Ubuntu Linux questions

Теми, ориентирани и свързани с Unix (Linux, FreeBSD и други).

Ubuntu Linux questions

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 6.12.2008г. в 10:36ч.

понеже не знам някой писал ли е за подобен проблем, аз ще си пиша все пакм, че доста ме терзае
отскоро почнах да се занимавам с Убунту, но напоследък имам проблеми, понеже както изглежда не съм се занимавал достатъчно
повечето тестове си ги направих:
1. дори и без драйвър за видеокартата подкарах Уърлд ъв Уаркафт и още 2-3 игри.. с което сам на себе си и на няколко човека около мен доказах, че уиндоуски игри тръгват на Линукс
2. браузъра зарежда страници много по-бързо от мозилата за уиндоус
тук почват и проблемите ми
1. аз съм на ПППоЕ и съответно в терминала командата за настройка, ако не се лъжа е "sudo pppoeconfig" след което трябва да ми иска парола на админския акаунт, с който се логвам и така..
на първата ми инсталация всичко беше наред, вече не ми разпознава командата като валидна
2. видеокартата ми е следната: като картинката отдолу
пише ей тука ( http://www.sis.com/support/support_faqs_16.htm ), че и за мойта видеокарта има драйвър, ама аз не мога да се оправя да си инсталирам драйвъра
3. преди можех да си маунтна НТФС партицийте, сега ми изписва грешка
така че въпросите ми са няколко:
1. каква е командата да си инсталирам драйвъра
2. как по-правилно да си напрая ПППоЕ връзката
3. как да си маунта НТФС партициите, или ако ще оставам на Убунту да ги форматирам на ЕХТ2/3?
Прикачени файлове
Clip.jpg
Clip.jpg (261.69 KiB) Прегледано 937 пъти

Buttertoast

Съобщения: 118
Регистриран: 3.12.2008г. в 21:04ч.

Re: Ubuntu Linux questions

Покажи връзката към това мнениеот stylius » 6.12.2008г. в 20:03ч.

За драйвера, отвори менюто и потърси в Administration -> Restricted Drivers Manager. Там ще видиш целия хардуер, за който можеш да добавиш несвободни драйвери.

Изображение

За PPPoE-то: командата мисля, че беше "sudo pppoeconf" не pppoeconfig. Иначе по-добрия вариант е да си направиш PPPoE-то с ръководството, което е на 11.3/help/. Аз така и не съм успял да си подкарам името на услугата със pppoeconf (някои казват, че работи), докато с rp-pppoe винаги работи.

За NTFS си инсталирай ntfs-3g пакета, че нещо нямат навика да го слагат по подразбиране в последните издания на дистрото. След това в /etc/fstab си въведи настройките за дяловете, като за файлова система въведи "ntfs-3g"

Ако нещо запецнеш, питай. Успех!
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stylius

Съобщения: 853
Регистриран: 10.02.2006г. в 12:09ч.

Re: Ubuntu Linux questions

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 6.12.2008г. в 21:51ч.

всичко е супер, мерси за помощта, от доста полза ми е (ще ти пиша на лично за една работа)
аз си мисля, докато още не съм си маунтнал поделенията .. май на десктопа слагам нещата, right? :)

Buttertoast

Съобщения: 118
Регистриран: 3.12.2008г. в 21:04ч.

Назад към Unix

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост