До четвърти клас няма да има повтарячи

Образования, училища, университети, ученици, студенти, преподаватели, система... енциклопедии, произведения, автори, съчинения, есета, доклади, реферати, научна дейност и други.

Re: До четвърти клас няма да има повтарячи

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 14.06.2009г. в 11:41ч.

_SainT_SinneR_ написа:Боби, може би е множествено число на "манга" - комикс на японски :happy:
А ти що не си ми дочел мнението а? :B
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Alpha TV - гледай безплатно онлайн
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Съобщения: 8309
Години: 37
Регистриран: 1.10.2004г. в 14:29ч.
Град: Uber - Jugend Kamp.

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 14.06.2009г. в 12:11ч.

Bobby_gBG написа:
_SainT_SinneR_ написа:Боби, може би е множествено число на "манга" - комикс на японски :happy:
А ти що не си ми дочел мнението а? :B

аз чета през редовете, но и така да е, пак си се изразил на 50%, манга може да е и това че е комикс и стила, по който се рисуват персонажите - големите очи, нослетата, странните прически, като цяло начина на изрисуване на косата, устата, факта, че когато говорят, устните им се движат, но долната челюст не мърда, това е за мене може би най-слабата част на мангата..
но както ида е, кво да се заяждаме ся, който каквито думи иска, да си ползва, на всеки му стана ясно значението на думата в случая
пък и форума е да се дискутира и трябва да се толерира личността на всеки потребител, аз например имам много необосновани хипотези и простотии и си пиша на фантазия, шерифа и още няколко човека обичат да апострофират, ама на мене това не ми пречи :pepsi:
Аватар
Allwynd

Съобщения: 627
Регистриран: 16.02.2009г. в 00:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 14:39ч.

Иначе - миро, децата като са ученолюбиви, те не би трябвало да имат проблем да се изучат, и тези които искат - се изучават. Тези които не искат - повтарят или напускат. И обикновено за това са виновни не децата, нито учителите, а родителите. А сега с тази система всеки малък вандал ще стига до 4 клас без проблем.

пак си в голяма заблуда.
хем съм ти удебелил по горе.
децата в началните класове са почти ЕДНАКВИ. и ако някой не се справя с материала (който си е лесен и елементарен), то наистина би имал нужда от друга (лекарска) помощ.
важни са насоките които се дават, и как се работи с тях.
но всъщност, препрочети си САМ това което си цитирал в началото :
Ученици до 4-ти няма да могат да повтарят годината, но ще им се обръща сериозно внимание, за да наваксат пропуснатото.

При лоши оценки децата ще учат извънредно - през ваканциите или извън учебно време.
Това се реши днес, след като кабинетът прие новия правилника за Прилагане на Закона за народната просвета.

Промените бяха приети, след като стана ясно, че новият Закон за образованието няма да мине през парламентарна зала в рамките на този мандат.

оказва се че май си съгласен с велчев :) :)
Код за потвърждение: Избери целия код
Нова парола:
Паролата трябва да бъде между 12 и 100 символа.

идиотизъм - бива ли да се ограничава паролата до 100 символа ?????
Аватар
Miro20

Съобщения: 6095
Регистриран: 8.11.2003г. в 16:28ч.
В момента: в момента е*ъ . що ?
* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 14.06.2009г. в 14:54ч.

Miro20 написа:оказва се че май си съгласен с велчев :) :)
Да миро, знам че не обичаш да четеш всичко, точно това написах и аз по-горе - че съм съгласен с половината от това дето предлагат, но идеята да не се повтаря клас я намирам за изключително глупава.
Ех кога ли ще стигнем до деня в който няма да се налага да ви обяснявам елементарни и очевадни неща по 3 пъти, а ще може дискусията да си върви право напред. :B
Изображение
Кърджали и Разград, или новото турско робство . . . За турците и циганите в България
Мюсюлманите, които искат да живеят според законите на ислямския шариат нямат място тук. НЕ ОСНОВНОТО НАСЕЛЕНИЕ, А ИМИГРАНТИТЕ СА ТЕЗИ, КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ АДАПТИРАТ. Или го приемате, или се махате. Ние говорим БЪЛГАРСКИ, а не турски, сръбски, гръцки, руски, или който и да било друг език. Затова, ако искате да станете част от нашето общество, учете езика!
Повечето от българите са православни християни! Това не е някакъв християнски, десен политически напън, а факт! Такива сме от над 1000 години, и със сигурност е уместно да го демонстрираме по стените на нашите училища, и имаме правото да бием нашите камбани на нашите празници. Ако Бог ви обижда, тогава предлагам да обмислите някоя друга част на света за свой нов дом, защото Бог е част от нашата култура.
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 14.06.2009г. в 14:56ч.

в 1ви клас имахме няколко човека, който завършиха с 4ки, по-нагоре изявите им не бяха забелецителни, от 7ми клас нататък не съм чул почти нищо повече за тях, ама не са в цветущо състояние. Миро, прав си че индивида е важен, ако той не разбира, то си е вродено или нещо такова, но ако му помогнеш, примерно учителите се водят педагози, колко са такива, вече не знам, но един добър педагог може да помогне на хлапака да разбере за що иде реч
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 15:07ч.

Bobby_gBG написа:
Miro20 написа:оказва се че май си съгласен с велчев :) :)
Да миро, знам че не обичаш да четеш всичко, точно това написах и аз по-горе - че съм съгласен с половината от това дето предлагат, но идеята да не се повтаря клас я намирам за изключително глупава[/b].
Ех кога ли ще стигнем до деня в който няма да се налага да ви обяснявам елементарни и очевадни неща по 3 пъти, а ще може дискусията да си върви право напред. :B

хаха :) така ли ???
я да ти копна 1-я ти коментар, който си дал ВЪРХУ НОВИНАТА
и ми посочи [b]къде въобще намекваш нещо за "съгласие с половината"
Що за кретенизъм? Това как да го разбираме - че хора които си нямат дори елементарна представа от български или математика ще стигат до 4 клас, ако ще и само двойки да имат по всички предмети???
Лумпенизацията на българското образование продължава с пълна сила! Как точно тези малоумници в министерството на образованието очакват това дете, дето не е научило основите на даден предмет да продължи да учи, и след това следващата година да гледа като индианец когато ги учат на неща, които се преподават на основата на това дето трябва да си го научил през предходната година!

и грам дума не виждам.
но разбира се, това не ти пречи ОТНОВО да си говориш глупостите как 3 пъти трябвало да обяснаваш елементарни неща. :doh:
нямам думи.

_SainT_SinneR_ написа:...но един добър педагог може да помогне на хлапака да разбере за що иде реч

точно това е идеята. че този елементарен материал който учат въобще няма смисъл да се повтаря класа, ако не се справя. ако този материал детето не може да усвои - това е медицински проблем може би.

вината за "несправянето" обикновенно не е в материала ! а във възпитателите - и родители , и преподаватели.затова и цитирах по горе и удебелих че трябва да се работи допълнително , или през ваканцията и т.н...
но бобеца смята тази идея за (цитирам) "неповтаряне на класовете - за глупава" :doh: :doh:
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 14.06.2009г. в 15:23ч.

Miro20 написа:я да ти копна 1-я ти коментар, който си дал ВЪРХУ НОВИНАТА
и ми посочи къде въобще намекваш нещо за "съгласие с половината"
Bobby_gBG написа:За мен правилна мярка беше да си въведат само половината от това което правят сега - да има през лятото засилено обучение на групи от тези дето са се издънили по някой предмет, а не като досега да ги оставят сами да се подготвят за поправителния изпит, и ако накрая в началото на септември ученика пак се провали на поправителния изпит - да повтаря, както си е досега.
Ми така става като не четеш мненията по темата... Та за теб всичко което съм казал се съдържа само в първото ми мнение по темата така ли? :haha: За пореден път излагация...
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 15:35ч.

ах да.. забравих че ти си променяш мнението постоянно.. (без)принципност.. какво да се прави :)
та нали затова цитирах твоята НОВИНА - от началото , и казах че май си на едно мнение с велчев :haha:
а последно идеята за повтаряне на класовете глупава ли е или не е ? :haha:
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 14.06.2009г. в 16:06ч.

Miro20 написа:ах да.. забравих че ти си променяш мнението постоянно.. (без)принципност.. какво да се прави :)
та нали затова цитирах твоята НОВИНА - от началото , и казах че май си на едно мнение с велчев :haha:
а последно идеята за повтаряне на класовете глупава ли е или не е ? :haha:
Някъде да си забелязал да протестирам срещу ученето през лятото? Или каквото и да било в мненията ми да сочи натам? Въпреки че "мнението" ти не е нещо неочаквано - хора като тебе виждат света само в черно и бяло, и няма средни положения.

