Питане относно TV Тошиба

VoIP (Internet телефония), IM (Instant Messengers), IRC (Internet Relay Chat), DC (Direct Connect) и други чат клиенти за комуникация и обмен на информация.

Питане относно TV Тошиба

Покажи връзката към това мнениеот ivo70 » 30.11.2010г. в 18:18ч.

Значи въпросът е следният. Как мога (и дали въобще е възможно) да свържа компа към телевизора без да ползвам рутер.
TV-то е Тошиба 40RV733G има DLan и връзката я дават или с кабел до рутер, или безжично с донгъл (тапа) на телевизора, но двете устройства
излизат 100лв. Инсталирах си на компа медия плеар(една руска програмка) и не съм сигурен как точно работи това чудо след като TV- то няма
видео плеар а от флашка гледам само снимки. Компа ли играе ролята на плеар и ползва инсталираните кодеци. Имам ръководство на руски но
там тая информацие не е дадена. Ако някой го е ползвал и има инфо ще сам му много глагодарен да ме светне.
Да уточня че компа е в друга стая и се сещате че с други кабели(S-video или чинчове) е неудобно да се борави.
Поздрави и предварително ви благодаря.

ivo70

Съобщения: 6
Години: 48
Регистриран: 30.11.2010г. в 17:50ч.

Re: Питане относно TV Тошиба

Покажи връзката към това мнениеот . » 30.11.2010г. в 18:29ч.

„DVI HDMI PC TV“ – в Google.

DVI - изходът за видеокартата ( ако имаш 1 - кофти, купуваш си нова ), HDMI - входът за телевизора ( ако няма такъв - кофти ) с кабел ( щом е „в другата стая“, значи... голямо изръсване ще падне - DVI-HDMI 10m кабел струва 70 лв. ).

Routers, други кабелаци, Players, Codecs измишльотини НЕ са нужни. Компютъра се свързва с телевизора по кабел. От NVIDIA Control Panel-а / ATI Catalyst Panel-а се включва опцията ( след като са ВЕЧЕ свързани коректно! ) за „виждане“ на телевизора, резолюция и т.н. има опции. И каквото излиза на монитора > 1:1 отива на телевизора. Друг вариант е да се „разшири“ Desktop полето, пуска се на кой да е Player даден филм и се „занася“ най вдясно на Desktop-а, та чак да изчезне. Т.е. не „изчезва“, а образът се пренася на Desktop полето на телевизора. И така не пречи на PC работното поле ;).

А за да има звук едни „магии“ се правеха със SPDIF-а.

Поне аз съм се оборудвал с нужните уреди и чаркалаци, съответно от време на време си пускам по някой друг FullHD филм, свален от Top Private LVL Tracker :B.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот ivo70 » 30.11.2010г. в 18:42ч.

Е да така става ама тв-то има възможност от него да си пускаш филмите, и не е нужно да ходиш постоянно при компа, което искам да избегна.
Иначе тия варианти са ми ясни. Дали вместо рутер немога да използвам втора LAN карта. :rolleyes:

ivo70

Покажи връзката към това мнениеот . » 30.11.2010г. в 19:27ч.

Чрез USB Flash-ка ли ? Т.е. да мяташ на 16/32 GB-ова Flash-ка даден филм от компютъра, после я пускаш в телевизора, и гледаш ? То това и аз го мога, ама... е доста НЕрационално.

Въпросът е как свързваш PC-то си TV-то ? Ако е по LAN кабел, то... значи няма да е нужен router, а 1 PC с 2 LAN карти - едната в нета, другата с кабел до телевизора. В стил нещо такова
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот ivo70 » 30.11.2010г. в 19:39ч.

Значи тв-то няма тая възможност да гледам филм от флашка, затова на компа се инсталира тая програма (медия сървар) и явно през LAN кабела се
управлява тоя сървар чрез които се споделят филми, музика и филми които явно се показват на TV-то и ти само си избираш кво да гледаш от самото
TV. Затова по горе поставих въпроса за кодеците. Аве доста объркано е.
А относно 2 LAN карти, това дето ми го даде като линк, го гледах и то ме наведе на тая мисъл, ама дали ще стане така :hmmm:

ivo70

Покажи връзката към това мнениеот . » 30.11.2010г. в 19:54ч.

Ами с нагласянето на IP адресите... малко трудно :). TV-то ги няма тея опции.

Последно, сега как сте свързали компютъра с телевизора ? Цялото „трасе“.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот ivo70 » 1.12.2010г. в 17:52ч.

Ами още не съм го вързал. Нали това ми е въпросът, за да знам дали има някакъв начин които да излиза по евтин,(2 LAN карти) или да се разделя с едни 100лв.
Относно IP-то, телевизора има такава опция да се въведе IP и мисля че беше DNS маска или както там се казваше.

ivo70

Покажи връзката към това мнениеот . » 1.12.2010г. в 21:59ч.

Ами значи по LAN и с настройките от линка, дето вече дадох, БИ трябвало да стане, щом има DNS и IP stuff за настройки на телевизора.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот root » 1.12.2010г. в 22:12ч.

Без рутер няма как...

Абе има ама е г!зобрък...
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот . » 1.12.2010г. в 22:17ч.

root написа:Без рутер няма как...

Абе има ама е г!зобрък...

¦•••SHERIFA•••¦ написа:В стил нещо такова
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот ivo70 » 11.12.2010г. в 15:29ч.

Оправих се, но с рутер и донгъл(еми бръкнах се 100лв) :blush: . Не ми се занимаваше с ръчкане по настройките. Благодарен съм на всички отзовали се. :) ;) thanks

ivo70

Назад към VoIP, IM, IRC, DC

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост