TeleWorx и още нещо.

Всички теми, свързани пряко с VoIP и TeleWorx услугите, които предлага фирмата.

TeleWorx и още нещо.

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 00:42ч.

Само за служители от Networx. Моля пишлеметата да не ми спамят темата.

1. Може ли да се свържа към ТелеВоркс, но със собствено VoIP? В смисъл кажете ми да си отворя портове X,Y или Z; SIP сървъра е с адрес a.b.c.d и потребителско_име/парола.

2. Ако на първия въпрос отговора е да - може ли това да става и софтуерно - без хардуерен апарат? X-Lite или други подобни SIP телефонии.

3. Въпроса е по-абстрактен и не ми трябва веднага отговор (в близките месеци), но да попитам - А Колокация на сървъри предлагате ли? Примерно може да закупя един/два сървъри У1 или У2 - разполагате ли с рак където да се боднат и да си работят. Или поне планирате ли го в близко бъдеще.

4. Днес пробвах от Мтел да звънна на 082/500-460 и не стана. Лелката каза "телефонния номер не може да бъде избран". Преди малко пак пробвах "Нетворкс България добре...". На какво се дължи това?

5. CallerID, Clip? Пробвах го от офиса ви в Мадара - наистина чиста линия. Може би ЗВЕРСКИ чиста и нямаше echo. Явно echo cancelation-а беше активиран на макс. Много ми хареса но... пробвах да се набера себе си и телефона ми изписа "private caller". Сега - това само за тествания телефон ли е или всички са така? Отделно при звънене може ли да виждам номера който ме търси?

6. Fax Over VoIP? Може да ми се наложи да използвам такова чудо. Малко вероятно е, но все пак поддържате ли го като услуга?

7. ммм... тъпо е ама може ли да си туря един Астериск който да го свържа с вас?

Весел ден,

(един бъдещ Телеворкс клиент)
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Re: TeleWorx и още нещо

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 00:53ч.

Лошо е да пийнеш преди да пишеш.

Сега гледам че устройството ви е Линксис ПАП2. Та

8. Имам си рутер(и), може ли само да ми дадете настроен ПАП2?

9. A PAP2 има 2 телефони порта. Т.е. ще мога да си бодна 2 телефонни апарата?
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот stylius » 19.12.2007г. в 06:53ч.

На някои от въпросите ти не мога да отговоря, поне не на този етап, но ето отговор на останалите:

1. Не, не може. Има специфични настройки свързани с мрежата на Networx-BG, които не позволяват това да стане.
2. Не. Аз също съм се интересувал от възможността да се ползва софтфон, но не става. Причина, виж 1.
4. Кога е било това? Имаше кратък период, от няколко минути, в който Орбител правиха профилактика и не работеше този телефон. Това е най-вероятната причина.
5. Скриването е само за тестовия телефон в офиса, при останалите се вижда телефона от който се звъни.
6. Принципно е възможно и се работи по въпроса с интегрирането на тази услуга, но на този етап не може да се ползва FAX.
8. Ако рутера ти е от промоцията "Broadband@home" - да, тогава се взема само настроен PAP, но ако не от нашите Buffalo-та, вероятно няма да стане.
9. Не, втория порт е за евентуална втора линия. Ако искаш да ползваш два телефонни апарата с една линия, ще трябва да ползваш розетка.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stylius

Съобщения: 853
Регистриран: 10.02.2006г. в 12:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 11:09ч.

1. Лошо
2. Много лошо

4. Вчера около 19:15
5. Ок
6. Ок

8. Отвратително
9. Говоря за втора линия, не за втори апарат. Туй с розетката е се реализира за минута.

Явно ще търся др. алтернатива за "псевдо" стационарен апарат.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот deian » 19.12.2007г. в 11:33ч.

На мен преди време Mastermind ми отговори, че ще бъде възможно да се ползва през Soft phone.
viewtopic.php?p=152455#p152455
Според мен няма настройки, които да не позволяват това. Всичко е въпрос на желание.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 19.12.2007г. в 12:50ч.

