"Великия" конкурс на NetWorx

Всякакви теми и обсъждания, които нямат общо с други и излизащи извън рамките на нормалната дискусия.

Правилата на форума важат тук с пълна сила, с изключение на нещата, съдържащи се в самото име на този подфорум.

Re: "Великия" конкурс на NetWorx

Покажи връзката към това мнениеот Stealth » 21.01.2011г. в 15:34ч.

Има най-различни конкурси (дали нагласени, платени и т.н.), но специално за този конкурс нищо лошо не виждам, фирмата цели единствено и само реклама, от хората зависи кой ще спечели. Става въпрос за безплатна социална мрежа и безплатен конкурс.
не драги. заради такива като теб БГ е на такова дередже.
както един идиот в един сутрешен блок тая сутрин - човека се оплаква от високите лихви на банките , и предлага законово да се приеме таван - примерно 9-10 % , а не 15-19 % лихва, а идиота водещ вика - "ми може да не ползвате услугите на банките"

аз не участвам в конкретната инициатива, но с удоволствие бих чел различни гледни точки, включително и критиката на човека.
теб къв ти е проблема ?

В случая става за нещо безплатно и буквално на който не му харесва просто да не участва. Човек нищо не губи, ако участва или не участва. А връзката с банката е по-различна, там става вече въпрос за пари и там може да се спори, но връзка с този конкурс за мен е нелогична.
Аватар
Stealth

Съобщения: 260
Години: 29
Регистриран: 25.09.2005г. в 13:52ч.
Град: Pyce

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 21.01.2011г. в 18:05ч.

Stealth написа:...А връзката с банката е по-различна, там става вече въпрос за пари и там може да се спори, но връзка с този конкурс за мен е нелогична.

И за банката няма какво да се спори. Частните фирми затова са частни защото не се управляват от държавата (в случая банки). Фирмите които ги управлява държавата се наричат държавни фирми (в случая банки). Просто казано едното е пазарна икономика а другото планова икономика. При едното двигателя е конкуренцията а при другото плана за петилетката приет от ЦК на БКП (примерно) и се изпълнява за три години (отново примерно) и т.н. И да, няма връзка с конкурса.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 827
Регистриран: 22.06.2007г. в 00:27ч.

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 21.01.2011г. в 19:39ч.

An0nYm0uS написа:
Stealth написа:...А връзката с банката е по-различна, там става вече въпрос за пари и там може да се спори, но връзка с този конкурс за мен е нелогична.

И за банката няма какво да се спори. Частните фирми затова са частни защото не се управляват от държавата (в случая банки). Фирмите които ги управлява държавата се наричат държавни фирми (в случая банки). Просто казано едното е пазарна икономика а другото планова икономика. При едното двигателя е конкуренцията а при другото плана за петилетката приет от ЦК на БКП (примерно) и се изпълнява за три години (отново примерно) и т.н. И да, няма връзка с конкурса.

Ако си говорим за банките, единствения начин лихвите да падната, е ако някоя банка предприема подобно действие, така ще спечели повече клиенти. Но кажете ми в криза, коя банка ще направи подобна глупост за себе?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Съобщения: 286
Регистриран: 19.05.2010г. в 14:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 21.01.2011г. в 21:02ч.

Stealth написа:А връзката с банката е по-различна, там става вече въпрос за пари и там може да се спори, но връзка с този конкурс за мен е нелогична.

да, но ако се бе замислил каква е целта на даден пример ? защо аджеба някой дава примери за нещо си ?
понеже не си си отговорил сам на този въпрос, ще поясня - примера го давам не за да показвам някаква връзка с конкурса, а за олицетворяване и показване на тезата ми за "бай-ганьовщината" ни , и манталитета ни, в подхода към темата.
а именно че манталитета ни е като от вица за казана в ада - няма нужда от стражи - българите сами се дърпаме надолу.

и връзката с темата - когато някой изрази някакво недоволство, веднага някой се впуска в халебствия, и колко човека е тъп че въобще има наглостта да се "усъмни във великтие качества на фирмата".

и пак примера - човека се оплаква от високите лихви.
вместо да изрази съчуствие и разбиране че има все пак някаква несправедливост и кожодерство, след като имаме най високи лихви на световно ниво, водещия, който нарекох напълно основателно ИДИОТ, казва на човека - "ми може да не ползвате услугите на банките".
да може. но това ли трябва да каже ??!?!?!?
аз лично направо се отвратих !

други примери да давам ли ? за стачките ? когато в съседни наши държави /търтеите от гърция съм споменавал/ , където не се вдигат един път учители, друг път земеделци, трети път просизводители.. няма такова нещо - всички правят общонационална стачка, и са солидарни !
а не както правим тук.

ами сега в румъния , дето протестират против вдигането на горивата ?
тук някой гъкнал ли е , въпреки че и ток, вода, бензин , пропан бутан, метан го вдигаха неколкократно ?
някой каза ли гък ?
не . - щото сме ОВЦЕ.

надявам се съм бил ясен за преките и косвени примери , които давам за илюстрация на БГ манталитет , а не че нещо към конкурса.

надявам се виждаш вече какво искам да кажа, и какво олицетворяват тези примери .

angel4eto21 написа:Стига вече са мен ;) Темата е великия конкурс , не великото ангелче ,но Миро ако ти е ентерестно можем да отворим и такава тема :blush: ,но дай ако искаш тук да обсъдим предложенията на участниците,защото някои от тях са доста интерестни.Има ли такива,които на теб наистина да ти допадат?

не бе.. когато казваш и твърдиш нещо, не бягай от темата, а си носи отговорност за думите.
затова все те питам нещо конкретно , ти все обръщаш...
както и да е. не ми е толкова важно .
успех.
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот Stealth » 21.01.2011г. в 22:04ч.

примера го давам не за да показвам някаква връзка с конкурса, а за олицетворяване и показване на тезата ми за "бай-ганьовщината" ни , и манталитета ни, в подхода към темата.

ОК, напълно разбирам за примерите, напълно разбирам какво имаш предвид (и те бях разбрал преди това), може би си прав за примерите, няма да споря, но мисля, че ти не разбра мен :). Мисълта ми беше друга - всеки може да плюе и други да му противоречат за каквото и да било. В случая, обаче, става въпрос (пак казвам) за напълно безплатен конкурс, който всеки може да участва безплатно в една безплатна социална мрежа, всичко това БЕЗПЛАТНО и с награда (което е най-важното в случая - смисълът на участието)!Не говорим за политика или общество (каквито примери си дал по-горе) (: Буквално в случая даже networx могат да кажат накрая, че няма награда (въпреки че няма да го направят) - защо не? Няма нарушение на закон или нещо подобно, някой ще ги съди ли? За това казвам, че направихте от мухата - слон. И за това казах, че примерите са несвързани и, че не може да се покаже какъв ни е манталитетът и буквално в случая (конкретно за този конкурс) наистина бих казал - на когото не му харесва, да не участва, най-важното е да има високоскоростен интернет и сравнителни ниски цени, ето за това може да има оплакване, т.к. ние си плащаме и искаме добри услуги и поддръжка (не твърдя, че нетуъркс не предлагат такива, дан ме разберете погрешно :D). Ако ще да става въпрос и за бойкотиране на този прословут конкурс, фирмата нищо няма да изгуби, нищо няма да изгуби и клиентът, и участникът.
Аватар
Stealth

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 22.01.2011г. в 00:29ч.

Stealth написа:
примера го давам не за да показвам някаква връзка с конкурса, а за олицетворяване и показване на тезата ми за "бай-ганьовщината" ни , и манталитета ни, в подхода към темата.

ОК, напълно разбирам за примерите, напълно разбирам какво имаш предвид (и те бях разбрал преди това), може би си прав за примерите, няма да споря, но мисля, че ти не разбра мен :). Мисълта ми беше друга - всеки може да плюе и други да му противоречат за каквото и да било. В случая, обаче, става въпрос (пак казвам) за напълно безплатен конкурс, който всеки може да участва безплатно в една безплатна социална мрежа, всичко това БЕЗПЛАТНО и с награда (което е най-важното в случая - смисълът на участието)!Не говорим за политика или общество (каквито примери си дал по-горе) (: Буквално в случая даже networx могат да кажат накрая, че няма награда (въпреки че няма да го направят) - защо не? Няма нарушение на закон или нещо подобно, някой ще ги съди ли? За това казвам, че направихте от мухата - слон. И за това казах, че примерите са несвързани и, че не може да се покаже какъв ни е манталитетът и буквално в случая (конкретно за този конкурс) наистина бих казал - на когото не му харесва, да не участва, най-важното е да има високоскоростен интернет и сравнителни ниски цени, ето за това може да има оплакване, т.к. ние си плащаме и искаме добри услуги и поддръжка (не твърдя, че нетуъркс не предлагат такива, дан ме разберете погрешно :D). Ако ще да става въпрос и за бойкотиране на този прословут конкурс, фирмата нищо няма да изгуби, нищо няма да изгуби и клиентът, и участникът.

За манталитета става въпрос не за парите, разбра ли сега ? Той иска да засегне с примера манталитета, тоест мисленето на хората, а не това, че в едното се говори за пари а в другото не.
Като не ви харесват услугите на банките не ги ползвайте.
Като не ви харесват "услугите" на конкурса не ги ползвайте.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Покажи връзката към това мнениеот angel4eto21 » 22.01.2011г. в 10:37ч.

За манталитета става въпрос не за парите, разбра ли сега ? Той иска да засегне с примера манталитета, тоест мисленето на хората, а не това, че в едното се говори за пари а в другото не.
Като не ви харесват услугите на банките не ги ползвайте.

ААААА май стигнахме до мойта :thumbsup: :clap:
Ще размахам бяла кърпа :happy2:
Miro 20 ти май доста насериозно го приемаш този конкурс?Хайде всички да се вдигнем на стачка с/у конкурса на Networx ,защото наградите,които предлагат са малки :yay:
И аз смятам,че държавата ни е на това дередже,но не заради такива като мен,които казват КАТО НЕ ТИ ХАРЕСВА....НЕДЕЙ.Аз това го казах само и единствено като везирах конкурса.Аз цял живот съм се борила да си постигна целите и доколкото съм могла съм успяла.ВИНАГИ СТОЯ ЗАД ТОВА,КОЕТО КАЗВАМ И НИКОГА НЕ МЕ Е СТРАХ ДА КАЖА ДАДЕНО НЕЩО В ОЧИТЕ НА КОЙТО И ДА БИЛО,НО ПРОБЛЕМЪТ Е ЧЕ ХОРАТА НЕИСКАТ ДА ГИ ЧУЯТ ТЕЗИ ИСТИНИ.Хората са прекалено наивни,мнозинството знае само да вика и да иска и да мрънка,но ....всичко до там ЕТО ЗАТОВА СМЕ ДО ТУК.

angel4eto21

Съобщения: 38
Регистриран: 13.01.2011г. в 09:36ч.

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 22.01.2011г. в 10:47ч.

Yaskata написа:Като не ви харесват услугите на банките не ги ползвайте.
"Услугите" на банките се вземат когато нямаш особен избор, и струват доста, защото се възползват от сложното ти финансово положение, и ти смучат мноооого пари.
"услугите" на конкурса (и всякакви тем подобдни безплатни рекламни акции) са безплатни и общо взето безсмислени, и аз не ги ползвам, но също така си мълча защото нито ми помагат, нито ми пречат...

Което не обяснява защо ти се занимаваш толкова много с тях, с какво ти бъркат в г*за?
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8309
Години: 38
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Покажи връзката към това мнениеот Stealth » 22.01.2011г. в 11:19ч.

Yaskata написа:За манталитета става въпрос не за парите, разбра ли сега ? Той иска да засегне с примера манталитета, тоест мисленето на хората, а не това, че в едното се говори за пари а в другото не.

Stealth написа:За това казвам, че направихте от мухата - слон. И за това казах, че примерите са несвързани и, че не може да се покаже какъв ни е манталитетът и буквално в случая (конкретно за този конкурс) наистина бих казал - на когото не му харесва, да не участва, най-важното е да има високоскоростен интернет и сравнителни ниски цени, ето за това може да има оплакване, т.к. ние си плащаме и искаме добри услуги и поддръжка

Т.е. (ако ми беше прочел внимателно мнението :)) щеше да разбереш какво имах предвид, едва ли в този конкурс може да се прави сравнение за българския манталитет, за много други неща може (дали банките, пенсионната система, бензин, метан и т.н.), но не и в този конкурс, който даже е изключително маловажен се превърна в един голям спор, разбирам да беше нещо за интернета - че постоянно има проблеми, скоростта пада или нещо подобно... Никой не твърди, че е велик конкурсът, а повечето гласуват за снимката на своя приятел, независимо дали е най-добрата или най-лошата, и в това няма лошо, това са простите правила.
Всъщност, ако направя сравнение с българския манталитет (като стана въпрос за тоя прословут ни манталитет :D), бих казал, че има много хора, които се занимават, оплакват и си губят времето с глупости, вместо да го правят за по-сериозни неща, но това може да се отнася за целия свят, всякви ги има :D.
Аватар
Stealth

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 22.01.2011г. в 12:50ч.

Stealth написа:
Yaskata написа:За манталитета става въпрос не за парите, разбра ли сега ? Той иска да засегне с примера манталитета, тоест мисленето на хората, а не това, че в едното се говори за пари а в другото не.

Stealth написа:За това казвам, че направихте от мухата - слон. И за това казах, че примерите са несвързани и, че не може да се покаже какъв ни е манталитетът и буквално в случая (конкретно за този конкурс) наистина бих казал - на когото не му харесва, да не участва, най-важното е да има високоскоростен интернет и сравнителни ниски цени, ето за това може да има оплакване, т.к. ние си плащаме и искаме добри услуги и поддръжка

Т.е. (ако ми беше прочел внимателно мнението :)) щеше да разбереш какво имах предвид, едва ли в този конкурс може да се прави сравнение за българския манталитет, за много други неща може (дали банките, пенсионната система, бензин, метан и т.н.), но не и в този конкурс, който даже е изключително маловажен се превърна в един голям спор, разбирам да беше нещо за интернета - че постоянно има проблеми, скоростта пада или нещо подобно... Никой не твърди, че е велик конкурсът, а повечето гласуват за снимката на своя приятел, независимо дали е най-добрата или най-лошата, и в това няма лошо, това са простите правила.
Всъщност, ако направя сравнение с българския манталитет (като стана въпрос за тоя прословут ни манталитет :D), бих казал, че има много хора, които се занимават, оплакват и си губят времето с глупости, вместо да го правят за по-сериозни неща, но това може да се отнася за целия свят, всякви ги има :D.

Аве къде живееш ? :laugh:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 22.01.2011г. в 15:32ч.

angel4eto21 написа:Miro 20 ти май доста насериозно го приемаш този конкурс?

хахахаха :)
айде нема да казвам през какво ми е.. че е нецензурно :) :)

май пак някой не внимава. за конкурса съм си дал мнението, и /о ужас, невероятно но.. / изразих съгласие с тва което бобеца каза. :)

останалото са си някакви твои измислици, за които дори поисках пояснение конкретно къде и какво ,щото и аз не разбрах "аджеба къде е проблема" , но вие се развихрихте в някакви имагинерни посоки, от които излезе "върви доказвай че нямаш сестра к..ва" спрямо мен .

за манталитета обаче напълно сериозно го казвам, и то си е факт.
толкова от мен :)
забавлявайте се.
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Предишна

Назад към Flood, Offtopic & Spam

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта