Проблем с лаптоп Dell N5110

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

Проблем с лаптоп Dell N5110

Покажи връзката към това мнениеот stoynov » 31.05.2015г. в 15:48ч.

Здравейте. Лаптопът ми е със следните параметри: Intel Core i7-2630QM 2.00 GHz, 8 GB RAM, GPU Nvidia Geforce GT 525M 1GB, Windows 8.1 Pro. Първоначално ми изписа, че захранването му не работи на нужните ватове (типичен проблем за Dell) и след консултации с приятели със същите модели си взех универсално зарядно. Проблемите започнаха оттук. Не знам дали е съвпадение или е от захранването. Първо, като играя някоя игра (става дума за Heroes & Generals в Steam, ако има значение) ми замръзва екранът, когато се движа, докато не пусна копчето за движение. Това забелязах, че се случва, когато лаптопът загрее малко. Другият проблем е, че след като го натоваря малко повече, докато съм в игра, преминава през 2-3 секунди в режим на батерия и в режим на захранване и съответно ми премигва екранът. Това се случва постоянно и само в игра, докато не я изключа и след това си остава постоянно в режим захранване. По въпроса със замръзването, проследих температурата на ядрата и видео картата и всичко е нормално, инсталирах последните драйвери, дори преинсталирах Уиндоуса и не се оправи. Мой познат ми каза, че има вероятност да е от хард диска, но не може да ми го гарантира. Ако някой е срещнал някой от проблемите или има предположение как може да се оправи, моля споделете. Благодаря!

stoynov

Съобщения: 2
Регистриран: 31.05.2015г. в 15:35ч.

Re: Проблем с лаптоп Dell N5110

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 1.06.2015г. в 05:15ч.

Универсално зарядно за DELL ?!?!? Добри съветници имаш - няма що......... Изхвърляй го, купи си точното захранване за този модел (пише го отдолу на лаптопа) и всичко ще е наред!
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 44
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот stoynov » 1.06.2015г. в 19:32ч.

Зарядното става на повечето марки и модели лаптопи. Познати са със същите и нямат никакви проблеми. Затова се чудя дали може да е от нещо друго. В крайна сметка мисля да го занеса на диагностика и да видим какво ще излезе.

stoynov

Съобщения: 2
Регистриран: 31.05.2015г. в 15:35ч.

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 2.06.2015г. в 06:12ч.

Аз диагностиката ти я направих безплатно още тук! Запомни едно - универсално зарядно няма, още повече за Дел, където имаш 2 напрежения - 19 волта и дежурно напрежение! Отделно от това зарядните за Дел се делят на 5 вида, в заависимост какъв транзистор има сложен в адаптера за да комуникира с транзистора на стендбай напрежението на дънната платка на лаптопа, където са или TPS транзистори или BQ транзистори.....
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 44
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот razgonena_kurva » 10.05.2016г. в 10:37ч.

Махай го направо ако не ти се оправя -боклуци са някои Делл и ХП също с Асуса сусата-удари му един юмрук -е това на майтап дано ти се оправи-аз един го намлях в земята а другите са все боклуци и ги пускаМ да вървят едновремено та като забие 1я да не си късам нервите а се прехвърлям на другият докато отбие 1я ако отбие изобщо -МНОГО ХИТРА ТАРУКАТСКА ИДЕЙКА
харесвам гангбанг буккаке партита и оргии но за да ме оправят групово трябва да се бръкнат в джобовете без пари никой нищо не пуска
Аватар
razgonena_kurva

Съобщения: 10
Регистриран: 10.05.2016г. в 09:58ч.
ТВ: samsung

Покажи връзката към това мнениеот kysmet4e » 12.07.2016г. в 01:25ч.

Всичко оригинално е по-издръжливо, брато! Колегата по-горе правилно ти дава съвет! ;)

kysmet4e

Съобщения: 8
Регистриран: 6.07.2016г. в 20:35ч.

Покажи връзката към това мнениеот joro80 » 18.08.2017г. в 20:57ч.

Зависи ако имаш късмет може и по евтиното да е по добър вариант. Като купуваш търси по-голямата гаранция на стоката.

joro80

Съобщения: 3
Регистриран: 17.08.2017г. в 21:10ч.
ТВ: Samsung

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: Google [Bot] и 2 госта