Нищо не те спира да си вземеш PAP-чето, да помолиш да ти дадат настройките (сървър, парола и т.н.) и да си ги сложиш където искаш - дори и на PDA-то. Далаверата е, че до сървърите на Телеуоркс може да се достига през Networx-WiFi, дори и да не си се оторизирал с карта - т.е. не е необходимо да си купуваш WiFi карта и да имаш Интернет, за да ползваш Teleworx на PDA-то си, там, където има покритие на Networx-WiFi (т.е. почти навсякъде в Русе, а скоро и в Гюргево)
Така правя аз.
С други думи с Teleworx имаш полу-мобилен телефон за пари като за стационарен :)
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Съобщения: 1637
Регистриран: 27.12.2003г. в 01:17ч.
Град: Rousse

Покажи връзката към това мнениеот lorddoskias » 19.12.2007г. в 15:26ч.

[offtopic]

Fax over ip za asterisk ima pisano to edna firma, predlagashta voip integraciq - securax.be (da ne stava reklama samo). Symnqvam se networx da predlagat fax na bazata na asterisk, vypreki 4e ako gre6a, bi mi bilo lubopitno da razbera kakva realizaciq polzvat ako ne e bazirana na nqkoi skypostruva6ta proprietary aparatura?

lorddoskias

Съобщения: 210
Регистриран: 31.08.2004г. в 13:08ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 19:50ч.

TK3C-Pyce написа:Нищо не те спира да си вземеш PAP-чето, да помолиш да ти дадат настройките (сървър, парола и т.н.) и да си ги сложиш където искаш - дори и на PDA-то. Далаверата е, че до сървърите на Телеуоркс може да се достига през Networx-WiFi, дори и да не си се оторизирал с карта - т.е. не е необходимо да си купуваш WiFi карта и да имаш Интернет, за да ползваш Teleworx на PDA-то си, там, където има покритие на Networx-WiFi (т.е. почти навсякъде в Русе, а скоро и в Гюргево)
Така правя аз.
С други думи с Teleworx имаш полу-мобилен телефон за пари като за стационарен :)

Ей само как мамиш фирмата! Ще се обадя на DJ-a да ти клъцне достъпа.

Сега сериозно - значи купувам ПАП2 или сключвам с вас договор и само него го вземам (с Паролата за достъп) и може да получа листче с настройките - портове, СИП и т.н?

Ако това е официалното становище на фирмата още утре идвам и си стискаме ръцете.

---------

На втората линия може да си пусна втори апарат и втори сип сървър - SIPGate.co.uk или подобен. Направо се получава перфектно!
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 19:54ч.

lorddoskias написа:[offtopic]

Fax over ip za asterisk ima pisano to edna firma, predlagashta voip integraciq - securax.be (da ne stava reklama samo). Symnqvam se networx da predlagat fax na bazata na asterisk, vypreki 4e ako gre6a, bi mi bilo lubopitno da razbera kakva realizaciq polzvat ako ne e bazirana na nqkoi skypostruva6ta proprietary aparatura?

Оффтопик - значи имаХ приятел работещ там. Да нещата там са на много високо ниво и само с едно и също се занимават - Астериск. Собствениците и шефовете са белгийци. Черноработниците са... (не се чете).

Навярно имат Астериск модифициран за техните нужди - телефонията идва от ОрбиТел и тук има някакво сървърче дето обработва VoIP и друго прави билинга (може да са и един и същ). Или е клъстеризирано с няколко сървъри.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот lorddoskias » 19.12.2007г. в 19:59ч.

grubata shema na voip-a na networx mi e qsna, ideqta mi be6e za FAX-a. Shtoto prez dosta izvra6teniq se minava za da pusne6 fax prez ip i toi da stigne do drugiq kraj na sveta - ne6to takov ami se vyrti iz glavata ot razni pisaniq na maniax....

lorddoskias

Съобщения: 210
Регистриран: 31.08.2004г. в 13:08ч.

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 19.12.2007г. в 20:06ч.

Виж ся, РАР-чето не го плащаш, то ти е към договора. Просто като имаш настройките - изключваш РАР-чето и си включваш PDA-то. А като се прибереш вкъщи - изключваш и включваш РАР-а. Малко включване и изключване, ама няма как
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 20:15ч.

TK3C-Pyce написа:Виж ся, РАР-чето не го плащаш, то ти е към договора. Просто като имаш настройките - изключваш РАР-чето и си включваш PDA-то. А като се прибереш вкъщи - изключваш и включваш РАР-а. Малко включване и изключване, ама няма как

Ми тогава утре идвам и подписвам при Петя без да вземам Бъфалото. Това с ПДА-то е култово наистина.

А всъщност получавам ли достъп до ПАП2-ката? Пароли и т.н.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот root » 19.12.2007г. в 20:18ч.

lorddoskias написа:grubata shema na voip-a na networx mi e qsna, ideqta mi be6e za FAX-a. Shtoto prez dosta izvra6teniq se minava za da pusne6 fax prez ip i toi da stigne do drugiq kraj na sveta - ne6to takov ami se vyrti iz glavata ot razni pisaniq na maniax....

Доски - понеже съм се занимавал МАЛКО и с подобна чудесия извращението е пълно. Все пак е възможно, но може би 1-2% от потребителите изобщо биха се интересували (но с по-дебели портфейли).

А относно твоя приятел Маниакса - има доста да пиеш докато стигнеш неговите стандарти.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 19.12.2007г. в 22:41ч.

Недей бърза толкова, изчакай утре да проверя дали наистина е така, понеже аз не се занимавам с тези работи, но доколкото знам е така
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 20.12.2007г. в 01:10ч.

root написа:Само за служители от Networx. Моля пишлеметата да не ми спамят темата.

1. Може ли да се свържа към ТелеВоркс, но със собствено VoIP? В смисъл кажете ми да си отворя портове X,Y или Z; SIP сървъра е с адрес a.b.c.d и потребителско_име/парола.

2. Ако на първия въпрос отговора е да - може ли това да става и софтуерно - без хардуерен апарат? X-Lite или други подобни SIP телефонии.

3. Въпроса е по-абстрактен и не ми трябва веднага отговор (в близките месеци), но да попитам - А Колокация на сървъри предлагате ли? Примерно може да закупя един/два сървъри У1 или У2 - разполагате ли с рак където да се боднат и да си работят. Или поне планирате ли го в близко бъдеще.

4. Днес пробвах от Мтел да звънна на 082/500-460 и не стана. Лелката каза "телефонния номер не може да бъде избран". Преди малко пак пробвах "Нетворкс България добре...". На какво се дължи това?

5. CallerID, Clip? Пробвах го от офиса ви в Мадара - наистина чиста линия. Може би ЗВЕРСКИ чиста и нямаше echo. Явно echo cancelation-а беше активиран на макс. Много ми хареса но... пробвах да се набера себе си и телефона ми изписа "private caller". Сега - това само за тествания телефон ли е или всички са така? Отделно при звънене може ли да виждам номера който ме търси?

6. Fax Over VoIP? Може да ми се наложи да използвам такова чудо. Малко вероятно е, но все пак поддържате ли го като услуга?

7. ммм... тъпо е ама може ли да си туря един Астериск който да го свържа с вас?

Весел ден,

(един бъдещ Телеворкс клиент)

В отговор:

1. Да можеш ако ти бъде позволено, но НЕ получаваш съпорт, НЕ получаваш гаранция че ще работи, НЕ е политика на фирмата(поправете ме ако греша)!
2.Отговорът е като предния!
3.Не мога АЗ да ти отговоря на този вапрос.
4.На този вече отговориха
5.Да спряно е само на това устройство иначе има ИМЕ и НОМЕР (не само номер )
6.ФАКС има 90% от времето без проблеми до цял свят (само през папчето)
7.Да (виж отговор 1 и 2) Иначе аз мога да ти сетъпна един както трябва да бъде закачен към ТелеУоркс

Ако си вземеш папче, то е собственост на Нетуоркс и няма да има6 достъп до него! Иначе гледай т1 и 2
Всяко решение е реализируемо. Пусни мейл до teleworx@networx-bg.com и ще ти помогнем.

Грубата схема е доста сложна в действителност и нещата не са толкова прости ;)
не разбрах какво искаш като крайно решение Телефон, Факс или....
Изображение
Аватар
ficeto

Съобщения: 30
Регистриран: 20.12.2007г. в 00:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 20.12.2007г. в 02:17ч.

Всъщност е нещо просто.

Искам да се вържа към Телеворкс, но със собствено устройство (ПАП2 или друго такова).

Вариянта с Бъфалото не ме интересува изобщо (в момента пред погледа ми се мотаят поне две подобни устройства, без да отварям долапите), а вариянт в мрежата ми да има устройство с неизвестни за мен пароли също.

Идеалното решение при мен е - нося един ПАП2 - настройвате ми го (БЕЗ да се слагате пароли). Отделно на листче описвате параметрите на СИП-а и важни настройки. На др. листче ми записвате port mappings. След което аз го нося в офиса, инстралирам и донагласям (най-вече ИП-та) и провеждаме няколко бързи теста (за моя сметка естественно) и Voila!
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 20.12.2007г. в 10:41ч.

Забравих да отговоря на въпрос 3: Подготви си изискванията, а именно:
- съпорт на това нещо искаш ли и в какви часови рамки / или 24ч
- какъв интерконект искаш - RJ-45 / SC-LX / SFP
- параметри на услугата (какво ще искаш) - Ethernet / Layer3 / SDH / MPLS. Какво ще има върху него - BGP / local / BG / intrnational. Ако е ethernet, какво ще носиш и докъде - VLAN, STP и т.н.
След като ги имаш тия неща на лист хартия, отиваш при търговците и ги питаш за цена.

За апаратните: Какво е това Ракове? 1U / 2U? Кви са тия неща? Ние не сме чували? :)))
Ние имаме само това, което виждаш на снимката :)
http://www.ruse-news.com/gallery/col5_front.jpg
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 20.12.2007г. в 11:02ч.

root написа:Всъщност е нещо просто.

Искам да се вържа към Телеворкс, но със собствено устройство (ПАП2 или друго такова).

Вариянта с Бъфалото не ме интересува изобщо (в момента пред погледа ми се мотаят поне две подобни устройства, без да отварям долапите), а вариянт в мрежата ми да има устройство с неизвестни за мен пароли също.

Идеалното решение при мен е - нося един ПАП2 - настройвате ми го (БЕЗ да се слагате пароли). Отделно на листче описвате параметрите на СИП-а и важни настройки. На др. листче ми записвате port mappings. След което аз го нося в офиса, инстралирам и донагласям (най-вече ИП-та) и провеждаме няколко бързи теста (за моя сметка естественно) и Voila!

Vij molya te to4ka edno pak!
Ne me burka men da ti dam user/pass/server i da govori6.
Ako oba4e ti e haresal zvuka na telefona v madara i iska6 taka da se 4uva i pri teb, si go vzemi po normalniya na4in.
Mojem da ti go setupnem i bez ruter, no ne i zad tvoya (ruter). Polzvayki svoe ustroystvo (ne asterisk) nymam da ti pozvoli da polu4ava6
updates na firmware i nastroykite na ustroystvoto (koeto razbira se stava avtomati4no za PAPovete v mrejata.
Govori6 za FAX, kzva6 4e znae6 kolko e trudno da minava, i az ti garantiram po4ti 100% 4e nyama da mine ako ne polzva6 na6e ustroystvo.
Edinstvenata alternativa na tova e da sloji6 asterisk i da si zaka4a6 kvoto iska6 zad nego, da mu instalira6 FAX client i da cuka6, no
pak ne garantiram FAX. Ako 6te polzva6 asterisk i iska6 pove4e ot edna liniya da idva kum teb ot TeleWorx, togava nastroykite se razli4abvat ot tezi za PAP (tryabva da ti pratya DID na liniyata koyato zvuni vse pak) i nyama da moje6 da polzva6 ustroystvo na myastoto na asteriska (toest nyma da moje6 da si zaka4i6 PDAto da kajem kum WiFi TeleWorx). Ta re6i se TO4NO kakvo iska6 kato rezultat i sum siguren 4e 6te mojem da go postignem. Ako ne si siguren, pak kazvam drasni edin mail i 6te go obsudim po podrobno za da vzeme6 nay-pravilnoto er6enie za sebe si.

Blagodatya za vnimanieto.
Изображение
Аватар
ficeto

Съобщения: 30
Регистриран: 20.12.2007г. в 00:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот TK3C-Pyce » 21.12.2007г. в 21:34ч.

krassyo написа:
TK3C-Pyce написа:Ние имаме само това, което виждаш на снимката :)
http://www.ruse-news.com/gallery/col5_front.jpg

С пожелания през 2008-ма да станат минимум 100 такива, че и още по-добри ;)

Вервай ми, колкото по-малко, толкова по-добре. Сега имаме 10 такива и не щем даги събираме много :)
Аватар
TK3C-Pyce
Администрация
Администрация

Покажи връзката към това мнениеот root » 21.12.2007г. в 22:15ч.

@DJ

Ок. Ще го имам в предвид. По ми е лесно е да се колорира нещо тук, отколкото в Софето.

@Фицето

Абе няма ли ФлексТайп за OSX?

Сега сериозно.
Да - звука ми хареса, но самото обвързване с рутера не ми харесва. И без това ще имам сложна мрежова конфигурация та забъркването ми с рутер без възможност за конфигурация ще ме постави в ситуация свършен факт.
Какво означава - настроим и без рутер? Би ли пояснил. Ъпдейтите и настройките пак могат да паднат - все пак говориш с човек който почти винаги има пуснат снифер с "учебни" цели (в рамките на локалната си мрежа).
Факс - просто питам. Няма нищо лошо в това да знам параметрите на услугата която предлагате преди да се обвържа.
Отделно даже и с ПАП2 не ми се занимава - направо едни СИП телефони мисля да сложа - Linksys SPA-901 или Linksys SPA-921.

Астерикса - просто мислех на глас. Честно казано не ми се занимава с него - но ако ще ми реши по-голямата част от проблемите ще го метна и ще ви използвам като SIP доставчик.

Понеже е 21 Дек - и следват много празници явно ще го отложим за Януари.

PDA-та няма да закачам. Просто ми беше интересно.

@krassyo
А едно време как хубаво бяха натъркаляни сървърите в блока до Воден... Чак ми липсва този момент.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот root » 22.12.2007г. в 13:53ч.

krassyo написа:Преди време ти имаше едни аватарчета с едни мастурбиращи човечета, бяха също така много добри.

Ма ти последно нали ми се цупеше?
Ако искаш пак ще си сложа онова човече...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот prOMiNd » 28.12.2007г. в 12:50ч.

ficeto написа:
root написа:Всъщност е нещо просто.

Vij molya te to4ka edno pak!
Ne me burka men da ti dam user/pass/server i da govori6.
Ako oba4e ti e haresal zvuka na telefona v madara i iska6 taka da se 4uva i pri teb, si go vzemi po normalniya na4in.
Mojem da ti go setupnem i bez ruter, no ne i zad tvoya (ruter). Polzvayki svoe ustroystvo (ne asterisk) nymam da ti pozvoli da polu4ava6
updates na firmware i nastroykite na ustroystvoto (koeto razbira se stava avtomati4no za PAPovete v mrejata.
Govori6 za FAX, kzva6 4e znae6 kolko e trudno da minava, i az ti garantiram po4ti 100% 4e nyama da mine ako ne polzva6 na6e ustroystvo.
Edinstvenata alternativa na tova e da sloji6 asterisk i da si zaka4a6 kvoto iska6 zad nego, da mu instalira6 FAX client i da cuka6, no
pak ne garantiram FAX. Ako 6te polzva6 asterisk i iska6 pove4e ot edna liniya da idva kum teb ot TeleWorx, togava nastroykite se razli4abvat ot tezi za PAP (tryabva da ti pratya DID na liniyata koyato zvuni vse pak) i nyama da moje6 da polzva6 ustroystvo na myastoto na asteriska (toest nyma da moje6 da si zaka4i6 PDAto da kajem kum WiFi TeleWorx). Ta re6i se TO4NO kakvo iska6 kato rezultat i sum siguren 4e 6te mojem da go postignem. Ako ne si siguren, pak kazvam drasni edin mail i 6te go obsudim po podrobno za da vzeme6 nay-pravilnoto er6enie za sebe si.

Blagodatya za vnimanieto.

System preferences -> International -> Input menu -> Bulgarian Phonetic
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Gigabyte GA-P55A-UD3P, Intel Core i5 760@2.80Ghz, 8GB of DDR3@1333Mhz, DELL ATI AMD HD5770 1GB GDDR5, 1x500GB WDC Black Edition SATA2, 1x2TB WDC Green SATA2, Apple Cinema HD 23" ALU
Аватар
prOMiNd
Legacy
Legacy

Съобщения: 160
Години: 36
Регистриран: 31.08.2003г. в 23:14ч.
Град: at home

Назад към Телефония

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост