Ф.К. "ДУНАВ" Русе

1 гол стига...

Re: Ф.К. "ДУНАВ" Русе

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 2.05.2010г. в 11:20ч.

Аз пак като черна станция ще се обадя и като черноглед, ама си представях този сценарий. Просто пари за "А" група нема! Има пари само за молове... А и при това БФС, дето смъкват кожите за лицензи и други такси, малко хора са способни да си позволят да са част от "елитната група". И все пак, срамота е отбори като малка гара "Мездра", "Спортист" Своге, Монтана, "Миньор" Перник и др. да са в "А" група, a петият по големина град - не.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 2.05.2010г. в 21:28ч.

Липсата на пари е обяснение на всичко. Защото при влизане в А група и харчовете настават. Само с фенове не става...
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 6.05.2010г. в 13:40ч.

Ако гледам агитката, бих казал - те пък едни фенове само лепиларчета и алкохолици.... Другите зрители които ходят, тези обикновенните, които си плащат за да гледат Дунав, те наистина заслужават "А" група, но в най-добрия случай чак догодина....
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 44
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот pumpo » 21.07.2010г. в 17:51ч.

fidel_castro написа:Ако гледам агитката, бих казал - те пък едни фенове само лепиларчета и алкохолици.... Другите зрители които ходят, тези обикновенните, които си плащат за да гледат Дунав, те наистина заслужават "А" група, но в най-добрия случай чак догодина....

На кого викаш е лепиларче, недей приказва наизуст, с гледане само не става, нали знаеш? :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

pumpo

Съобщения: 32
Регистриран: 7.06.2010г. в 17:37ч.

Покажи връзката към това мнениеот nick » 30.07.2010г. в 11:51ч.

"Утре кметът на Русе Божидар Йотов и дясната му ръка Валентин Христов ще сторят това, което никой не успя да направи през всички тези години. Утре Дунав официално ще изчезне от футболната карта, само година след празнуването на 60-годишен юбилей!"
http://www.fcdunav.com/site/news/dunav-news/92--krai-

Добре де,как градове като Разград,Мездра,Своге намират пари да си издържат отбора, само Русе не може? :unknw:
Аватар
nick

Съобщения: 270
Регистриран: 22.08.2004г. в 19:20ч.
Град: о.Тортуга
ТВ: Юность

Покажи връзката към това мнениеот gogyto » 30.07.2010г. в 15:00ч.

nick написа:"Утре кметът на Русе Божидар Йотов и дясната му ръка Валентин Христов ще сторят това, което никой не успя да направи през всички тези години. Утре Дунав официално ще изчезне от футболната карта, само година след празнуването на 60-годишен юбилей!"
http://www.fcdunav.com/site/news/dunav-news/92--krai-

Добре де,как градове като Разград,Мездра,Своге намират пари да си издържат отбора, само Русе не може? :unknw:

Щеше ми се нещо смислено да напиша,въпроса е че не виждам смисъл изобщо какво (и) да напиша... :rip:
Изображение
Аватар
gogyto
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 714
Регистриран: 10.11.2007г. в 18:56ч.
Град: Здравец-изток
ТВ: Toshiba Regza 40VL748,
LG 42LA640S

Покажи връзката към това мнениеот tNDrRr » 30.07.2010г. в 23:30ч.

Догодина, пак гласувайте за Идиотов...
КУР за него и Ибальо !
Махайте се от Русе, комунистически курви !
Изображение
Изображение
Аватар
tNDrRr

Съобщения: 100
Регистриран: 17.06.2007г. в 09:41ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 30.07.2010г. в 23:54ч.

tNDrRr написа:Догодина, пак гласувайте за Идиотов...
КУР за него и Ибальо !

Аз не разбирам кметя какво е виновен че пари нема? Колко пъти правеха сбирки за набиране на спонсори? Колко пъти призоваваха за спонсори?

Сега кметя виновен че никой не иска да дава пари...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот nick » 31.07.2010г. в 09:47ч.

root написа:
КУР за него и Ибальо !

Аз не разбирам кметя какво е виновен че пари нема? Колко пъти правеха сбирки за набиране на спонсори? Колко пъти призоваваха за спонсори?

Ако не се лъжа,Своге играеха с тениски с надпис "Община Своге",е как те имат пари при условие че са в пъти по-малка община, а и много дурги по-малки общини намират средства да си издържат клубовете.
Аватар
nick

Покажи връзката към това мнениеот root » 1.08.2010г. в 02:23ч.

nick написа:Ако не се лъжа,Своге играеха с тениски с надпис "Община Своге",е как те имат пари при условие че са в пъти по-малка община, а и много дурги по-малки общини намират средства да си издържат клубовете.

С което си прав, но донякъде. В малките градове заплатите и разходите са чувствително по-ниски.

Ако с 30-40 хиляди лева месечно може да се поддържа Своге (някаква цифра) в прилично състояние. В Русе ще се изкара едва-едва (с съкращаване на разходи), а в София даже и няма да си помислиш да започнеш професионален отбор.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 4.08.2010г. в 14:24ч.

root написа:
КУР за него и Ибальо !

Какво е виновен кмета ли, най-малкото за това че много хора които могат и искат да дават пари не го правят докато той е намесен по някакъв начин във футболния клуб!!! Мога да ти припомня някои имена ако си забравил - Пламен Бобоков, Пламен Великов .........

pumpo написа:
fidel_castro написа:Ако гледам агитката, бих казал - те пък едни фенове само лепиларчета и алкохолици.... Другите зрители които ходят, тези обикновенните, които си плащат за да гледат Дунав, те наистина заслужават "А" група, но в най-добрия случай чак догодина....

На кого викаш е лепиларче, недей приказва наизуст, с гледане само не става, нали знаеш? :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Ако сте сменили лепилото с нещо по хард - извинявам се! Но въпреки това ще си останете шепа дрогирани и пияни хлапета търсещи начин да влязат гратис на стадиона и да се докопат до съдията да му ударят някой шамар! Утрепки!

ПП Явно ще ме разбереш неправилно затова ще уточня - Утрепките така наричаха агитката на Дунав през периода 80-90 година, тогава когато играехме в А група...
Аватар
fidel_castro

Покажи връзката към това мнениеот djjimmy66 » 7.08.2010г. в 08:29ч.

Разбра се, че руснак е новия спонсор на Дунав. Футболистите обаче имали пари да взимат и можело да бойкотират мача. http://192.168.11.4/modules.php?name=News&file=article&sid=30138&mode=thread&order=0&thold=0

Та ще има ли мач днес от 18 часа или няма да има?
"Животът е като стълба в курник - къс и осран." - Есхил
Аватар
djjimmy66

Съобщения: 73
Регистриран: 16.02.2005г. в 00:24ч.
Град: Дружба-3
ТВ: Philips 37PFL5604H/12 с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот root » 24.08.2010г. в 10:47ч.

Закриха Дунав
На заседание на управителния съвет на втородивизионния Дунав (Русе), председателствано от кмета Божидар Йотов, беше взето решение 56-годишният футболен клуб да бъде закрит. Решението ще бъде изпратено днес до Българския футболен съюз.

Веднага футболистите от отбора ще получат служебни бележки, даващи им право да преминат в други отбори без финансов иск. До седмица ще бъде закрита и школата към клуба и вече се подготвят документите за освобождаване на работещите в нея треньори.

Русенският клуб се закрива поради финансова немощ. До това се стигна, след като изявилият желание да поеме Дунав руски предприемач Андрей Иванов така и не осигури обещаните дължими пари на футболистите.

http://topsport.ibox.bg/news/id_783690418

:kupidon: :kupidon: :kupidon:

Сега е момента да се направи Дунав Юнайтед, Дунав Завинаги или някое друго еснафско име.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот BRAIN_PAIN » 24.08.2010г. в 12:58ч.

"Дунав Ретърнс" е най-подходящото :) Жалко, че няма да ги има на FM 2011 да цъкам с тях :) Сега като цъках на FM 2010 направиух 15 поредни загуби и като спечелих 2-3 мача ме уволниха :D

И все пак е жалко, че Русе остава без своя футболен символ. Толкова ли няма горди русенци сред имащите пари, които да подкрепят отбора. Всичките ли финансово заможни хора от Русе са надути лицемерни егоистични мошеници?

Както и да е, дано някой от другите русенски клубове успее да порастне и да направи добър отбор, но като познавам някои от хората и там има големи пумияри. Можеше да направят SMS кампания "Спаси Дунав" :D Щеше да е яко :)

Бахти жалкия град, в който се превръща Русе. Толкова и за един футболен клуб няма да има средства.. Жалка работа. Как може толкова села да имат футбол, а ние пропаднали типове. После хората как няма да бягат от Русе и от България, тук всичко е жалка картинка, като много дива и грозна селянка с 2 тона грим и самочувствие до небето :)
I am only human..
Изображение Рецепти - Готви лесно и бързо с тези рецепти!
Настауто - тунинг части

Поздрави,
Пламен Иванов
Аватар
BRAIN_PAIN

Съобщения: 912
Години: 32
Регистриран: 17.10.2005г. в 16:28ч.
Град: End Of The Road

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 25.08.2010г. в 08:07ч.

Този дебелогъ3 кмет, вместо да се чуди колко още фабрики да срути и да ги превърне в огромни пумийни ями, можеше малко да си размърда сивото вещество как да подсигури финансиране на футболния клуб! Не разбирам как "градове" като Калиакра, Севлиево, Благоевград, Перник и Монтана имат свой представител в "А" група, като се има в предвид, че са финансирани от общините си, а голям клуб като "Дунав", с неговата славна история да гние из небитието. Направо ме е срам и ме е яд, че има толкова много некадърници във властта в Русе!
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот guesswho » 25.08.2010г. в 10:00ч.

Аз не мога да разбера какво обвинявате кмета за това - не, че не е лaйнo, но специално за Дунав - ми аз не се интересувам от футбол, не ми пука и за отбора, най-малкото, че да ме извинявате, но за толкова години да не стигнат до А група... ми не съм съгласен като данъкоплатец моите пари да отиват за цоцане на некадърни футболисти... явно щом от толкова акции за набиране на спонсори не са могли да си намерят такъв, просто каузата е загубена.
Вярно - за някои хора е там традиция и не знам кви си глупости и едва ли не считат, че футболния отбор е символа на града, ама има далеч по-смислени неща, за които да се харчат общински пари! Далеч по-добре е да се построят свободни игрища като във Варна - не само за футбол, ми за волей, баскет и т.н. Който е ходил на там знае за какво говоря.
Аватар
guesswho

Съобщения: 694
Регистриран: 7.04.2006г. в 14:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 25.08.2010г. в 14:47ч.

guesswho написа:Аз не мога да разбера какво обвинявате кмета за това - не, че не е лaйнo, но специално за Дунав - ми аз не се интересувам от футбол, не ми пука и за отбора, най-малкото, че да ме извинявате, но за толкова години да не стигнат до А група... ми не съм съгласен като данъкоплатец моите пари да отиват за цоцане на некадърни футболисти... явно щом от толкова акции за набиране на спонсори не са могли да си намерят такъв, просто каузата е загубена.
Вярно - за някои хора е там традиция и не знам кви си глупости и едва ли не считат, че футболния отбор е символа на града, ама има далеч по-смислени неща, за които да се харчат общински пари! Далеч по-добре е да се построят свободни игрища като във Варна - не само за футбол, ми за волей, баскет и т.н. Който е ходил на там знае за какво говоря.

Плюем Йотов, защото гореизброените футболни отбори от мен разчитат само и единствено на общините си за издръжка (с изключение на Видима Раковски, където "Видима" е един от основните спонсори), а кмета много лесно може да осигури спонсори, стига да иска да го направи. Футболистите на "Дунав" не са виновни, че не са влезли в "А" група. Ние имаме много силна школа и добри футболисти в "А" отбора, които можеха да промотират в елита, но при положение, че ти идва шефа и ти казва - "момчета, не се напъвайте - пари няма и няма да ходим в "А" група", ти какво ще направиш. Отделно, клубът се хранеше точно от това - да продава мачове за сметка на мястото си в елита. И така.
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот nick » 25.08.2010г. в 15:53ч.

guesswho написа:Аз не мога да разбера какво обвинявате кмета за това - не, че не е лaйнo, но специално за Дунав - ми аз не се интересувам от футбол, не ми пука и за отбора, най-малкото, че да ме извинявате, но за толкова години да не стигнат до А група... ми не съм съгласен като данъкоплатец моите пари да отиват за цоцане на некадърни футболисти... явно щом от толкова акции за набиране на спонсори не са могли да си намерят такъв, просто каузата е загубена.

guesswho Смяташ ли че с закриването на Дунав спестените пари ще отидат за нещо по-смислено?
Аз дълбоко се съмнявам!!
Плюем Йотов защото само при неговото управление общинска администрация се е увеличила с около 100 човека,и на тези хора плащаме заплати ти и аз и всички данъкоплатци.
Ами да се съкрати само с 50 човека администрацията и ще се осигури финансирането отбора .
Аватар
nick

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 25.08.2010г. в 16:02ч.

Какво констатирате, още след края на сезона се каза, че вероятно ще закрият клуба. И то си беше пределно ясно, докато никой не купи отбора, за съжаление така ще е... Сега повече баскетбол ви препоръчвам и по-специално жените, които не са така зле, а напротив обратното много са добри и са водеща сила. Те имат нужда от подкрепа и агитка, да им го дадем !
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Съобщения: 286
Регистриран: 19.05.2010г. в 14:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 25.08.2010г. в 16:16ч.

Yaskata написа:Какво констатирате, още след края на сезона се каза, че вероятно ще закрият клуба. И то си беше пределно ясно, докато никой не купи отбора, за съжаление така ще е... Сега повече баскетбол ви препоръчвам и по-специално жените, които не са така зле, а напротив обратното много са добри и са водеща сила. Те имат нужда от подкрепа и агитка, да им го дадем !

Хахахахах, ама и Ясен е в час. Случайно да си разбрал, че и женски баскет няма да има скоро, след като "Еконт" заявиха, че са сами във спонсорирането и ще се откажат? Самите те правят адски икономии в момента, като доказателство за това е, че във всичките им офиси минаха от "Windows" на "Linux".
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот root » 25.08.2010г. в 16:24ч.

hitmanub40 написа:Самите те правят адски икономии в момента, като доказателство за това е, че във всичките им офиси минаха от "Windows" на "Linux".

Причината за преминаването е друга.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 25.08.2010г. в 22:03ч.

hitmanub40 написа:
Yaskata написа:Какво констатирате, още след края на сезона се каза, че вероятно ще закрият клуба. И то си беше пределно ясно, докато никой не купи отбора, за съжаление така ще е... Сега повече баскетбол ви препоръчвам и по-специално жените, които не са така зле, а напротив обратното много са добри и са водеща сила. Те имат нужда от подкрепа и агитка, да им го дадем !

Хахахахах, ама и Ясен е в час. Случайно да си разбрал, че и женски баскет няма да има скоро, след като "Еконт" заявиха, че са сами във спонсорирането и ще се откажат? Самите те правят адски икономии в момента, като доказателство за това е, че във всичките им офиси минаха от "Windows" на "Linux".

И така да е Дунав е много силен отбор и със сигурност някой ще прояви интерес, особено след като установят в какви условия ще тренират и провеждат мачове. Докато футболния ни отбор нямаше как да се продаде докато Йотката не си събере нещата в кашончето.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Съобщения: 286
Регистриран: 19.05.2010г. в 14:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 26.08.2010г. в 08:44ч.

root написа:
hitmanub40 написа:Самите те правят адски икономии в момента, като доказателство за това е, че във всичките им офиси минаха от "Windows" на "Linux".

Причината за преминаването е друга.

Не, не е друга. Може да са ред причини, но основната е икономисването на пари за лицензи на джамовете.
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот BRAIN_PAIN » 26.08.2010г. в 09:40ч.

Ако проблемът на клуба са били парите, тогава предлагам да се направи клуб от хора, които са аматьори, но поне ще играят с желание и хъс. Ако не пари, поне Дунав може да осигури база, на която да тренират желаещите. Вярвам, че ще има много русенци, които биха играли без пари, само и само да играят и да играят за Русе :) Има много млади мъже и момчета, които са в добра форма и могат да защитят цветовете на отбора добре :) Просто им трябва малко футболна практика и ще стане един чудесен отбор от хора, които наистина им пука за Русе и русенския футбол :) Това е моята идея :P
I am only human..
Изображение Рецепти - Готви лесно и бързо с тези рецепти!
Настауто - тунинг части

Поздрави,
Пламен Иванов
Аватар
BRAIN_PAIN

Съобщения: 912
Години: 32
Регистриран: 17.10.2005г. в 16:28ч.
Град: End Of The Road

Покажи връзката към това мнениеот root » 26.08.2010г. в 10:12ч.

Ето ви още едно доказателство че малко-по-малко града от повече от 20 години умира...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 30.08.2010г. в 16:20ч.

root написа:Ето ви още едно доказателство че малко-по-малко града от повече от 20 години умира...

Градът умря още през 80те години на миналия век, когато "братския" румънски народ ни отрови с Верахим!

Обвинявам кмета затова че когато "Приста Ойл" поиска Градския стадион на концесия, Йотов не им го даде - това беше най-голямата му грешка, затова те спонсорират...Черноморец Бургас..... Сега кмета си има един стадион, който само тежи на общинския бюджет и дори няма футболен отбор в нашия град!!! Иначе за другото си прав, но как този кмет да влага някъде, като никой не "бръсне за слива"????
Аватар
fidel_castro

Предишна

Назад към Футбол

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта