HD приемник ЕКСКОМ

Всички теми, свързани пряко с NetWorx-TV и DTV услугите, които предлага фирмата.

Изображение

HD приемник ЕКСКОМ

Покажи връзката към това мнениеот pafi_x » 18.02.2014г. в 15:15ч.

Здравейте! Искам да изкажа мнението си за новите HD приемници на Networx, а именно - ЕКСКОМ. Преди няколко дни върнах CAM модула си с надеждата да получа декодер на NETA, понеже преди да си купя новия телевизор (Philips 32PFL3517) използвах стандартния декодер NETA и бях приятно изненадан от функциите му, а от тези на телевизора - не. Та мислех, че ще получа хубавия NETA в HD вариант, но вместо това ... ЕКСКОМ. Искам да кажа, че ако трябва да ги сравнявам двата, макар че не съм използвал NETA HD, този който ми дадоха не може да му се опре. Първо - диода, който приема сигнала от дистанционното, е вдигнат нагоре и зад рекламните букви и декодера трудно приема. Второ - програмите се нагласят в точен ред изключително трудно и ако си свикнал с определено подреждане е изключителен ад да си ги нагласиш. Дори и да успееш накрая пак си ги подрежда както са си фабрично от Networx. Трето - ако името на филма е прекалено дълго изобщо не излиза в info-то. Мога да продължавам още дълго с оплакванията от този видимо по-прост декодер, но това не е най-важното. Когато днес се обадих в Networx с молба да ми бъде заменен с NETA HD ми беше обяснено, че ЕКСКОМ вече ще навлизат и други няма да зареждат и единствения ми шанс да получа декодер на NETA е да заменя моя с такъв на някой мой приятел... Моля и други да споделят мнения за новия декодер от Networx и евентуално ако някой не си използва NETA-та да ми пише Л.С.

pafi_x

Съобщения: 4
Години: 26
Регистриран: 18.02.2014г. в 14:26ч.

Re: HD приемник ЕКСКОМ

Покажи връзката към това мнениеот talera » 18.02.2014г. в 17:11ч.

Върнал си модула,за да вземеш кутия?Изобщо не мога да разбера за какво говориш.
Аватар
talera

Съобщения: 514
Регистриран: 26.12.2010г. в 22:35ч.

Покажи връзката към това мнениеот marty74bg_rz » 19.02.2014г. в 04:09ч.

talera написа:Върнал си модула,за да вземеш кутия?Изобщо не мога да разбера за какво говориш.

:doh:

marty74bg_rz

Съобщения: 22
Регистриран: 31.08.2012г. в 20:24ч.
Град: Русе Ялта
ТВ: Panasonic TX-L42D25
Panasonic TX-L32E5E

Покажи връзката към това мнениеот deian » 19.02.2014г. в 06:48ч.

Би ли го снимал това чудо? Не мисля, че това е марката и модела. Отзад нещо пише ли?

Видях го:
http://xcombg.com/index.php?page=produc ... uct_id=656

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот Moonlight » 19.02.2014г. в 18:05ч.

Ако е като това на снимката, доста грозно изглежда :mml: прецакал си се определено. По-добре го върни и си вземи модула.
Аватар
Moonlight

Съобщения: 262
Регистриран: 29.08.2012г. в 13:32ч.

Покажи връзката към това мнениеот djjimmy66 » 19.02.2014г. в 18:33ч.

Модулът не може да се сравни с никоя кутийка - в технически подробности няма да навлизам, само поради факта, че боравиш с две дистанционни...една секунда разлика в превключването на каналите едва ли ще те обърка толкова! Вземи си модула, купил си що-годе приличен телевизор, ползвай си му вградените възможности! Никоя китайcко-турско-българска кутийка няма как да е по-добра от Philips!
"Животът е като стълба в курник - къс и осран." - Есхил
Аватар
djjimmy66

Съобщения: 73
Регистриран: 16.02.2005г. в 00:24ч.
Град: Дружба-3
ТВ: Philips 37PFL5604H/12 с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот pafi_x » 19.02.2014г. в 18:44ч.

Ами честно казано не ми се иска да съм пак с модула, понеже телевизора е доста по-зле от към управление. Картината е кристална, но това му е единственото хубаво. Бавно сменя каналите, трудно се нагласят, а и Networx като направят промени по честотите, променените канали изчезват и трябва да преинсталирам всички канали... С две думи - Страхотен телевизор, но програмистите са го о*рали яката! Що се отнася до декодера - същия е. Диода, който приема сигнала ми го сложили зад рекламните букви и е вдигнат леко нагоре от центъра и ловенето от дистанционното трябва да става леко отдолу. Невъзможно е ако искаш да цъкаш по-отгоре. Иначе поне има запис на програми на флашка. Абе като цяло не го препоръчвам и силно се надявам да не остане основен за Networx абонатите, защото това ще бъде доста лошо за тях. Все пак от NETA на някакъв ЕКСКОМ...

pafi_x

Покажи връзката към това мнениеот deian » 20.02.2014г. в 07:17ч.

Аз не съм го виждал още този приемник. Можеш ли да направиш кратко ревю - ако дадеш и някоя снимчица ще е супер. Четох ръководството на сайта на фирмата, но нашия може изобщо да не е с този фърмуеър и нещата да изглеждат по друг начин.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот pafi_x » 20.02.2014г. в 08:00ч.

По-добре да не го снимам, че ще се уплашиш. Менюто е отвратително, трудно се работи с него, когато изместят програма на друга честота тя изчезва, а ако тръгнеш да обновяваш каналите се преинсталират (няма опция за актуализиране). Ще направя по-късно няколко снимки на менюто и на самия декодер и ще ги кача. А що се отнася до ръководството - все едно е домашна работа на някой петокласник. Няма обяснения кое какво е няма нищо...

pafi_x

Покажи връзката към това мнениеот cheffo » 27.02.2014г. в 10:09ч.

ЕКСКОМ кутия не е лоша. Записите, които прави са страхотни и с не-голям обем дори при 1080p. Но проблемът е поне при мен че прекалено често сам си ъпдейтва програмите и ако си запомнил някаква подредба или фаворити, всичко започва отначало. Пробвал съм с включен и с изключен LCN. Пак си иска ъпдейтва списъка с каналите, когато си поиска. Сигналът ми не изглежда слаб, защото намира всичките 160 канала.

Някой знае ли как да се оправи този проблем или трябва да се чака някакъв софтуерен ъпдейт?
Just Bring It On !
Аватар
cheffo

Съобщения: 190
Регистриран: 7.06.2004г. в 21:54ч.
Град: Русе, кв. Възраждане

Покажи връзката към това мнениеот deian » 27.02.2014г. в 12:45ч.

Не знам какви опции имаш из менюто - приемника е в теб, търси.
Ако му вкараш грешнa NIT честота, дали няма да спре да се обновява? Сигурно има и далеч по-елегантен начин де.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот gogo_mon » 5.11.2014г. в 13:57ч.

Защо при този приемник електрония справочник,много бавно зарежда а при Нета ХД го има дори за няколко дена напред?

gogo_mon

Съобщения: 284
Регистриран: 7.04.2013г. в 17:14ч.
Град: Монтана ж-к Младост 1
ТВ: IPTV

Покажи връзката към това мнениеот MOHAX » 14.01.2015г. в 20:04ч.

Аз имах приемник HD нета , който изгоря , замениха ми го пак за NETA HD но малък , малкият беше отвратителен и имаше 1 см лента от ляво. Върнах го и ми дадоха Еском. Това е вторият ми приемник Еском , при първият както казва колегата каналите се сменят трудно защотот дистанционното хваща зле. При вторият Еском ми дадоха друг модел който е с DVB-T, C . При него проблема с дистанционното е премахнат но има други проблеми:

1. Записаните кодирани програми не могат да се възпроизвеждат на друг носител освен него ( компютърът отваря само записите от некодираните канали)
2. COAX-изход въпреки , че пуснеш AC3 5.1 поток ти изкарва стерео а не 5,1 DD
3. Лош софтуер от гледна точна на настройки и подредба на каналите
4. Инфото е с големи букви и не се вижда пълното име на предаването в момента

Като цяло единственният му плюс е , че сменя бързо каналите и качеството на картината е добро
Изображение
Аватар
MOHAX

Съобщения: 283
Години: 30
Регистриран: 8.07.2004г. в 19:34ч.
Град: Rousse / Charodeyka

Покажи връзката към това мнениеот firefoxx1989 » 5.04.2018г. в 21:13ч.

Имам два въпроса:

1. Защо като записвам някой канал с USB НЕ ми го отваря на компютъра? Примерно Diema Sport, FOX Life и още.. Кодирани ли са?
2. Защо като записвам някой HD канал - примерно БНТ 1 HD ми позволява само до 45 минути? Флашката ми е цели 16 GB

firefoxx1989

Съобщения: 21
Регистриран: 20.02.2015г. в 21:03ч.

Покажи връзката към това мнениеот marty74bg_rz » 10.04.2018г. в 04:42ч.

1.Да
2.Малка е флашката

marty74bg_rz

Съобщения: 22
Регистриран: 31.08.2012г. в 20:24ч.
Град: Русе Ялта
ТВ: Panasonic TX-L42D25
Panasonic TX-L32E5E

Покажи връзката към това мнениеот firefoxx1989 » 15.04.2018г. в 17:51ч.

marty74bg_rz написа:Малка е флашката

Купих си 32 GB и резултата е същия :hmmm: Само до 45 минути ми показва, като пусна някой запис на компютър..
Това което си ми дал, като отговор, изобщо НЕ е вярно!

firefoxx1989

Съобщения: 21
Регистриран: 20.02.2015г. в 21:03ч.

Назад към Телевизия

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 4 госта