За теб и твоето криво разбиране на света щом даден човек протестира срещу нещо, то той протестира срещу абсолютно всички негови елементи, и е невъзможно да е съгласен само с някои неща, и несъгласен с останалото... Прости ми че все забравям за твоите "прави" виждания за света :haha: Само да ти поясня че ако един човек каже "не искам тази риза да е бяла", то това не означава автоматично "искам тази риза да е черна", понеже има още няколко милиона възможности за избор :B
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 16:55ч.

бобец, неслучайно малко по горе цитирах отново ПЪРВИЯ ти пост, тъй като в него не виждам нито грам отенък от тези милиона цвята, за които сега мижитуркаш и увърташ , че уж всичко съм представял "черно/бяло".

след това ми говориш ПОЧТИ същото което и велчев, (или министерството) както е писано в новината от медията.
и се чудя и мая в края на краищата , какъв ти е всъщност коментара на тази новина ??? :haha:

или поне последно така и не разбрах - глупост ли е повтарянето на класове или не. ?

не виждаш ли че си смешен във всяка една тема в която философстваш. :doh:
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 14.06.2009г. в 18:16ч.

Miro20 написа:или поне последно така и не разбрах - глупост ли е повтарянето на класове или не. ?
Това един нормално интелигентен човек може и сам да го разбере от написаното от мен. Няколко пъти си препрочетох мненията, и аз не виждам възможност как един обикновен и непредубеден човек може да се обърка в смисъла на написаното от мен.
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 14.06.2009г. в 18:49ч.

Bobby_gBG написа:
Miro20 написа:или поне последно така и не разбрах - глупост ли е повтарянето на класове или не. ?
Това един нормално интелигентен човек може и сам да го разбере от написаното от мен. Няколко пъти си препрочетох мненията, и аз не виждам възможност как един обикновен и непредубеден човек може да се обърка в смисъла на написаното от мен.

Може може да се обърка и още как след като тук някой гумени глави едно не можаха да разберат ,че американците залагат на практичните неща вкл. и в образователната си система , а не на това да изглеждат умни в очите на такива като вас
Изображение
история
http://www.de-zorata.de/forum/index.php ... 748.0.html
Изход от сложната ситуация..от тук>>>
http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... 1251640508
Изображение
Аватар
kinder

Съобщения: 3980
Регистриран: 16.07.2007г. в 21:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 18:53ч.

Bobby_gBG написа:

ами добре. значи разбрах че смяташ за глупост това решение (че децата няма да повтарят началните класове)
и че.. .как беше .. с това се "лумпенизира българското образование" .
еми доказах че говориш необмислени глупости.
като към горните си мнения бих добавил и това че децата, освен че са почти еднакви във възприятията си , и ако по някакви причини не са се справили с материала , който ако не знаеш е изключително лек , то едно повтаряне на годината с нищо не би им помогнало , а напротив - би повлияло както на самочуствието им , така и на отношението на другите деца към тях.
и то в НЕГАТИВНА посока.
затова винаги е по добре преподавателите и родителите да се занимават допълнително извънкласно (което е и идеята на министерството) , за да навакса дори тези елементарни знания, а не да го откъсват от приятелчета, или да се чуства "втора категория" повтарач.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот iFo » 14.06.2009г. в 22:23ч.

И кое ще стимулира учениците, които са получили 2 за годината да си наваксат материала извънкласно?
UNITED, KIDS, WIFE
IN THAT ORDER

iFo

Съобщения: 1476
Години: 26
Регистриран: 13.11.2004г. в 20:39ч.

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 14.06.2009г. в 22:55ч.

ми сам си помисли /и се сети евентуално/ какво си правил 1-вите класове.
понякога стимул са и два шамара - и без гък сядаш да учиш.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 15.06.2009г. в 01:50ч.

Miro20 написа:ми сам си помисли /и се сети евентуално/ какво си правил 1-вите класове.
понякога стимул са и два шамара - и без гък сядаш да учиш.
И я кажи сегашните хулиганчета дали се стряскат от 2 шамара? А и огромна част от родителите просто не им пука...
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 15.06.2009г. в 02:01ч.

Bobby_gBG написа:И я кажи сегашните хулиганчета дали се стряскат от 2 шамара? А и огромна част от родителите просто не им пука...

да. стряскат се.
а ти май въобще си нямаш идея какво представляват "хулиганчетата" от първите класове :haha:

ако случайно та пробутат за общинар или депутат, вземи се разходи малко и се ориентирай кои деца в кои класове са и какво представлява върастта.
че сега се излагаш, ама за перфектното ти блестящо бъдеще на политик не е много удачно. :)
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 15.06.2009г. в 02:35ч.

Много добре се вижда то - достатъчно е в класа да има дори 1 разглезено дете на богати родители, прави си каквото си поиска на даскало, учителя не може да му направи нищо, за 2-3 години и останалите деца научават че преподавателят е с вързани ръце, и половината почнат да се държат като абсолютни лекета...
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Miro20 » 15.06.2009г. в 06:14ч.

бобец, продължаваш да говориш (глупости) наизуст.
казах ти - разходи се до някое даскало.
е айде сега ваканция, ама все пак имай едно наум наесен и като се разходиш (на откриването нали знаеш - строяват ги на плаца по класове) и питай госпожите кой клас кой е.

подсказка - разглезените "хулиганчета" , "гаменчета" и многознайковци и философи дето морето им е по колене, и всичко знаят и правят кот си наумят , и говорят глупости, се оформят в доста по горните класове.
Нова парола:

Аватар
Miro20

* = д

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 15.06.2009г. в 10:26ч.

Bobby_gBG написа:Много добре се вижда то - достатъчно е в класа да има дори 1 разглезено дете на богати родители, прави си каквото си поиска на даскало, учителя не може да му направи нищо, за 2-3 години и останалите деца научават че преподавателят е с вързани ръце, и половината почнат да се държат като абсолютни лекета...

ha ha личи си че нямаш деца за да ми пишеш такива небивалици до сега Боби.Напротив толкова много права са дали на учителите ,но е отделен въпросът кой и до каква степен ги използа и как.Въобще не са с вързани ръце учителите ,а напротив точно и с това те злоупотребяват та родителите се принуждават да ходят и да се молят като просяци само и само детето им да не го изгонят и тогава да видиш какво се казва корупция сред тях.Та известно ли ти е ,че нарочно се нарочват ученици ,пишат им се двойки/примерно за това ,че си приказвал в час и ако ти напишели забележка по думите на учителя ,нямало да има ефект та им пляскат направо двойката или подобни от тоя сорт небивалици/ та да дадеш после от порадъка на 750 лв ,това е най -малкото та на учениците да не се пишат повече двойки ?Така ,че престани да пишеш за сегашната образователна система,тъй като първо нямаш ученици и второ разсъжденията ти са на база само чул на ухо и от позицията на наблюдател
история
Изображение
Аватар
kinder

Покажи връзката към това мнениеот Bobby_gBG » 15.06.2009г. в 12:59ч.

Така ли? Учителите имали права? И какви са те, освен правото им да пишат оценки?
Изображение
Аватар
Bobby_gBG

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 15.06.2009г. в 14:24ч.

Боби, сългасен съм с Таня, не си много прав, аз сам като ученик мога да ти кажа че е 98% права, щото действително тея търгаши - даскалите се имат за стока и си избират един красавец и го гърчат, после когато е пред изпити, той отива да говори с даскалите и накрая се оказва на уроци при тях, мизерници са даскалите да ти кажа, при мене не е така, но това го знам от ученици потърпевши

даскалите не са даскалите от 1830г. дето се ползват с уважението на цялото село и се обръщат към тях с "Даскале, те в момента са една окаяна напаст, която изполва морални и неморални методи да цеди жълтици
1. fuck the president!
2. fuck all the institutions!
3. fuck the teachers!
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 15.06.2009г. в 15:46ч.

Bobby_gBG написа:Така ли? Учителите имали права? И какви са те, освен правото им да пишат оценки?

Toва Боби е последният ЗАКОН ЗА УЧИЛИЩНОТО ОБРАЗОВАНИЕ И ПРЕДУЧИЛИЩНОТО ВЪЗПИТАНИЕ И ПОДГОТОВКА
взето от сайта ма МОН та можеш да погледнеш какви права имат учителите за наказанията,/тъй като в предият пост върху това наблегнах /
Чл. 164. (1) За нарушение на училищната дисциплина на учениците се налагат
следните наказания:
1. забележка;
2. извършване на дейности в полза в училището в свободното от учебни часове
време;
3. предупреждение за преместване в друго училище;
4. преместване в друго училище;
5. преместване в самостоятелна форма на обучение – за учениците, навършили
16-годишна възраст.
(2) Дейностите в полза на училището по ал. 1, т. 2 не трябва да са такива, които с
оглед на естеството или интензивността си не са съобразени с възрастовите особености
и здравословното състояние на учениците или унижават тяхното достойнство. Видовете
дейности се уреждат с правилника за дейността на училището
(3) Когато ученикът се яви в училище с облекло или във вид, които са в
нарушение на този закон или на правилника за дейността на училището, както и когато
състоянието му не му позволява да участва в образователно-възпитателния процес, той
се отстранява от училище до отпадане на основанието за отстраняването му, за което
класният ръководител уведомява родителя (настойника, попечителя).
(4) Когато ученикът пречи на учителя и/или на съучениците си по време на
учебен час, учителят може да го отстрани до края на учебния час.
(5) При тежки или системни нарушения на задълженията, определени в този
закон и в правилника за дейността на училището, освен наказание по ал. 1, на ученика
може да се наложи мярка намаляване на поведението.
(6) Освен налагането на наказание по ал. 1 ученикът може да бъде насочен към
консултации и педагогическа и психологическа подкрепа от специалист, допълнително
обучение в извънучебно време, включително в периода на ваканциите, участие в
извънкласни и извънучилищни дейности, професионално ориентиране и други дейности
с оглед недопускане на нарушения и на отпадане от училище.
Чл. 165. (1) За едно нарушение не може да бъде наложено повече от едно
наказание.
(2) Мерките по чл. 164, ал. 5 и 6 се налагат заедно с наказанията по чл. 164, ал. 1.
Чл. 166. (1) Наказанията и мерките са срочни.
(2) Срокът на наказанието по чл. 164, ал. 1, т. 1 и 4 е до края на учебната година,
а по чл. 164, ал. 1, т. 2, 3 и 5 се определя в заповедта за налагането им.
(3) Наказанията по чл. 164, ал. 1, т. 4 и 5 влизат в сила от началото на следващата
учебна година, когато са наложени до 30 учебни дни преди края на втория учебен срок.
(4) Срокът на мярката по чл. 164, ал. 5 се определя в заповедта за налагането й.
Чл. 167. (1) Видът и срокът на наказанието се определят, като се отчитат видът,
тежестта на нарушението и личностните особености на ученика.
(2) Наказанията по чл. 164, ал. 1, т. 4 и 5 се налагат като крайна мярка при тежки
или системни нарушения.
(3) Наказанията по чл. 164, ал. 1 може да се налагат и за допуснати неизвинени
отсъствия, като условията за налагането им се определят с правилника за дейността на
училището. Наказанията по чл. 164, ал. 1, т. 4 и 5 може да се налагат за допуснати
повече от 15 неизвинени отсъствия за учебната година, с изключение на ученик от
последния гимназиален клас в присъствена форма на обучение.
Чл. 168. (1) Наказанието по чл. 164, ал. 1, т. 1 се налага със заповед на директора
по предложение на класния ръководител, а наказанията по чл. 164, ал. 1, т. 2 – 5 – със
заповед на директора по предложение на педагогическия съвет.
(2) Мярката по чл. 164, ал. 3 се налага със заповед на директора, а по чл. 164, ал.
5 и 6 – със заповед на директора по предложение на педагогическия съвет.
Чл. 169. (1) Класният ръководител писмено уведомява родителя (настойника,
попечителя) за извършеното от ученика нарушение и за правата на родителя
(настойника, попечителя) в процедурата по налагане на наказание.
(2) За всяко производство за налагане на наказание по ал. 164, ал. 1 и на мярката
по чл. 164, ал. 5 се определя докладчик. Докладчик може да бъде учител, който
преподава на ученика.
(3) Преди налагане на наказанията по чл. 164, ал. 1 и на мярката по чл. 164, ал. 5
директорът – за наказанието по чл. 164, ал. 1, т. 1, съответно педагогическият съвет – в
останалите случаи, изслушва ученика и проверява фактите и обстоятелствата, свързани
с конкретното нарушение.
(4) Родителят (настойникът, попечителят) има право да присъства на
изслушването и да изрази мнение.
(5) При необходимост изслушването се извършва в присъствието на психолог,
педагогически съветник и ресурсен учител.
(6) За изясняване на фактите и обстоятелствата на изслушването могат да бъдат
поканени и да бъдат изслушани учители, които преподават на ученика, както и ученици.
(7) Преди налагане на наказанията по чл. 164, ал. 1, т. 2 – 5 и на мярката по чл.
164, ал. 5 задължително се уведомява дирекция „Социално подпомагане” по настоящ
адрес на ученика, представител на която може да присъства на изслушването с оглед
защита на правата и на интересите на ученика. По желание на ученика и на неговите
родители (настойници, попечители) дирекция „Социално подпомагане” може да го
консултира преди налагане и на останалите наказания и мерки.
(8) Преди налагане на наказанията и мерките, с изключение на мярката по чл.
164, ал. 3, се взема мнението на педагогическия съветник (психолог) и на класния
ръководител на ученика.
Чл. 170. (1) В заповедта за налагане на наказанията и мерките се посочват видът
на наказанието и/или мярката, срокът и мотивите за налагането им.
(2) Заповедта може да се обжалва пред началника на регионалния инспекторат по
образованието.
(3) Не подлежи на обжалване заповедта за налагане на наказанието по чл. 164, ал.
1, т. 1.
Чл. 171. (1) Класният ръководител писмено уведомява родителя (настойника,
попечителя) за наложеното на ученика наказание и мерки.
(2) Наложените наказания и мерки се отразяват в ученическата книжка, в личния
картон и в характеристиката на ученика.
(3) Наложеното наказание по чл. 164, ал. 1, т. 1 се обявява от класния
ръководител пред класа.
Чл. 172. (1) При налагане на мярката по чл. 164, ал. 3 за времето на отстраняване
на ученика се отбелязват съответен брой неизвинени отсъствия.
(2) При налагане на мярката по чл. 164, ал. 4 за часа, за който ученикът е
отстранен, учителят отбелязва неизвинено отсъствие. Ученикът няма право да напуска
територията на училището по времето на отстраняването си. Училището създава
условия за възпитателна работа с учениците при изпълнението на мярката.
(3) Ученик, на който е наложена мярката по чл. 164, ал. 5, се лишава от правото
да получава стипендия за отличен успех, както и от правото да участва в
представителни прояви от името на училището.
(4) При равни други условия при приемане на ученици с предимство се ползват
учениците, на които не е наложена мярката по чл. 164, ал. 5.
Чл. 173. (1) Наказанията се заличават с изтичане на срока, за който са наложени,
или предсрочно по реда, по който са наложени.
(2) По желание на ученика, след заличаване на наказанието по чл. 164, ал. 1, т. 4
той може да продължи обучението си в училището, в което е преместен.
(3) Мярката по чл. 164, ал. 5 се заличава с изтичане на срока, за който е наложена,
или предсрочно по реда, по който е наложена, когато ученикът с цялостното си
поведение в училище покаже, че се е поправил.
(4) Заличаването се отбелязва в ученическата книжка и в личния картон на
ученика.
http://www.minedu.government.bg/opencms ... ovanie.pdf

история
Изображение
Аватар
kinder

Покажи връзката към това мнениеот iFo » 15.06.2009г. в 16:00ч.

kinder написа:
Bobby_gBG написа:Много добре се вижда то - достатъчно е в класа да има дори 1 разглезено дете на богати родители, прави си каквото си поиска на даскало, учителя не може да му направи нищо, за 2-3 години и останалите деца научават че преподавателят е с вързани ръце, и половината почнат да се държат като абсолютни лекета...

ha ha личи си че нямаш деца за да ми пишеш такива небивалици до сега Боби.Напротив толкова много права са дали на учителите ,но е отделен въпросът кой и до каква степен ги използа и как.Въобще не са с вързани ръце учителите ,а напротив точно и с това те злоупотребяват та родителите се принуждават да ходят и да се молят като просяци само и само детето им да не го изгонят и тогава да видиш какво се казва корупция сред тях.Та известно ли ти е ,че нарочно се нарочват ученици ,пишат им се двойки/примерно за това ,че си приказвал в час и ако ти напишели забележка по думите на учителя ,нямало да има ефект та им пляскат направо двойката или подобни от тоя сорт небивалици/ та да дадеш после от порадъка на 750 лв ,това е най -малкото та на учениците да не се пишат повече двойки ?Така ,че престани да пишеш за сегашната образователна система,тъй като първо нямаш ученици и второ разсъжденията ти са на база само чул на ухо и от позицията на наблюдател

Е аз като един пряк наблюдател ще ти кажа, че говориш глупости.
За 11 години (без 15 дни) в училище не съм виждал/чувал за нарочване с цел двойки. Всеки ден съм в класната стая и да знам какви дебили без капка уважение има. Показаните кадри в BTV репортерите "На учителя с любов" не са единични случаи. Има ги във всяко средно училище в Русе.
UNITED, KIDS, WIFE
IN THAT ORDER

iFo

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 15.06.2009г. в 16:46ч.

младеж, не си прав, сякви ги има, и твоето мг ли е кво е е единичен случай, ако само едно даскало имахме у русе, щях да се съглася с тебе, ама даскала - колкот щеш, така че най-малкото поразпитай, поучи в няколко даскала и тогава изказвай подобни тежки мнения (самочувствие без покритие)
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 15.06.2009г. в 17:00ч.

iFo написа:
kinder написа:

Е аз като един пряк наблюдател ще ти кажа, че говориш глупости.
За 11 години (без 15 дни) в училище не съм виждал/чувал за нарочване с цел двойки. Всеки ден съм в класната стая и да знам какви дебили без капка уважение има. Показаните кадри в BTV репортерите "На учителя с любов" не са единични случаи. Има ги във всяко средно училище в Русе.

нали знаеш че има разлика между училища и училища ифо?така,че можеш да си отговориш в кои е така и каква е целта .Ти май си от другият вид училище за да не знаеш за тия неща/имен няма да споменавам ако ме питаш/

и една друга новина Подготвят съкращаване на 1500 учители, закриват 80 школа
15 юни 2009 11:35
Училищата, които ще бъдат затворени са предимно в малки населени места. Пенсионираните учители в момента са около 80 000. Всяка година се пенсионират около 2500 учители. В курсове са преквалификация могат да се включат всички, които са до 68-70 години. По данни на синдиката, това са около 50 000 души.

На митинг, подготвян за утре, се очаква да се включат учители от цялата страна. Исканията им са до края на 2009 г. да бъдат отпуснати 10-те процента, които са задържани по Закона за държавния бюджет и през тази година стандартът да бъде 1790 лв. за ученик.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=366034
еми естествено ,че ще ги закрият малките училища де нямат ученици,тая пък какво иска?Не е нормално да се подържат такива училища .Като толкова държи на тях Такевица вместо да ходи до Америка на воаяжи да си дава парите като спонсор .Искат всички искат, ама дали работата която я вършите отговаря за парите които искате? :P
история
Изображение
Аватар
kinder

Покажи връзката към това мнениеот iFo » 15.06.2009г. в 21:05ч.

Е имам приятели от АГ, Руската, Ботев, Възраждане, Иконома, Електрото и др. Никой не се е оплаквал? Изглежда проблемът е във вашите телевизори.
UNITED, KIDS, WIFE
IN THAT ORDER

iFo

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 15.06.2009г. в 22:18ч.

приятелите ти може да не се оплакват, но някой в класовете им 100% се оплаква :happy:
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот kinder » 16.06.2009г. в 12:53ч.

iFo написа:Е имам приятели от АГ, Руската, Ботев, Възраждане, Иконома, Електрото и др. Никой не се е оплаквал? Изглежда проблемът е във вашите телевизори.

Проблемът въобще не може да бъде в телевизорът тъй като имам 4 . Така като гледам само две училища са такива където мангите играят,но явно не смеят лицата които познаваш от там да ти споделят .
SainT_SinneR_приятелите ти може да не се оплакват, но някой в класовете им 100% се оплаква
не се оплакват защото са си решили проблемите а и няма на Ифо да му кажат я. :haha: :haha:
история
Изображение
Аватар
kinder

Предишна

Назад към Образование и наука

Активни потребители