щети по автомобил

За хората с моторно масло под ноктите...

щети по автомобил

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 31.05.2010г. в 15:02ч.

Днеска си бях паркирал автомобила на полигона за 15-20 мин. докато си видя лозето и едно стадо от крави е минало и ми изподраха ламарината и нацепиха стопа на колата ми. Собственика на кравите не иска да поеме никакви щети.Снимах как цялото стадо от 30 крави при пребиране минават през жп прелеза. Приятел ми каза да подам жалба в прокуратурата но не съм на ясно как. Моля некой ако има съвет да ми помогне.
Последна промяна vampira на 9.06.2010г. в 10:13ч., променена общо 1 път
Аватар
vampira

Съобщения: 12
Регистриран: 4.05.2010г. в 21:57ч.

Re: дайте съвет

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 31.05.2010г. в 15:08ч.

vampira написа:Днеска си бях паркирал автомобила на полигона за 15-20 мин. докато си видя лозето и едно стадо от крави е минало и ми изподраха ламарината и нацепиха стопа на колата ми. Собственика на кравите не иска да поеме никакви щети.Снимах как цялото стадо от 30 крави при пребиране минават през жп прелеза. Приятел ми каза да подам жалба в прокуратурата но не съм на ясно как. Моля некой ако има съвет да ми помогне.

Жалба, но не в прокуратурата, а в райнонното управление, което обхваща лозето, където си паркирал или където живее стопанина на животните. След това ако искаш можеш да заведеш и дело в прокуратурата, но чак след като се изясни случая с жалбата, защото можете да стигнете до споразумение преди съда.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 31.05.2010г. в 15:28ч.

Някой ако знае към кое районно се водят лозята на полигона моля да ми каже.
Аватар
vampira

Покажи връзката към това мнениеот root » 31.05.2010г. в 15:52ч.

vampira написа:Някой ако знае към кое районно се водят лозята на полигона моля да ми каже.

2-ро
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 31.05.2010г. в 19:15ч.

Няма да ти обърнат никакво внимание м/у другото от районното. Тея крави ги знам и пича там си ги води редовно. Само да ти кажа не знам как си я паркирал тая кола, къде, кога и за колко време, ама я се замисли там постоянно има учебни коли и да не ти казвам къде се паркират да си правят едни далавери, не съм чул никой да се оплаче. Първо полигона е общински и общината не и пука и няма даже да обърне внимание на проблема ти. Трябва да го съдиш тоя, ама аре върви го търси като го знам, че е един циганин сигурно и паспорт няма, абе откажи се ще изкарат накрая, че полигона не е паркинг. Внимавай следващия път, паркирай я зад навеса там няма никой. И имай в предвид в коя държава живееш, когато тръгнеш да си търсиш правата, те ще те изкарат психически неразвит.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Съобщения: 286
Регистриран: 19.05.2010г. в 14:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот HepegoBeH » 31.05.2010г. в 20:26ч.

Варианта ти е да отидеш в второ РПУ и там да подадеш жалба.Все пак има нанесени материални щети.Ако нямаш път към лозето няма каде да паркираш трудно биха успорили това какво правиш на полигона.А и не е задължително да казваш, че си паркирал, а просто си оставил колата и си отишъл под някое дърво на сянка.Все пак е общински полигона.Та общо взето пусни си жалба знаеш го кой е знаеш кога как е станало и какво.Другото което е мисля, че той няма право там да си пасе животинките, все едно в парка да ги пасе.Та все си мисля, че по пътя на логиката може да го осъдиш.Ако не друго поне ще го начуиш.Както могат да пишат актове и глоби на тия които ходят да зяпат четвъртък и неделя, така може и на тоя най малкото да му пишат нещо, но не катаджиите.
Аватар
HepegoBeH

Съобщения: 159
Години: 32
Регистриран: 13.04.2006г. в 14:58ч.

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 31.05.2010г. в 20:52ч.

HepegoBeH написа:Варианта ти е да отидеш в второ РПУ и там да подадеш жалба.Все пак има нанесени материални щети.Ако нямаш път към лозето няма каде да паркираш трудно биха успорили това какво правиш на полигона.А и не е задължително да казваш, че си паркирал, а просто си оставил колата и си отишъл под някое дърво на сянка.Все пак е общински полигона.Та общо взето пусни си жалба знаеш го кой е знаеш кога как е станало и какво.Другото което е мисля, че той няма право там да си пасе животинките, все едно в парка да ги пасе.Та все си мисля, че по пътя на логиката може да го осъдиш.Ако не друго поне ще го начуиш.Както могат да пишат актове и глоби на тия които ходят да зяпат четвъртък и неделя, така може и на тоя най малкото да му пишат нещо, но не катаджиите.

Хаха успех с това да го осъдят :laugh: . Най-много да му забранят да си води кравите там.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Покажи връзката към това мнениеот HepegoBeH » 31.05.2010г. в 21:18ч.

Стой и гледай.Въпроса е дали си заслужават усилията.Законите са писани и ги има. С подходящ адвокат много неща могат да се направят.Друг е въпроса, че в повечето случаи се сключват зделки.Тама хем агнето цяло хем вълка сит.А ако не е друго поне следащият след него няма да се притеснява да си остави колата и някоя крава да му попилее колата.
Аватар
HepegoBeH

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 31.05.2010г. в 21:28ч.

HepegoBeH написа:Стой и гледай.Въпроса е дали си заслужават усилията.Законите са писани и ги има. С подходящ адвокат много неща могат да се направят.Друг е въпроса, че в повечето случаи се сключват зделки.Тама хем агнето цяло хем вълка сит.А ако не е друго поне следащият след него няма да се притеснява да си остави колата и някоя крава да му попилее колата.

Колеги благодаря за съветите но няма да го оставя този намира докато не си плати ако е нужно и до господари на ефира ще стигна защото не е правилно крави да пресичат жп прелез. Когато всичко се реши ще споделя във форума.
Аватар
vampira

Покажи връзката към това мнениеот HepegoBeH » 1.06.2010г. в 20:38ч.

Успех.
Аватар
HepegoBeH

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 2.06.2010г. в 09:06ч.

HepegoBeH написа:Стой и гледай.Въпроса е дали си заслужават усилията.Законите са писани и ги има. С подходящ адвокат много неща могат да се направят.Друг е въпроса, че в повечето случаи се сключват зделки.Тама хем агнето цяло хем вълка сит.А ако не е друго поне следащият след него няма да се притеснява да си остави колата и някоя крава да му попилее колата.

Много съм стоя и съм гледал такива дела. Там е номера, че и със законите съм запознат. Казвам ти няма да постигне нищо човека. 1-во ще ти кажат, че полигона е учебен център и работа ти там нямаш, 2-ро ще обвинят краваря, че кравите му място там нямат и ще му наложат забрана да ги води там (това е максимума което ще изтърпи). Може да му наложат санкция за нанесени материални щети, но пак ти казвам ще изкарат, че колата ти там работа няма. Ще ти кажат, че ако си паркираш колата за престой на жп прелез това не значи, че няма да я сгази влак. Да не говорим, че се повтарям, че тоя циганин с кравите съм 120%, че няма паспорт и положението става по-лошо и по-дълго дело. Ще трябва да чакаш да го накарат да си извади паспорт, след 1 месец, че и повече може да стане това. Законите са написани така, че можеш да разтегнеш 1 километър локуми. А тея пари дето ще дадеш на адвоката по добре ги дай и си оправи колата, дай жалба в полицията, че тоя не трябва да си пасе кравите там, те ще се почешат умно и ще кажат ок.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 2.06.2010г. в 09:48ч.

Yaskata написа:

Много съм стоя и съм гледал такива дела. Там е номера, че и със законите съм запознат. Казвам ти няма да постигне нищо човека. 1-во ще ти кажат, че полигона е учебен център и работа ти там нямаш, 2-ро ще обвинят краваря, че кравите му място там нямат и ще му наложат забрана да ги води там (това е максимума което ще изтърпи). Може да му наложат санкция за нанесени материални щети, но пак ти казвам ще изкарат, че колата ти там работа няма. Ще ти кажат, че ако си паркираш колата за престой на жп прелез това не значи, че няма да я сгази влак. Да не говорим, че се повтарям, че тоя циганин с кравите съм 120%, че няма паспорт и положението става по-лошо и по-дълго дело. Ще трябва да чакаш да го накарат да си извади паспорт, след 1 месец, че и повече може да стане това. Законите са написани така, че можеш да разтегнеш 1 километър локуми. А тея пари дето ще дадеш на адвоката по добре ги дай и си оправи колата, дай жалба в полицията, че тоя не трябва да си пасе кравите там, те ще се почешат умно и ще кажат ок.

Яска, Яска, ясен ти е закона ама друг път. Така като те гледам как разсъждаваш, се сещам за един виц:

Един ден служител на смесена фирма идва на работа с бинтована глава, като го обяснява с неудачно падане в банята. Колегите му се интересуват от подробностите:
Колегата американец:
- Нали вече си си взел застраховката?
Колегата французин:
- Е нямаше ли жена до тебе, да те хване?
Българин-началник:
- А ти какво търсиш в банята във вторник?

Няма никакво значение дали е бил на полигона, на стартова площадка за изтрелване на совалки, на самолетоносач и пр. - жалба се пуска винаги, защото редът е такъв! След това се изясняват причините, довели до инцидента (в случая щета на превозното средство) и като се определят страните, които са участвали в него, най-накрая се завежда жалба срещу нарушителя. Ако аз те застрелям на полигона, вашите няма ли да ме съдят или ще си кажат - ам той чий го е дирил там, като е общинска собственост?! А и човека пуска жалба срещу краваря, а не срещу общината или който е там собственикът на полигона.
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Yaskata » 2.06.2010г. в 11:33ч.

hitmanub40 написа:
Yaskata написа:

Яска, Яска, ясен ти е закона ама друг път. Така като те гледам как разсъждаваш, се сещам за един виц:

Един ден служител на смесена фирма идва на работа с бинтована глава, като го обяснява с неудачно падане в банята. Колегите му се интересуват от подробностите:
Колегата американец:
- Нали вече си си взел застраховката?
Колегата французин:
- Е нямаше ли жена до тебе, да те хване?
Българин-началник:
- А ти какво търсиш в банята във вторник?

Няма никакво значение дали е бил на полигона, на стартова площадка за изтрелване на совалки, на самолетоносач и пр. - жалба се пуска винаги, защото редът е такъв! След това се изясняват причините, довели до инцидента (в случая щета на превозното средство) и като се определят страните, които са участвали в него, най-накрая се завежда жалба срещу нарушителя. Ако аз те застрелям на полигона, вашите няма ли да ме съдят или ще си кажат - ам той чий го е дирил там, като е общинска собственост?! А и човека пуска жалба срещу краваря, а не срещу общината или който е там собственикът на полигона.

М/у гражданско и административно нарушение явно разлика не правиш браво, разбираш си от законите направо ставаш за смях. За това юристите имат една много добра приказка: "Върви се оплачи на арменския поп". Хитмане или както се казваш там, законите са като бонбоните от вън изглеждат хубави ама от вътре не са така сладки както изглеждат. Като видиш закона, четеш и си викаш: ... аа то аз съм си в правото бе..., само дето никой не се сеща да погледне под подзаконови нормативни уредби. И после проблеми, ядове, нерви и т.н. Пак казвам законите в Административното право се менят през месец, защото там цари невероятна безредица и всичко това благодарение на това, че "великите сили" са си писали законите за себе си. Иначе жалба се подава в районата прокуратура.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Yaskata

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 2.06.2010г. в 12:15ч.

Чакай, че как оспами темата на човека. Какво "административно" и "гражданско" право те гони, при положение, че става въпрос за съвсем друго нещо?! Примерът за общината го засегна ти, тъй като полигона е общински и от там тръгнаха твоите разсъждения, така че тук изобщо няма смисъл да наместваме "административното" право. Темата е ясна - за да се констатира, че се е случило нещо, най-напред се пуска жалба в районното управление - точка! После ако иска ищеца да ходи да пуска и жалба в прокуратурата и да си води гражданско дело за нанесена имуществена щета. Има си стъпки, като преди всяка следваща може да последва споразумение. И виж, не ме отваряй по съдебни въпроси, защото съм доста наясно с тях, въпреки, че не съм завършил никакво право. Човек трябва да си търси правата, независимо колко доверие има в системата.
ASROCK Z77 EXTREME4
SU CM SILENT PRO M 600W
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 2.06.2010г. в 13:04ч.

Вчера пуснах жалба в районното и разбрах че полигона е безстопанствен и че преди два дена друг потърпевш е подал жалба за счупен стоп от същите крави.
Аватар
vampira

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 8.06.2010г. в 18:53ч.

Днеска собственика на кравите ми плати щетите по колата и аз анулирах жалбата. Така че благодаря на хитман за съвета който ми даде и съветвам всеки да си търси правата независимо колко време ще отнеме.
Аватар
vampira

Покажи връзката към това мнениеот pyrpyl » 8.06.2010г. в 21:08ч.

vampira написа:Днеска собственика на кравите ми плати щетите по колата и аз анулирах жалбата. Така че благодаря на хитман за съвета който ми даде и съветвам всеки да си търси правата независимо колко време ще отнеме.

:clapping: :clap: има справедливост(понякога)
Лесно е да умреш, по-трудно е да живееш.....
Аватар
pyrpyl

Съобщения: 412
Регистриран: 24.02.2004г. в 23:44ч.
Град: Русе
ТВ: Samsung UE-32D5000 и NETA HD 8600

Покажи връзката към това мнениеот Marvin » 8.06.2010г. в 21:12ч.

vampira написа:Днеска собственика на кравите ми плати щетите по колата и аз анулирах жалбата. Така че благодаря на хитман за съвета който ми даде и съветвам всеки да си търси правата независимо колко време ще отнеме.

По-добре е да си вземеш парите чрез правата си отколкото да се разправяш ти. Да оставям ли темата за други евентуални(недай си боже никому)потърпевши?

Marvin

Съобщения: 431
Регистриран: 10.07.2008г. в 13:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот nabora » 9.06.2010г. в 07:54ч.

нека темата стои, но с променено заглавие!
Изображение
Аватар
nabora

Съобщения: 220
Регистриран: 3.03.2004г. в 11:07ч.
Град: Pyce, Възраждане

Re: щети по автомобил

Покажи връзката към това мнениеот Marvin » 9.06.2010г. в 16:10ч.

Кажете какво заглавие да сложа или авторът да го промени, за мен е без значение. ;) Важното е, че проблема е решен.

Marvin

Съобщения: 431
Регистриран: 10.07.2008г. в 13:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот Mu6o » 9.06.2010г. в 21:46ч.

Marvin написа:Кажете какво заглавие да сложа или авторът да го промени, за мен е без значение. ;) Важното е, че проблема е решен.

Да осъдим задник или да се разправяме сами с него?
Изображение
спамя, троля, псувам и въобще не ме е*е
Ако скоро не бъдат взети мерки срещу "оправянето" на NW се местя! Всеки който е с мен да слага това в подписа си!
ПС: Късно преместих се на nbis

http://www.yapfiles.ru/files/96155/mobilna_kasa444.jpg като има кебапчета и биричка.. веднага идвам да си сменям доставчика :D
Аватар
Mu6o
Spammer
Spammer

Съобщения: 388
Години: 28
Регистриран: 1.04.2009г. в 23:25ч.
Град: Bulgaria, Rousse
В момента: Мръзна

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 13.06.2010г. в 19:12ч.

любопитно ми е колко ти плати и колко е реалния ти разход по ремонта? :?
и закона ли го притисна или сам се реши?
:dog:
Аватар
the_chicken

Съобщения: 1138
Години: 29
Регистриран: 19.12.2005г. в 17:04ч.
Град: пред компютъра

Покажи връзката към това мнениеот vampira » 13.06.2010г. в 22:06ч.

the_chicken написа:любопитно ми е колко ти плати и колко е реалния ти разход по ремонта? :?
и закона ли го притисна или сам се реши?

Колата още не съм я носил на ремонт и затова не знам дали тази сума ще ми покрие щетите.Трябва се китва малко защото има малко вдлъбнато тук таме и да се боядиса задния калник.Не вярвам сумата от 80лв да стигне но и това е нещо.Просто ако не се бяхме споразумели трябваше да търся свидетел а пък аз нямах такъв и да загубя сумати време и нерви в обикаляне.
Аватар
vampira

Покажи връзката към това мнениеот the_chicken » 14.06.2010г. в 16:48ч.

oo...80 определено няма да стигнат, но сигурно поне половината ще покрият, зависи от колата :) все пак браво
:dog:
Аватар
the_chicken

Съобщения: 1138
Години: 29
Регистриран: 19.12.2005г. в 17:04ч.
Град: пред компютъра

Покажи връзката към това мнениеот gogomercedesa » 4.08.2010г. в 09:19ч.

:happy2: Групово да бяхме отвлекли една крава за масово барбекю .... щеше да е по добре от стоиноста която си земал
нищо не се ядосваи здраве да е :)
Аватар
gogomercedesa

Съобщения: 13
Регистриран: 9.02.2008г. в 11:19ч.

Покажи връзката към това мнениеот dido_rs » 5.10.2010г. в 22:23ч.

Повечето "Българи" не си знаем правата и законите!Кога и как да ги търсим.Прочетох мненията на всички но наистина и аз бих направил така със "Жалбата".Не е лоша да се разпитва и да се интересува човек :)
Pentium(R)Dual Core E5300 2.62 Ghz/RAM 3GB DDR2/AtiRadeon HD4600 1GB/HDD 500 Sata

А тъф гейм бикоз дъ сън даунс плейс дъ фърст гейм дъ сейм стил дъ сейм менталити фор дъ уин дъ гейм“, заявява Христо Стоичков

Изображение Изображение

Дидо,skype:d3crew
Аватар
dido_rs

Години: 30
Регистриран: 15.10.2008г. в 09:12ч.

Назад към Автомобили

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост