Видео наблюдение

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

Видео наблюдение

Покажи връзката към това мнениеот elpatseto » 29.06.2016г. в 14:21ч.

Привет на всички,

Хвърлил съм око на тази камера:
Изображение
ES - IP615IW 0.3MP MJPEG Водоустойчива WiFi IP Камера
и бих искал да помоля за компетентно мнение относно какво ми е необходимо като хардуер за да я ползвам. Идеята ми е да я сложа на вилата, където в момента имам единствено достъп до интернет и рутер.
Трябва ли да има връзка с локален компютър или нещо от сорта?
Записва ли или само наблюдавам онлайн?

Благодаря предварително!

Поздрави,
Пламен Г.
 Apple Fan 
Аватар
elpatseto

Съобщения: 3
Регистриран: 27.01.2013г. в 10:43ч.

Re: Видео наблюдение

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 4.07.2016г. в 22:41ч.

Изчаках за компетентно мнение, но явно няма. Не знам до колко моето е компетентно но ще бъде точно мнение - не отговор.
Тук от pazar4e.com малко са се изложили, защото информаця за камерата почти няма. Важната техническа информаця е на таб "Specification" от там от където са превели тези данни.

ipcam.jpg

Не съм сигурен дали това е най-подходящата камера за "вилата". Всичко зависи от това какво ще се гледа. Но това е друга тема.
Като хардуер е необходимо захранване близо до камерата 220V (по възможност да има напрежение 24/7. Нека не я вързваме на лампата на гаража или нещо друго през ключ за нещо друго)
Не не записва! Камерата само "лъчи", а кой ще приема е въпрос на вкус и възможности. Машина (да се разбира компютър) който записва може да е на "вилата" може да е във Вас, може и да е в Лас Палмас - ограничение тук няма. Цената на подобна машина гравитира около 100-тина лева, като се има предвид, че най-големият "масраф" е хард диска. Друг вариант е да се ползва настолния компютър (лаптоп) на жената - тя и без това само цъка FaceBook, стара машина която гние в мазата, но това вече е несериозно. Тук има много толеранс да се маневрира - решение винаги може д се намери.

Ще се обоснова и защо мисля че това не е добър избор в общия случай.
Ако ще гледаме поляната пред входната врата - няма да се вижда нищо. Камерата е подходяща за малки помещания - гараж, вход към вилата, коридор и т.н. Ограниченията тук са две: първо "Lens f: 3.6mm" - това са така наречение "широкоъгълни" обективи. Такива обективи се слагат в малки помещения заради голяемият си гъгл на покритие. При големи дистанции картината изглежда като през "аквариум". Виж картинките по-долу:
Изображение
Изображение
Повечето хора се залъгват че голямият ъгъл е преимущество, но на открито си е чист автогол. Ако се придържаме към спецификацията от Китай - през ноща камерата трябва да "вижда" на 12-18 метра, при 3.6мм обектив по горната таблица за дистанция от 20 метра ще имаме 34м х 25.5м (867кв.м) пейзажна картина, пак според спецификацята на китайчетата максималната ни резолюция е 640х480 (640 x 480(VGA), 320 x 240(QVGA)) или 640 х 480 = 307200 пиксела, 867кв.м / на 307200 пиксела = 354 пиксела на квадрат. Синьото квадраче по-долу е 361 пиксела.
Image3.jpg
Image3.jpg (645 Байта) Прегледано 2357 пъти

Това е при условие че намерим човек с 1 кв.м глава. В противен случай ще имаме един човек с два крака и две ръце който ходи, но мъж ли е, жена ли е, куче ли е или котка - един Бог зне.
В общи линии това е. Трафика ще бъде около 4 мегабита, тук вече зависи от интернета, софтуер до колкото виждам има в диска към камерата, заради Wi-fi-то не е препоръчително да се удължава кабела на адаптера, по-добре е да се "занесе" 220V до камерата. Иначе обективите се сменят според нуждите и изискванията, обектив може да се намери до 10$ бройката.
Камерата е добра за близко разстояние, но повече от 5-8 метра си е кошмар.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 827
Регистриран: 22.06.2007г. в 00:27ч.

Покажи връзката към това мнениеот playa » 5.10.2016г. в 10:07ч.

Wi Fi камерите нямат нужда от връзка с локален компютър, можеш да си гледаш онлайн всичко, което се случва. Единствено ако искаш да се записва, ще ти трябва видеорекордер. Виж тук повече инфо http://v-maxprotect.com/sistemi-za-vide ... ini-kameri

playa

Съобщения: 4
Регистриран: 13.11.2013г. в 15:49ч.

Покажи връзката към това мнениеот . » 11.12.2016г. в 14:42ч.

Пиши ЛС на lqllqlq, тъй като той е специалиста в тази насока и може да даде съвети. 720p = 1280×720 разделителна способност (HD-Ready), което на 40 кв. м. дали ще виждаш главите на заподозряните и техните лица, или не, е сложен въпрос. То на Full HD е трудно. Зависи и от zoom-а и настройките. Но то, за да има auto-zoom (ако въобще съществува такава екстра), то трябва видеокамерта наистина да е „smart“, засичайки такава активност и да се „цели“ в главите.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 12.12.2016г. в 02:17ч.

stefanstavrev написа:Здравейте! От известно време си търся камера за видеонаблюдение. Ще я използвам, за да наблюдавам двора, които е 40 квадрата. Засега съм се спрял на CS-5040AHD - AHD IR варифокална камера от Kassabasystems.com с 720P=1200TVL резолюция. Мислите ли, че ще ми свърши работа?

Камерата става, ако зависеше от мен нямаше да ми е първият избор, но става.
Тук трябва да внеса важно уточнение към горния пост. Хубаво е да се знае че камерите не ловят, не целят, не следят "лоши", още по-малко да охраняват обект. Това е едно просто "око" каквото е на телфона или лаптопа ви. Можете да му сложите софтуер да ви направи главта да прилича на тиква, да ви сложи мустаци и очила, но това не го прави "окото", а софтуера. В този ценови клас камерите са изцяло с ръчен zoom - собственика с отвертка в една ръка и стълба в другата отива да настрои увеличението (при по-новите може и без отвертка). От там нататък всичко е в ръцете на софтуера. От друга страна страхотен софтуер с кофти камери е като ферари с гуми на трабант и обратното... и така мога да пиша с дни.
Но важното е че слагайки камера - не си решавате проблемите с набезите, а просто си купувате илюзорно спокойствие. Да не казвам, че повечето фирми монтират умишлено евтини камери, ако клиента си ги заплати - скъпи, защото процента на откраднати камери не е изобщо за пренебрегване.
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 827
Регистриран: 22.06.2007г. в 00:27ч.

Покажи връзката към това мнениеот stylish_i » 7.02.2018г. в 23:40ч.

Последна промяна stylish_i на 5.03.2018г. в 11:12ч., променена общо 1 път

stylish_i

Съобщения: 60
Регистриран: 1.12.2017г. в 12:05ч.

Покажи връзката към това мнениеот TheNet » 7.02.2018г. в 23:43ч.

TheNet

Съобщения: 53
Регистриран: 1.12.2017г. в 09:39ч.

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта