Рециклиране на принтерни глави в Русе ?

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

Re: Рециклиране на принтерни глави в Русе ?

Покажи връзката към това мнениеот angelov » 6.01.2008г. в 19:59ч.

za nikola
sledi za razmazvane okolo bukvite. Kogato se polu4i lo6 pe4at, s ne6to kato resni okolo kontura na bukvite/liniite/, zna4i glavata e za po4istvane. Makar i malko kasno. Po princip tova trqbva da se pravi pri vsqko zaregdane. Tehnologiqta na pe4at na Canon, HP, Lexmark i dr./bez Epson/ e takavaq 4e po stenite na duzite se otlaga zasahnalo mastilo. I trqbbva redovno da se po4istva.

angelov

Съобщения: 12
Регистриран: 27.12.2007г. в 21:05ч.

Покажи връзката към това мнениеот angelov » 6.01.2008г. в 20:06ч.

а иначе- поздравления за това, чепускаш тест от време на време. Малко хора го правят, а другите се чудят защо не им пишат принтерите, макар че не са ги ползвали често. Може и веднъж седмично да се пуска теста.

angelov

Покажи връзката към това мнениеот nikola19911991 » 6.01.2008г. в 21:29ч.

еми то попринцип съм чел че колкото по добра е поддръжката на една глава толкова повече може да се презарежда, а дори и сега като гледам тука един лист пред мене буквите са си отпечатани нормално без никви сенки и темподобни
Изображение
Аватар
nikola19911991

Съобщения: 445
Години: 26
Регистриран: 23.07.2006г. в 21:22ч.
Град: Пред монитора, над клавиатурата, върху мишката, под слушалките.

Покажи връзката към това мнениеот angelov » 11.01.2008г. в 22:21ч.

nikola19911991 написа:еми то попринцип съм чел че колкото по добра е поддръжката на една глава толкова повече може да се презарежда, а дори и сега като гледам тука един лист пред мене буквите са си отпечатани нормално без никви сенки и темподобни

angelov

Покажи връзката към това мнениеот angelov » 11.01.2008г. в 22:24ч.

нещо не ми се получи. С мастила на кой производител си зареждаш мастилниците?

angelov

Покажи връзката към това мнениеот nikola19911991 » 11.01.2008г. в 22:33ч.

InkTek мисля че се пишеше
Изображение
Аватар
nikola19911991

Съобщения: 445
Години: 26
Регистриран: 23.07.2006г. в 21:22ч.
Град: Пред монитора, над клавиатурата, върху мишката, под слушалките.

Покажи връзката към това мнениеот leader_pm » 22.11.2015г. в 12:43ч.

Здравейте, да се включа и аз. Ще се опитам да разясня някои неща, относно тонер касетите (лазерни принтери) и мастиленоструйните глави (мастиленоструйни принтери).
Лазерните принтери - те получават изображението си благодарение на лазер. Местата, които лазерът е "изписал" върху барабана на касетата полепват с тонер, които се трансферира върху листа и след това се изпича. Тонерът е прах, с микроскопична големина на частицата, който е канцерогенен. Когато ви се свърши тонерът в тонер касетата се получава избеляване на отпечатъка във вертикална посока ( от горе на долу ). При правилна експлоатация на принтера, тонер касетата може да се презарежда 2-3 пъти максимум, без да се прави допълнителна манипулация на консуматива. Разбира се, е възможно, ако не се погрижат правилно за тонер касетата по време на презареждането, то тя да не издържи и първото си презареждане. За най-добро качество на отпечатъка е хубаво касетата да бъде [u]рециклирана[/u]. Рециклирането е подмяна на всички части на консуматива, които се включват в процеса по формиране на изображението. Разбира се, за да се направи икономия могат да бъдат подменени само някои от тези части.
Мастиленоструен принтер - изображението се получава с помощта на дюзи, впръскващи мастило върху листа. Дюзите могат да бъдат разположени на самия консуматив (мастиленоструйни глави) или на отделна такава, върху която се поставят мастиленоструйни патрончета. И в двата случая мастилото се съдържа в бункер, който има един малък отвор, през който влиза въздух, заместващ изразходеното мастило. Когато се свършва мастилото в консуматива, получавате хоризонтално избледняване (от ляво на дясно) което изглежда като бели линийки. Всяка дюза трябва да бъде снабдена с необходимото количество мастило за да го "изстреля" към листа. Ако няма мастило, то тя се пълни с въздух и съответно не пуска. Правилното презареждане на тези консумативи е доста сложно. То трябва да бъде направено във вакуум. Когато се закупуват спринцовки с мастило, вие вкарвате и въздух в бункера, а разбира се и не изкарвате вече останалият вътре. Ето защо дори след презареждане, по този начин, принтерът не печата. Не съществува рециклиране на тези консумативи, тъй като няма какво да им се сменя. При правилна експлоатация и правилно грижа сме стигали до максимум 10 презареждания на мастиленоструйна глава.

Надявам се да съм бил полезен.
За повече информация отностно вашите принтери, моля свържете се с мен.

Пламен Михайлов
Лидер ПМ ЕООД, гр. Русе
тел: 0888870506
e-mail:support@printstream.eu
http://www.printstream.eu

leader_pm

Съобщения: 1
Регистриран: 22.11.2015г. в 11:10ч.

Предишна

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост