Telnet

VoIP (Internet телефония), IM (Instant Messengers), IRC (Internet Relay Chat), DC (Direct Connect) и други чат клиенти за комуникация и обмен на информация.

Telnet

Покажи връзката към това мнениеот gre87 » 28.06.2009г. в 13:36ч.

Имам няколко въпроса :mml: 1вия е мога ли да отворя гоогле чрез телнет. не съм мн сигорен дали може, прочетох някаде че можело да се отварят саитове с името без www ( open google.bg :80) отоворих си telnet от start и run и го направих но не стана. Бъркам ли нещо? Мерси предварително. Другото което ме интересува как може 2ма човека да си пишат по telnet. Малко разяснение ако моеже. Пробвах какви ли не сървари от интернет дето са специално за телнет. Нито един не ми се свърза все пропада връската. Мерси предварително.
(мисля си да не би да е защото не съм с реално ип и съм зад рутер)

gre87

Съобщения: 11
Регистриран: 20.05.2009г. в 15:07ч.

Re: Telnet

Покажи връзката към това мнениеот guesswho » 28.06.2009г. в 13:42ч.

Първо, мисля, че бъркаш малко смисъла на телнет- ако мислиш да задяваш девойки, правейки се на хакер с черно-белия прозорец, по-хубу потърси друг начин.
Второ, потърси в "гоогле" как и за какво точно се използва телнет. С други думи научи се да четеш.
Трето, ако си се справил с второто, потАрси в "гоогле" Ороци и са наОчи да пишеш.
Аватар
guesswho

Съобщения: 694
Регистриран: 7.04.2006г. в 14:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот gre87 » 28.06.2009г. в 13:50ч.

търсих в Гоогле и не намерих нужната информация. написал съм че се пробвах да се свържа до няколко сървара но не стана. а просто трябва да напиша опен и сървара + порта но каквото и да напиша не става поне аз така разбрах. Но както и да е... То темата е табу явно.И ми е напълно ясно че тва не се исползва вече от почти никой ползват SSH ма просто ми е интересно. Аз не мога да напрая най простото а кво остава да хакна некой комп :haha: . Опраих се :mml: .

gre87

Покажи връзката към това мнениеот gre87 » 29.06.2009г. в 04:26ч.

ето да спестя на някой ровичкането и нервите. Пример как да се конектнете към ABV чата (irc.abv.bg ; irc2.abv.bg;
irc3.abv.bg ; irc5.abv.bg ; irc6.abv.bg ; irc7 beta)

Start menu >run>пишете telnet

telnet> o
(to) irc3.abv.bg 6667 или open irc3.abv.bg 6667
Trying 91.148.183.29...
Connected to irc3.abv.bg (91.148.183.29).
Escape character is '^]'.
NOTICE AUTH :*** Looking up your hostname...
NOTICE AUTH :*** Checking Ident
NOTICE AUTH :*** No Ident response
NOTICE AUTH :*** Couldn't look up your hostname
след това въвеждаме (NICK и USER няма да се появят трябва да ги напишете)
NICK greshnika
USER gresh i * gresh
:irc.4at.info 001 greshnika :Welcome to the ShakeIT IRC Network Internet Relay Chat Network greshnika
..............
:Global!Global@services.bg NOTICE greshnika :* http://forum.4at.info

join #bg

PRIVMSG #sofia :kwo stava narode
:plod!4f64bed4@del.html.chat PRIVMSG #sofia :temata e sultan Dogan

PRIVMSG #bg opalq (в канала)
PRIVMSG ime_240118 ok (на лично)
PRIVMSG ime_240118 :ok ok (може и така )

дано сте разбрали ;)

Само не ми стана ясно защо тая тема е такова табу, при положение че човек трябва да си налегне парцалите че да направи нещо
опасно, а в същото време в ю-тоб има сума ти клипове за бат фаилове и една камара писаници как да ги вградиш. Ко толкос опасно попитах. Как може да се чати от там. Вече кой знае кво. Бегай бегай явно и вие толкова ги разбирате..... Чули че може да се хакне и чрез него и вече който пита го искарахте ламе което се мачи да стане хакер :tooth2: :tooth2: а ламето ако иска, ше си напише в ю-тоб и ше види как да напраи мизерия на някое ламе като него :unknw: .

gre87

Покажи връзката към това мнениеот guMHa3aBeCa » 29.06.2009г. в 06:39ч.

Е едно време като бяха на "мода" локалните мрежи на Networx доста лесно чрез отворени портове на Telneta можеше да барникаш из компа на хората... :pepsi:
Аватар
guMHa3aBeCa

Съобщения: 24
Регистриран: 29.04.2008г. в 21:13ч.

Назад към VoIP, IM, IRC, DC

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост