Загуба на канали след пресканиране

Всички теми, свързани пряко с NetWorx-TV и DTV услугите, които предлага фирмата.

Изображение

Загуба на канали след пресканиране

Покажи връзката към това мнениеот Trifun » 5.12.2018г. в 09:44ч.

Здравейте,
Моля за помощ :
Два телевизора Samsung , и двата с карти Grifin
1. Smart 4K модел UE-40KU6072UXX
2. Smart модел UE-32K5502
След пресканиране на каналите на първия, ми се загубиха част от програмите и се разместиха като подредба в сравнение с другия ТВ. Няма ги Nova TV, bTV Comedy, bTV Cinema. Като прехвърлям каналите с бутон СН +/- на дистанционното, техните позиции 3, 5 и 6 направо липсват - от 2 директно минава на 4 и после направо на 7. В списъка с канали GUIDE тези позиции също липсват. Като набера съответната позиция ръчно от цифрите ми показва някакви аналогови канали с много снежинки. Пуснах го да сканира втори път - отново същия резултат. Какъв може да е проблема ? И дали е възможно да експортирам списъка с канали от единия Самсунг на флашка и да го импортирам в другия ?
Аватар
Trifun

Съобщения: 3
Години: 46
Регистриран: 5.12.2004г. в 19:51ч.
Град: Русе жк."Чародейка" Г-ЮГ
ТВ: EU-40KU6072UXX EU-32K5502 KDL-32V5500
В момента: редактирам профила си

Re: Загуба на канали след пресканиране

Покажи връзката към това мнениеот deian » 6.12.2018г. в 09:52ч.

Виж си кабела към въпросния телевизор. Вероятно сигналът нещо се губи, за да не ги намира при сканиране. Провери връзките - ако не можеш, викни екип на фирмата.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2570
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот Milen new » 6.12.2018г. в 22:33ч.

И на мен ми се загубиха по този начин тези канали ( че и други) без да съм правил нищо. За сега не мога да го оправя.

Milen new

Регистриран: 18.03.2018г. в 19:55ч.

Покажи връзката към това мнениеот Trifun » 8.12.2018г. в 20:15ч.

Силно се съмнявам да е от кабела или връзките - как намира 200 + други канали и радиопрограми, а тези не може ? Милене, ти с какъв телевизор си ? Аз звънях междувременно и на Самсунг България, връщахме телевизора към фабрични настройки, отново сканиране - и отново същия резултат. Само на тях забравих да им кажа, че имам втори самсунг и че на него си ги има въпросните канали и да ги попитам за възможността да експортирам каналите от единия на флашка и да ги импортирам на другия ...
Аватар
Trifun

Покажи връзката към това мнениеот pyrpyl » 9.12.2018г. в 08:27ч.

Пробвай да експортираш каналите на две различни флашки, след това да преименуваш файла от телевизора на който има всички канали със същото име като на този на който ти се губят и опитай да ги прочете другия телевизор. Не казвам че ще стане, но може да се опита. И гледай да не объркаш флашките. Ако не стане - пробвай да смениш картите заедно с К-модулите. Успех.
Лесно е да умреш, по-трудно е да живееш.....
Аватар
pyrpyl

Съобщения: 415
Регистриран: 24.02.2004г. в 23:44ч.
Град: Русе
ТВ: Samsung UE-32D5000 и NETA HD 8600

Покажи връзката към това мнениеот qbadabaduuu » 9.12.2018г. в 10:26ч.

вкарай ръчно честотите на липсващите канали
би трябвало да излязат

qbadabaduuu

Съобщения: 109
Регистриран: 11.02.2015г. в 21:18ч.

Покажи връзката към това мнениеот Trifun » 9.12.2018г. в 10:52ч.

Благодаря за съвета. Проблема се реши по възможно най-лесния начин, без смяна карти и имена на файлове. Явно Самсунг си четат файловете и размера ( в този случай :) ) няма значение. Просто екпортирах каналите от единия и ги импортирах на другия. Ето и подробно как става :
1. Поставя се флашка в телевизора.
2. Натиска се бутон SOURCE на дистанционното ( най-горе, вдясно )
3. Чрез стрелките се отива в екранно меню НАСТРОЙКИ ( най-долу, вляво на телевизора )
4. ОК ( бутона между стрелките на дистанционното )
5. Излъчване ---> ОК ---> Експертни настройки ---> ОК ---> Прех. списък канали ---> ОК ---> код 0000 ( ако не сте го променяли ) ---> Експортиране към USB ---> ОК ---> ОК
6. Вадите флашката, вкарвате в другия Самсунг и по същия начин, само накрая Импортиране от USB
7. След процедурата телевизора се рестартира сам и ... ГОТОВООО - кефите се на абсолютно клонирани канали.

" Безкрайно благодаря на екипа на Networx , които са изключително активни във форума и се скъсаха да се опитват да помогнат при решаване на проблема ! "
Аватар
Trifun

Покажи връзката към това мнениеот kgvelkov » 9.12.2018г. в 13:10ч.

Trifun написа: " Безкрайно благодаря на екипа на Networx , които са изключително активни във форума и се скъсаха да се опитват да помогнат при решаване на проблема ! "

Ако очакваш някой от Networx във форума, лъжеш се :happy:

kgvelkov

Съобщения: 35
Регистриран: 10.04.2017г. в 10:56ч.

Покажи връзката към това мнениеот pyrpyl » 9.12.2018г. в 14:12ч.

Радвам се че си се справил с проблема, но на различните модели дистанционните и менютата са различни, така че тези подробни описания може да не свършат работа при друг модел Самсунг. Аз имам 3 телевизора и менютата, разположението на копчетата на дистанционните и функцийте са съвсем различни. Принципа обаче е правилен, още повече - работи. Браво.
Лесно е да умреш, по-трудно е да живееш.....
Аватар
pyrpyl

Съобщения: 415
Регистриран: 24.02.2004г. в 23:44ч.
Град: Русе
ТВ: Samsung UE-32D5000 и NETA HD 8600

Назад към Телевизия

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: AhrefsBot и 4 госта