как се оставяше msg

VoIP (Internet телефония), IM (Instant Messengers), IRC (Internet Relay Chat), DC (Direct Connect) и други чат клиенти за комуникация и обмен на информация.

как се оставяше msg

Покажи връзката към това мнениеот Die FuCkin' JerK » 21.11.2007г. в 21:15ч.

когато съответния човек не е в мирк.. :/ сещам се, че имаше преди 2-3 години някаква команда на shakeIT :unsure:
Изображение
Аватар
Die FuCkin' JerK

Съобщения: 635
Години: 28
Регистриран: 17.08.2006г. в 13:08ч.
Град: blah

Re: как се оставяше msg

Покажи връзката към това мнениеот Дидо » 21.11.2007г. в 21:56ч.

Значи това става с МемориСървиза, или ms , както се нарича. За съжаление, след въвеждането на новия тип сървизи, в УниБГ, още не са направили ms, като хората и не е възможно. А иначе в ШейкИт, пишеш

Код за потвърждение: Избери целия код
/msg ms help

И то там си пише

Нещо основно: За да получи човека съобщението, трябва да се е логнал в НикСървиза (+
Аватар
Дидо

Съобщения: 1534
Години: 29
Регистриран: 7.08.2005г. в 07:35ч.
Град: Deep, inside of the moonlight

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 21.11.2007г. в 22:19ч.

добре ве жълт, нямам думи :) :)
до къде може да стигне този форум с твоя помощ направо не знам..
отвори раздел "детска градина" за модераторки а ?
и защо ми изтри поста ?
нима темата и въпроса не е детинско-наивен ?
абстрахирай се поне малко от личните си предпочитания или каквото си имате там.. :)
или поне си пишете на ЛС или се обадете потелефоните и не се излагайте тук с такива въпроси бре.... :)
че и чак компетентно отговаряш това което и децата знаят.
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот Die FuCkin' JerK » 21.11.2007г. в 22:39ч.

Miro20 написа:добре ве жълт, нямам думи :) :)
до къде може да стигне този форум с твоя помощ направо не знам..
отвори раздел "детска градина" за модераторки а ?
и защо ми изтри поста ?
нима темата и въпроса не е детинско-наивен ?
абстрахирай се поне малко от личните си предпочитания или каквото си имате там.. :)
или поне си пишете на ЛС или се обадете потелефоните и не се излагайте тук с такива въпроси бре.... :)
че и чак компетентно отговаряш това което и децата знаят.

хайде ако обичаш задай въпроса по някакъв по-компетентен начин, за да видя какво не му е наред на моя ;)
бтв наистина дидо ми обяснява като на крeтен..
Изображение
Аватар
Die FuCkin' JerK

Покажи връзката към това мнениеот Дидо » 21.11.2007г. в 22:54ч.

Значи, Мирко, не отговори на темата, просто взе да се заяжда с глупави въпроси.
Трбва да вземам като шерифа да ви снимам, офтопиците и спамовете, за които претендирате че са "съвсем коректни мнения", и да ви ги показвам ли?
Ти пък земи отвори един раздел Старчески дом.

Лора, е не като на кретен, просто го обясних, като за човек който не разбира, за да може да стане максимално ясно (+
Аватар
Дидо

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 21.11.2007г. в 22:55ч.

1. Как да си регистрирам канал?
- За да си регистирате канал в UniBG първо трябва да сте се идентифицирали в NS (псевдонимът ви трябва да е регистриран и да сте изпълнили /.msg ns id <парола>), след което влезте в каналът който искате да регистрирате и ако някой не ви е изпреварил (да го регистрира ;б) напишете:

/.msg cs reg #каналът <парола> <перманентна парола>

като ви препоръчваме 'перманентната парола' да бъде различна от id паролата, тъй като ако някой разбере първата ви парола ще можете да я смените чрез перманентната.

2. Как да вкарам CS, SeenSev в каналът си?
- За да извикате CS или SeenServ в каналът си трябва да имате минимално 5 потребителя в него, каналът да е регистриран и потребителят който ги вкарва да има левел за 'set, разбира се и сървайсес да са онлайн.Командите са както следва:

/.msg cs set #канал guard on (за CS)
/.msg cs set #канал seenserv on (за SeenServ)

3. Как да направя 2 founder-а на каналът си?
- Дайте паролата на каналът си (първата парола) на потребителят който искате да стане founder, и нека той напише:

/.msg cs id #канал <парола>

ВНИМАНИЕ: Потребителят не трябва да е аднат в CS за даденият канал и левелът за SuperOP трябва да е на 10 000.
ВНИМАВАЙТЕ на кого давате паролата за каналът си защото единственият начин да се премахне потребител с левел 10 000 е да се дропи каналът.

4. Как да си махна бан от канал?
- Ако имате access в каналът:

/.msg cs unban #канал (маха вашият бан)
/.msg cs clear #канал bans (маха всички банове)

Ако нямате и имате бан, и все още не сте напуснали каналът:

/mode #канал -b nick!id@host

5. Как да направя topic-ът да не може да се сменя?
- За да заключите топикът трябва каналът да е регистриран и сървайсес да са онлайн и да изпълните:

/.msg cs set #канал topiclock on

Трябва да имате access за set.

6. Как може да имам операторски права в канал (@)?
- Mоже някой да ви даде +о.А ако сте аднати в каналът можете да си го вземете като напишете:

/.msg cs op all (ви дава @ във всички канали в които имате левел за CMDOP)
/.msg cs op #канал (ви дава @ за каналът ако имате отново левел за CMDOP)

ако каналът не е регистриран и влезете в него, и ако няма никой сървърът автоматично ще ви даде @.

7. Какво значи да си аднат в канал?
- Когато имате access в даден канал вие сте аднат.Access може да бъде даден чрез:

/.msg cs acc #канал ad nick level
/.msg cs acc #канал list nick

можете да видите дали сте аднат в някой канал от http://www.unibg.net

8. Каква е командата да променя модовете в каналът си и как да ги заключа?
- За да променяте модовете на канал през CS трябва да сте се идентифицирали в NS и да имате права за set.

/.msg cs set #канал ml +nt-lm
така CS ще слага +nt и ще маха +lm когато някой ги сложи.Ако сложите '+' тогава CS ще слага и няма да маха такива модове.

9. Как да си настроя левелите в каналът?
- Това можете да направите през CS:

/.msg cs help level

10. Как да си сменя перманентната парола?
- За съжаление НЕ може.Трябва да се дропи никът и да се регистрира наново.

11. За какво служи /mode $nick +iw?
- +w служи за гледане на wallops, но той е функциониращ само когато сте IRC Operator.Ако имате +i
(invisible), няма да се виждате при /who * * и /names #канал, освен човекът правещ ги не е в канал в който сте и вие.

12. Какво е forbid/forgot на канал?
-

13. Как мога да оставя съобщение на някой?
- Командата е:

/.msg ms send nick <съобщение>

Така ще можете да пратите съобщение само на регистриран псевдоним който има възможност да приема съобщения.Съобщенията могът да бъдат прочетени с '/.msg ms read all'

14. Какво е TakeOver?
- Take Over или TO.Нека погледнем в речникът.
take over 1) поемам от някого (служба и пр.); поемам ръководство/управление, идвам на власт, ветъпвам в длъжност и пр.; воен. поемам командуването; 2) вземам връх; поемам контрол върху; З) поглъщам (фирма и пр.); 4) завладявам, присвоявам си, заемам;
Ако сте гледали внимателно вече сте разбрали истинското значение на 'Take Over' в IRC.По-точно Take Over на канал се изразява в deop-ването на операторите (може да последва kick/ban на всички потребители).След което обикновено се слагат модове на канала от сорта на: +mpstnlki 1 dontcomeback.Това обаче е почти невъзможно да се направи в регистрирани канали които се поддържат добре естествено.Ако вие сте аднат в канал в който е станал така нареченият 'Take Over' можете да направите:

/.msg cs clear #канал all

така ще изчистите всички модове/банове/опове в каналът.

15. Как се превзема канал?
- Съжалявам, но няма да получите подобна информация както от този сайт така и от потребителите на #IRCHelp.

16. Някой ми взе каналът какво да правя?
- Единственото което може да направи обикновен потребител е да влезе в #LocOps или #OperWall и да се оплаче на някой оператор/администратор, можете да пратите писмо на pers@unibg.org">opers@unibg.org, users@unibg.org както и да посетите форумът на http://www.unibg.org/.

17. Взели са ми никът или паролата ми е сменена какво да правя ?!?!
- Можете да пробвате да смените паролата си:

/.msg ns newpass <перманентна парола> <нова парола>

можете да пробвате и от http://www.unibg.net/funct/nick_idpass_change.html, ако не сполучите можете да прибегнете към предходните методи да оведомите някои оператор/администратор за проблемът си.

18. Как да видя кои оператори са online на даден сървър?
- За да видите кои са операторите на даден сървър и дали те са онлайн изпълнете следните команди както следва:

/stats o irc.server.com (ще ви покаже кои са операторите на сървърът)
/stats p irc.server.com (ще ви покаже кои оператори са онлайн)

19. Как да стана IRCOperator?
- За да станете IRC Operator трябва да имате не само големи IRC poзнания свързани с IRC мрежите,но също така и големи връзки с администраторът ви.Операторите са достъпни в случаи в които тяхната намеса е изключително нужна и не са длъжни да дават помощ когато им бъде поискана.Хората които искат да станат IRC Operator-и стават все повече и повече.Така че, ако наистина искате да помогнете на мрежата, най-добрият начин да го направите е да стоите в канали като #Help, #IRCHelp и да помагате на потребителите.

20. Какво е NoExpire?
- NoExpire е chan/nick флаг.Когато канал притежава този флаг, той го предпазва да се дропи автоматично ако не бъде посещаван 30 дена.Ако флагът бъде сложен на псевдоним той няма да се дропи ако не се използва 30 дена.Когато някой има този флаг това не означава че той е IRC Operator.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 21.11.2007г. в 22:58ч.

точка номер 13 е отговор на тази така сложна и трудна тема, която всъщност.. май е част от всеки "хелп" и FAQ
жълт.. прави си изводите малкия.. прави си.... :)
дано някога разбереш че не е въпроса да триеш постове, а да направиш така че да ги няма с малко акъл и компетентност.
пп
и няма нужда да "снимаш" темите.. просто ги остави да се вижда излагацията на която акцентирам.
между другото това за което говоря е част от правилата на повечето форуми - преди да задаваш "умни въпроси"
постарай се понеее мъъъъъничко да потърсиш инфо , и както споменах и за гугъл и за ФАК - там си пише.
затова и тази тема е некоректна и детинско-наивна. (да не говорим че е постната от МОДЕРАТОРка на ТОЗИ форум !?!?!?!? )
ако се абстрахираш от субективното си мнение, би трябвало да се съгласиш с мен.
но няма да го направиш, щото просто.. не ставаш. :)
Ти пък земи отвори един раздел Старчески дом.

да.. бих отворил такава тема ако не намеря инфо в нета.
за щастие съм достатъчно минимално грамотен , за разлика от някои тука, за да си намеря инфо.. както за пенсии, за космодискове , наколенки на д-р ливайн и т.н.. :)
оправям се чудесно дедовото :) не се притеснявай за мен.
никога не бих си позволил излагацията да питам за новото лепило "корега" примерно след като мога да потърся в гугъл :)
обаче се съмнявам за вас да потърсите какво е "памперс" и за съжаление ще седите на мокро в кревата :)
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот TempleGuard » 21.11.2007г. в 23:38ч.

Дидо написа:Значи това става с МемориСървиза, или ms , както се нарича. За съжаление, след въвеждането на новия тип сървизи, в УниБГ, още не са направили ms, като хората и не е възможно. А иначе в ШейкИт, пишеш

/msg ms help

И то там си пише

Нещо основно: За да получи човека съобщението, трябва да се е логнал в НикСървиза (+

И аз тва и казах...

ПС: А Миро, ебаси ти пък кво искаш - хората да не задават въпроси ли кво!? Нали за това са шибаните форуми.. Питаш въпроса и чакаш някой да ти отговори, бахти майката.. Не ти четох целия пост, но не знам кви логики въртиш, че посредата на поста (там погледнах) разсъждаваш за някви пелени..
Изображение
Изображение
Аватар
TempleGuard

Съобщения: 1622
Регистриран: 21.10.2005г. в 13:57ч.

Покажи връзката към това мнениеот Дидо » 22.11.2007г. в 07:25ч.

Не си направих труда да ти зичета целия боламач, но разбери, че не всички са грамотни като теб. Адски незряло е, когато човек има нужда от помощ и не му е ясно нещо, ти да го иронизираш и да му натякваш колко много не знае.
Простичък пример- когато Шаро направи прословутото изказване за ИП-тата, което толкова време стоя в подписа на адаша, отделих около половин час да му обяснявам някои базови и основни неща относно мрежите. И мисля че ги разбра, защото повече не се правеше че разбира от мрежи, защото осъзна, колко много не разбира, като с изясни някои неща.
А пък тука, момичето даже не се прави че разбира. Тя казва: Не разбирам, помогнете!
И точно тогава цъффа твоя поуст, в който и казваш: "Как е възможно да не разибраш, мислех че като си модератор, разбираш и би трябвало да разбираш!". Е как да не го изтрия? Нито имаше общо с темата, нито нищо! Това беше заяждане в най чистия му вид. Това е адски гадни и изключително незряло. Нека ти обясня нещо бай Миро- ако не искаш да помогнеш на човека, просто замълчи. Така не ставаш противен, а по скоро нерутрален. Сега тоя поуст дето си пейстнал хелп листата, няма да се трие, просто защото съдържа така търсения отговор. Ще се направя, че не съм видял заяждането, защото по-важното е че отговорът се съдържа.
Кажи ми, не съм ли прав? Кой се държи идиотско в момента? Аз, който обясянвам, ил ити, който изтъкваш колко много знаеш и колко много другите не знаят. Е моля ти се, да си имаме уваженията.
Аватар
Дидо

Покажи връзката към това мнениеот mef » 22.11.2007г. в 08:10ч.

не ща да се намесвам в мировските истории, ама... Мирко, я преди да се правиш на великия с rtfm-то, пробвай ако обичаш да изпълниш указанията от тази точка:

Miro20 написа:13. Как мога да оставя съобщение на някой?
- Командата е:

Така ще можете да пратите съобщение само на регистриран псевдоним който има възможност да приема съобщения.Съобщенията могът да бъдат прочетени с '/.msg ms read all'

или може би някъде другаде в това упътване пише, че няма MS?

по-голям си от повечето хора тук, но замисли се колко рядко го показваш - не се сещам за много хора (всъщност, за нито един), които са на твоите години, и висят по форуми, за да коментират колко детински се държал тоя и оня.
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 828
Години: 30
Регистриран: 3.09.2003г. в 17:39ч.
Град: la la land

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 22.11.2007г. в 09:19ч.

mef написа:не ща да се намесвам в мировските истории, ама... Мирко, я преди да се правиш на великия с rtfm-то, пробвай ако обичаш да изпълниш указанията от тази точка:

Miro20 написа:13. Как мога да оставя съобщение на някой?
- Командата е:

или може би някъде другаде в това упътване пише, че няма MS?

по-голям си от повечето хора тук, но замисли се колко рядко го показваш - не се сещам за много хора (всъщност, за нито един), които са на твоите години, и висят по форуми, за да коментират колко детински се държал тоя и оня.

странно как пак станах "велик с ртмф" след като никъде не съм го твърдял ?!?!?!?!?
просто елементарно търсене, което всеки може да направи и което НЕ го прави ВЕЛИК.

пробвах /msg ms send miro20 112345 67890 :
[09:23] Съобщ от MemoServ (192.168.11.10): Memo has been recorded for [miro20]
( [09:23] Съобщ от MemoServ (192.168.11.10): You have a new memo from miro20 (#1)
( [09:23] Съобщ от MemoServ (192.168.11.10): Type /MSG MemoServ READ 1 to read it

та.. ако беше целта да пробвам освен демонстриране на умнотии - ето пробвах. работи. нещо друго ?
пп
жълт, може би си прав, но зададения въпрос е на ниво както все едно да питаш как във форума да си прочетеш ЛС.
или както навсякъде си има правила и хелпове и ФАК. и просто е въпрос на елементарно старание да потърсиш и прочетеш, преди да зададеш въпрос.
и обикновенно когато влизаш в някой ИРЦ сървър отначало се изписва доста подробно "приветствено" инфо, където обикновенно има няколко линка къде да прочетеш за възможностите на сървъра. примерно http://shakeit.4at.info/

а форумите не са точно за това - те са когато НЕ намериш отговор в тези линкове за сървъра (или гугъл примерно), ЧАК тогава да споделиш проблема си и да зададеш въпрос.
не съм ли прав за последното ?
дори нещо повече - всеки модератор трябва да налага подобна практика, за да не се спами с 1001 теми за подобни неща.
(може би следващата тема ще е - как да си прочета съобщение ? )
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот mef » 22.11.2007г. в 12:02ч.

къде го пробва това - в unibg или в shakeit?
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот . » 22.11.2007г. в 13:53ч.

Дидо написа:Простичък пример- когато Шаро направи прословутото изказване за ИП-тата, което толкова време стоя в подписа на адаша, отделих около половин час да му обяснявам някои базови и основни неща относно мрежите. И мисля че ги разбра, защото повече не се правеше че разбира от мрежи, защото осъзна, колко много не разбира, като с изясни някои неща.

Това, че съм те оставил да си ги пишеш обясненията НЕ ЗНАЧИ, че вече не съм се сблъсквал с тях или тяхни еквивалентни :). Така, че без тея примери ^_^ .

П.С.: And wh0 is ,, Шаро '' ?
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот Дидо » 22.11.2007г. в 15:13ч.

Е ако не си го разрал, сори. Явно съм те надценил, като умствен капацитет (+
Аватар
Дидо

Покажи връзката към това мнениеот . » 22.11.2007г. в 15:21ч.

Къде написах, че съм ги разбрал/неразбрал ?
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот TempleGuard » 22.11.2007г. в 15:42ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:Къде написах, че съм ги разбрал/неразбрал ?

Еми или си 1. Идиот, защото не разбираш кой е..
или си 2. Правещ се на интересен, искащ да ти напишат ника до запетайките и не можейки да ти пишат по никв друг начин..
или си 3. Някой който задава въпроси без причина постоянно.
Изображение
Изображение
Аватар
TempleGuard

Съобщения: 1622
Регистриран: 21.10.2005г. в 13:57ч.

Покажи връзката към това мнениеот mef » 22.11.2007г. в 18:07ч.

и тая тема ли успяхте да обърнете към шерифа? удивявате ме, честно :)
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Дидо » 22.11.2007г. в 18:24ч.

Ам не знам, аз просто дадох един простичък пример.
И тя каква стана....
Иначе по логиката на Мирко, @mef, как е възможно ти да не разбираш от ядрена физика?!МММ?! Нали си модератор?! Как е възможно да не разбираш от ядрена физика тогава?!

Долу горе така звучи :haha:
Аватар
Дидо

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 23.11.2007г. в 12:40ч.

къде го пробва това - в unibg или в shakeit?

Die FuCkin' JerK написа:някаква команда на shakeIT

Иначе по логиката на Мирко

а форумите не са точно за това - те са когато НЕ намериш отговор в тези линкове за сървъра (или гугъл примерно), ЧАК тогава да споделиш проблема си и да зададеш въпрос.
не съм ли прав за последното ?

и естествено няма да обърнеш внимание на последния ми въпрос , следователно не съм прав в тази си логика ?
очевидно тук форума е за всичко друго (чатене, заяждане) , но не и за поставяне/решаване на съществени проблеми.
..и трябва да разбираш от ядрена физика за да потърсиш елементарно инфо за ИРЦ (по твоята логика)
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Die FuCkin' JerK » 24.11.2007г. в 00:31ч.

признавам.. моя грешка.. забравила съм да поясня че става въпрос за unibg, но вече няма значение, той mef ми реши проблема ;ь
Изображение
Аватар
Die FuCkin' JerK

Назад към VoIP, IM, IRC, DC

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост