран: 26.10.2009г. в 11:30ч.

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 20.10.2010г. в 19:09ч.

LiMuBai написа:...че Нетворкс са най-добрия доставчик, с най-много клиенти :)

:doh: Да бе да, :bduh: глупости на търкалета. :thumbsdown: Подписа ми говори, за най-добрия доставчик в Русе и при това на цена от скромните 20лв. :haha: А в speedtest.net , се вижда кой с какво разполага. :B
Apple Mac (2007) with OS X : 10.6.8
Apple AirPort Express 802.11n Wi-Fi
How Addicted to APPLE Are You?
Apple iPod 5G Classic - 30GB / firmware 1.3 / Black
Apple iPhone 4 - 16GB / iOS 7.1.2 / Black (unlocked)
...An APPLE a day, keeps WINDOWS away !!!

NB!!! : People, Hard DRUGS & HOUSE-music SUCKs;)
Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Съобщения: 602
Години: 16
Регистриран: 23.12.2007г. в 15:18ч.
Град: Plovdiv/Bulgaria
В момента: 512-ти атомен реактор на непостроената АЕЦ Белене

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 20.10.2010г. в 19:36ч.

:banana_rap:
Прикачени файлове
speedtest.net.jpg

Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Покажи връзката към това мнениеот root » 20.10.2010г. в 19:47ч.

Айде още един мазник на хоризонта... м/у другото колко eНБиИиЗа-а има в Русе че след 5-тия им обърквам бройката?
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот . » 20.10.2010г. в 20:50ч.

NBIS преди бомбата на krassyo | NBIS след бомбата на krassyo | NBIS след отихващата вълна по-напред във времето | NBIS сега.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 21.10.2010г. в 01:36ч.

Пффффф, какво да приказвам с коне с капаци. NO COMMENT. :wall:

Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 21.10.2010г. в 19:55ч.

PaoloGEMINIakaOZIRIS написа:Изображение
Едно въпросче. От тези всичките "NBIS" дето ги пише на спийдтеста, кой точно е за клиентите? Защото да не се окаже че е точно този дето е под Networx? Или пък той резултат да е за тези дето плащат по 20 лева?

Нали знаеш че ако Networx си сложат всички клиенти дето плащат най-високата тарифа под една идентификация, разделно от останалите, ще се получат доста по-високи резултати...
За десерт сървъра за Speedtest е на NBIS, така че за какво точно сравнение си говорим, нормално е да са по-бързи на собствения си сървър...

Иначе и едно от нещата дето доста срива резултатите на Networx са трагично ниските (сравнени с останалите) скорости на Profi-Max...
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 21.10.2010г. в 22:42ч.

Бобец, ама и ти си станал един смешник, майна... нямам думи.

Говоря ти, за скромните 20лв. , а не за някакви скорости на profi-max. :doh:

Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 21.10.2010г. в 22:53ч.

Bobby_gBG написа:...Иначе и едно от нещата дето доста срива резултатите на Networx са трагично ниските (сравнени с останалите) скорости на Profi-Max...

Мммм не съм сигурен. Тук във форума трябва да има мнеие на г-н Максимов за неофициално увеличение на Profi-Max на 19Mbps. Няма къде другаде да съм го чел, но съм прилично мързелив за да прибегна до услугите на търсачката. Profi-Max си е ток и жица. Просто този тест от години разправям, че не струва. Това са някакви абсолютно измислени тестове. Една интернет услуга не се ли "напъне" на P2P 24/7 поне за един месец не може да се прецени колко струва. Някакви междинни тестове за 10 секунди не покзват нищо съществено и са само за академични спорове по форумите.
PaoloGEMINIakaOZIRIS, направи един тест на P2P за един месец и го постни тук. А аз ще постна паралените тестове на NBIS и Networx от миналата година (за един месец), когато бях на двата доставчика на едни и същи тракери с едни и същи торенти по един кабел пък да видим, кой кой е. Хайде да не си отваряме устите, че нищо умно няма да излезе от всичко това.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 21.10.2010г. в 23:24ч.

An0nYm0uS написа: неофициално увеличение на Profi-Max на 19Mbps.

да бе.. колкото и промоцията за телевизори :haha:
дето се оказа че никой не знае за такава, и после се оказа че май имало нещо такова, ама за свищов :)
така че 19 мбита може да е виждал и казал някой, но не и тук, нито пък съм виждал някога такива скорости при мен :)
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот . » 21.10.2010г. в 23:31ч.

Miro20 написа:дето се оказа че никой не знае за такава, и после се оказа че май имало нещо такова, ама за свищов :)

Иди в сервиза на Плиска и пак ще има чудения дали е само за Свищов или не :D.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 22.10.2010г. в 00:55ч.

An0nYm0uS написа:PaoloGEMINIakaOZIRIS, направи един тест на P2P за един месец и го постни тук. А аз ще постна паралените тестове на NBIS и Networx от миналата година (за един месец), когато бях на двата доставчика на едни и същи тракери с едни и същи торенти по един кабел пък да видим, кой кой е. Хайде да не си отваряме устите, че нищо умно няма да излезе от всичко това.

Dude, от къде да ти направя Peer-to-Peer (P2P), немам soulseek. Мога да се опитам да ти направя подобен тест с нещо open source - примерно nicotine (for Linux & Mac OS X). Иначе редовно правя трансфери по skype и хората потребители на "неработикс", които ми пращат files с 300-400kB/sec, max 0,500MB/sec, а аз като изпращам отива до 1MB/sec.
Miro20 написа:нито пък съм виждал някога такива скорости при мен :)

Бат' Мирко, и аз така... те за т'ва смених доставчика. Дори , никога не съм вдигал повече от 6MB при теста в speedtest.net !

Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Покажи връзката към това мнениеот root » 22.10.2010г. в 03:10ч.

Тука as usual се говори на различни езици.

Всъщност по-странното е че ВСИЧКИ сте прави!

Сега ще ви дам пример с животинския свят. Та кое най-бързото сухоземно животно? Я ви видя внимавали ли сте в час или не сте гледали Discovery, Animal, NatGeo?
Верния отговор е Гепарда. Вдига около 112 до 120 км/ч. Дееей и с ускорение от 0 до 100 за 3 секунди! Все едно Ферари.

Ама има един "petit" проблем. Не е издържлив и вдига скороста бързо, но може да я поддържа около 400 метра. След това сяда да си почине.

--------------------------------

И да се върнем на нещата дето са ви по-ясни (с малки изключения).

Единия казал - моя доставчик е Дъ Бест според SpeedFUCK.Net, ама другия казал - убу дръж си фък рекорда, ама виж какво се случва на период от един месец.

По-странното е че сте прави и двамата. Даже и Шери е прав (айде малко за цвят, барем станеш Петко с мъжете). Всъщност проблема е че сте в различни квартали... а това е БИГ проблем на който ДЖ Айс ще трябва да обърне внимание.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот . » 22.10.2010г. в 03:28ч.

NetWorx ( Свилен / Zico ) неведнъж са казвали и писали, че нямаЛО значение къде и в кой квартал се намирал човек - връзката била еднаква / стабилна, както и скоростите. Т.е. нямало „по-по-най“ тея, дето живеели близо до офисите на фирмата да са привилигировани.

ЧакамЕ 1G Switch-овете и тогава пак ш'си говорим ( +Voice ). От лятото все идат ли идат, ама... хем „на kitkat-ски“ се намирам в центъра на Русе, ама... пак нямам :).

Докато размишляваме някои хора вече си build-ват Shefozilla Sheriffox :whistle:.
Изображение
Аватар
.

Следваща

Назад към Flood, Offtopic & Spam

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 3 госта