От къде или от какво да се намерят тези неща?

Всякакви въпроси, проблеми и дискусии свързани с хардуера.

От къде или от какво да се намерят тези неща?

Покажи връзката към това мнениеот sam_na_bara » 17.02.2010г. в 11:44ч.

Здравейте, интересува ме къде в града се продават притискащи пластини (скоби) и изолационни материали (подложки, с минимално термо- и максимално елсъпротивление!) и има избор от най-различни такива - трябва ми цяло парче (керамично или силиконово, без слюда!) с размери 150 х 40 мм. Идеята е да се монтират полупроводникови прибори (корпус TO-247 примерно) към радиатор без да гo разпробивам и в същото време задната им част да е абсолютно електрически изолирана от повърхността му. Т. е. да се постигне едновременно максимална галваническа изолация и максимално охлаждане - много важно, тъй като ще текат големи токове с единични пикове в напрежението от порядъка на 400 волта! Долу на снимката са показани 2 типа подложки (керамични и силиконова, но са единични) и два различни типа притискащи пластини. Ако някой има виждане по темата от къде конкретно могат да се закупят или добият алтернативно (примерно да се свали от нещо друго) нека сподели. При търговците на електронни компоненти НЯМА.

Предварително благодаря.
Прикачени файлове
25-03-10_1200.jpg
25-03-10_1200.jpg (69.89 KiB) Прегледано 688 пъти
Последна промяна sam_na_bara на 25.03.2010г. в 12:53ч., променена общо 4 пъти
Изображение
Скорости на неограничения от 20 лв. през WiFi на промоционалния TP-Link. От страната на компютъра е nLite USB адаптор с rt2870sta чипсет.
Аватар
sam_na_bara

Съобщения: 10
Регистриран: 24.09.2009г. в 09:12ч.

Re: Въпрос относно изнесени на панел USB портове

Покажи връзката към това мнениеот root » 25.03.2010г. в 12:52ч.

sam_na_bara написа:Здравейте, имам въпрос към хората с познания по апаратна част на компютрите. Значи пазаря един настолен компютър в гаранция обаче ме озадачи това, че от 8 USB-та /4 отзад и 4 отпред/ предните 4-ри не работели, задните са наред. Ходил собственика в сервиза да пита, обаче му искали пари да му ги пуснат и се отказал. Не виждам смисъл да има монтирани конектори, а да не са закачени към дъното. Още повече машината да е гаранционна и да искат пари. :blink: Запечатан е и не може да се отваря за да не отпадне гаранцията. Мисля, че с едно ухо съм чувал от познати, че тези които асемблират компютри понякога имат навика да не закачат и то съвсем съзнателно USB-тата, които са с кабелче към дъното от някакви технически съобржения, които за мен обаче са непонятни а и не се знае колко точно съм разбрал... Ако някой има виждане по темата нека сподели.

Предварително благодаря.

Върви и ги удави с плюнка. Едни кабели се закачат към дъното - работа за минута. С отварянето на машината, закачането и тестването - 10 минутки...
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Re: От къде или от какво да се намерят тези неща?

Покажи връзката към това мнениеот sam_na_bara » 25.03.2010г. в 13:43ч.

Ето и какво представлява силиконов електроизолационен материал с минимално термосъпротивление - на парче (както на мен ми е нужно) и на ролка:
Прикачени файлове
heatsink pad.JPG
heatsink pad.JPG (150.66 KiB) Прегледано 684 пъти
Silicone_Rubber_Heat_Sink_Insulating_Sheet.jpg
Изображение
Скорости на неограничения от 20 лв. през WiFi на промоционалния TP-Link. От страната на компютъра е nLite USB адаптор с rt2870sta чипсет.
Аватар
sam_na_bara

Съобщения: 10
Регистриран: 24.09.2009г. в 09:12ч.

Назад към Общи хардуерни въпроси

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта