Къде и колко често ходим на автомивка?

За хората с моторно масло под ноктите...

Колко често ходим на автомивка?

Повече от 3 пъти в седмицата
2
4%
2-3 пъти в седмицата
4
7%
1 път седмично
9
16%
2 пъти в месеца
11
19%
1 път в месеца
14
25%
по-рядко от 1 път в месеца
17
30%

Общо гласове : 57

Re: Къде и колко често ходим на автомивка?

Покажи връзката към това мнениеот agopov » 18.03.2010г. в 17:53ч.

Ако имаш възможност да си я миеш сам, изобщо не ти трябва да стъпваш на която и да е мивка. Аз досега от никоя не съм бил напълно доволен и все има забележки. Да не говорим за безконтактното - без значение къде е произведено, това си е химия и разказва фамилията на всичко по колата. Принуден съм да я нося на мивка, защото нямам възможност да си я мия сам. За външно и вътрешно днес дадох 6лв на мивката до Автогарата :)
Колко Музика.ком - Колко музика е нужна на човек......

XENON, Parking Sensors, Angel Eyes, CAR AUDIO
Аватар
agopov

Съобщения: 364
Регистриран: 10.02.2005г. в 00:40ч.
Град: Ruse

Покажи връзката към това мнениеот nabora » 18.03.2010г. в 18:10ч.

и аз както казах и преди съм най-доволен като си я мия сам. зимата по автомивките де... а сега след зимата и всичката сол мисля да отида на автоматичната мивка до техномаркет. мие и отдолу ;)
Изображение
Аватар
nabora

Съобщения: 220
Години: 31
Регистриран: 3.03.2004г. в 11:07ч.
Град: Pyce, Възраждане

Покажи връзката към това мнениеот nuHokuo » 18.03.2010г. в 18:43ч.

nabora написа:и аз както казах и преди съм най-доволен като си я мия сам. зимата по автомивките де... а сега след зимата и всичката сол мисля да отида на автоматичната мивка до техномаркет. мие и отдолу ;)

там мисля че беше на самообслужване но несъм сигорен познати ми я похвалиха доколкото разбрах всичко било техника както четките на омв незнам дали е така несъм ходил а иначе къде е тази мивка на гарата за 6 лева вътре+вънка си е оферта ?

nuHokuo

Съобщения: 17
Регистриран: 28.04.2009г. в 20:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот nabora » 18.03.2010г. в 19:07ч.

има на самообслужване има и автоматична. до гарата предполагам е "Усмивка". намира се в пресечката след автогарата по посока волов и пазара. 1 път мих външно там и не останах особено доволен, но беше преди година. иначе има доста мивки, които мият на тази цена, има и по-евтини и по-скъпи.
Изображение
Аватар
nabora

Съобщения: 220
Регистриран: 3.03.2004г. в 11:07ч.
Град: Pyce, Възраждане

Покажи връзката към това мнениеот Dani4ka » 26.03.2010г. в 15:39ч.

uricatoli написа:понеже много държа на външния вид на колата си.. поразпитах безконтактното къде с какви препарати мият.. и разбрах че повечето места където го има купуват препаратите от търговище.. а там ги правели в някакъв гараж и били 45лв.. после да не ми се чудите що ви заминават чистачките и оплътненията.. аз сега ходя на Механотехникума.. мият само безконтактно със скъп препарат.. пред мен са правили доставка..Общо взето 4лв външно, но си взех карта за отстъпка и ми идва на 3лв.. а иначе външно и вътрешно е стандартно 6.. 3 дена колата и прах не я хваща ;)

И водата стои на много интересни капчици нали... между другото такъв е ефекта на нано продуктите само че при безконтактното миене е доста по краткотраен.
miro..20 написа:шампион чистачки и аз имам от 2 сезона, но нещо не съм доволен за парите им.
или съм случил на гадна серия ? почнаха да драпат и стържат като на 40-годишен москвич.

другия проблем са ми страничните стъкла, които след измиване /не особенно прецизно от моя страна/ задържат малки капки, които като изсъхнат после стават на котлен камък и с нищо не могат се измият освен с препарат за тоалетни и кухни :)
не смея много да нанасям че да не закачи боята ... тая химия сичко яде...

Съвет: подсушавай си стъклата с домакинска хартия, че котления камък е много проклет. Другия вариант е да пробваш с "Pulrapid" има го в Кауфланд и е специално за котлен камък (розово шише с жълта капачка), по-малко агресивен е от препаратите за тоалетна. А за да не се притесняваш, че може да се разтече по боята го сложи в шише с пулверизатор.
Дали някога ти се е случвало, толкова много да харесаш един продукт, че да искаш да го споделиш с всички, на мен да, като открих Нано продуктите, невероятно е колко далече са стигнали технологиите и най-вече, че високите технологии се прилагат и в продукти достъпни за всеки.
Аватар
Dani4ka

Съобщения: 18
Регистриран: 9.03.2010г. в 11:37ч.

Покажи връзката към това мнениеот agopov » 27.03.2010г. в 21:53ч.

Днес си носих колата на автомивка "БАМЗИ". Вече не я държат предишните собственици с лоша слава на миене. Сега двете момчета мият много старателно, и най-важното - НЕ ПОЛЗВАТ БЕЗКОНТАКТНО!!! С гъбата и после я подсушават много добре. Много съм доволен. Като цени е като навсякъде. Външното миене е 4лв, а с вътрешно - 6лв.

Аватар
agopov

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 1.04.2010г. в 10:18ч.

Добре ве брат, един казва безконтактното е яко, а друг контактното е по-яко - последно?! Аз мисля, че и при двете е все в гъ3 с тез пароструйки?
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот uricatoli » 1.04.2010г. в 15:21ч.

Предпочитам безконтактното щото от тия гъби квито са миячи мият долу после горе и като се напълни тая гъба с пясък става като шкурка.. А От това безконтактно на Механото айде на бас че не остават капчици.. ще те черпя една мивка ако останат.. все пак карам тъмно син металик..
Изображение
Аватар
uricatoli

Съобщения: 78
Регистриран: 6.12.2009г. в 22:22ч.

Покажи връзката към това мнениеот TheKeeper_ » 4.04.2010г. в 22:57ч.

Безконтактно само, ако е както трябва, а в Русе няма такова място. Говорил съм с човек, запознат с това, и той ми каза, че трябва да се напръска колата с поне 2-3 препарата - един, от които има за цел да неутрализира вредното действие на първия. Цената, обаче, ще стигне към 10-15лв. и съответната автомивка няма да има клиентела ; )

@uricatoli - купи си 1-2 гъби за кола и им ги давай да мият с тях, баща ми така правеше преди

TheKeeper_

Съобщения: 550
Регистриран: 17.11.2005г. в 20:22ч.

Покажи връзката към това мнениеот uricatoli » 5.04.2010г. в 05:04ч.

TheKeeper_ написа:Безконтактно само, ако е както трябва, а в Русе няма такова място. Говорил съм с човек, запознат с това, и той ми каза, че трябва да се напръска колата с поне 2-3 препарата - един, от които има за цел да неутрализира вредното действие на първия. Цената, обаче, ще стигне към 10-15лв. и съответната автомивка няма да има клиентела ; )

@uricatoli - купи си 1-2 гъби за кола и им ги давай да мият с тях, баща ми така правеше преди

Добро е като идея.. ама аз за сега съм доволен от безконтактното :hi:
Изображение
Аватар
uricatoli

Покажи връзката към това мнениеот nuHokuo » 5.04.2010г. в 17:22ч.

:mml: :mml: :tooth2: ти престаяяш ли си да цъфнеш на авто мивката и да си носиш гъбите :happy2: :doh:

nuHokuo

Съобщения: 17
Регистриран: 28.04.2009г. в 20:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот KevsSs91 » 5.04.2010г. в 20:53ч.

Безконтактното е много силен препарат и на по-старите коли (бои) много често пада лака,а по някой път и боята.А при миене с гъбите се драска боята.

П.С. Работил съм на автомивка.
Изображение
Аватар
KevsSs91

Съобщения: 38
Регистриран: 7.09.2009г. в 23:07ч.
В момента: Занимавам се с глупости

Покажи връзката към това мнениеот uricatoli » 6.04.2010г. в 16:31ч.

KevsSs91 написа:Безконтактното е много силен препарат и на по-старите коли (бои) много често пада лака,а по някой път и боята.А при миене с гъбите се драска боята.

П.С. Работил съм на автомивка.

То и аз.. и донякъде предпочитам да дам 5лв и да му кажа на момчето да си я измия сам ; :haha:
Изображение
Аватар
uricatoli

Покажи връзката към това мнениеот agopov » 7.04.2010г. в 11:40ч.

Ами за мен гъбата е много по-малко зло, отколкото химията. Умишлено съм носил неземно изцапан автомобила ми на мивка, и с безконтактното всичко пада. Сами си правете сметка какви реакции стават върху боята. А и с гъбите, като гледате внимателно и миячите имат надзор, винаги започват от тавана на колата и после надолу, така че не виждам кой знае какъв проблем с драскането. За 2-3 години като видях всичките ми уплътнения колко са нацепени, за мен далеч по-добрия вариант е да си пастирам колата на 2 години и всичките драскотини да се заличат, отколкото да ми протече от 35 места :)

Аватар
agopov

Покажи връзката към това мнениеот TheKeeper_ » 8.04.2010г. в 17:06ч.

nuHokuo написа::mml: :mml: :tooth2: ти престаяяш ли си да цъфнеш на авто мивката и да си носиш гъбите :happy2: :doh:

Да, така правя ;)

TheKeeper_

Съобщения: 550
Регистриран: 17.11.2005г. в 20:22ч.

Покажи връзката към това мнениеот stiel_bg » 27.01.2012г. в 19:53ч.

Здравейте колеги. Искам да попитам дали някой знае има ли в града да се отдава под наем Автомивка? Живея от 2-3г в Русе и неотдавна ми се иска да започна да се занимавам с това :) Благодаря предварително за отговорите ви. Поздрави!

stiel_bg

Съобщения: 1
Регистриран: 27.01.2012г. в 19:45ч.
Град: Холандия, Силистра, Русе

Покажи връзката към това мнениеот speedline_rz » 28.02.2012г. в 19:15ч.

agopov написа:...и с безконтактното всичко пада. ....

:D Представете си какво може с тва безконтактно на червен металик , скоро пребоядисана след 5-6 измивания... Най-хубавото измиване е на ръка сам да си я измиеш с меката гъбичка . Иначе в Разград в "маямито" най-добре мият . Първото ми миене на Кабриото беше там , момчето много се постара и ми изслуша всичките претенции и ги направи ! :clap:
Drifting is not a crime!!!
Аватар
speedline_rz

Съобщения: 3
Години: 27
Регистриран: 14.02.2012г. в 23:19ч.
Град: Разград

Предишна

Назад към Автомобили

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост