Дискусии относно: TeleWorx.

Всички теми, свързани пряко с VoIP и TeleWorx услугите, които предлага фирмата.

Re: Проблеми и въпроси с TeleWorx (само и единствено)

Покажи връзката към това мнениеот ombre » 12.03.2008г. в 18:43ч.

gogo636 написа:хайде давайте сип настройките. стига сте се скръзели. Никой няма да се сърди, че е възможно да има още бъгове. Ще ползваме услугите за тест. така по бързо ще се отстранят нередностите.
Да не забравяме, че това е един вид конкурентна услуга на мтел-ския homebox.
В момента ползвам bgopen.net като алтерантива, но все пак имам връзка само когато съм в къщи. Ако дадете достъп до настройките ще имам достъп в целия град.

Не че ми харесва много bgopen.net ,но какъв ти е проблема да го ползваш от където си искаш,вкл. всеки друг VOIP оператор -стига обаче да си си купил VOIP гетуей ,като моя
SPA 3102 ,/който отдавна си е изплатил паричките./ Освен това за връзка м/у SIP се използва http://www.sipbroker.com/sipbroker/action/providerWhitePages и т.н т.н
Стига обаче,различните SIP мрежи вкл българските да са разрешили свързаността помежду си. Аз поне на този етап съм скептичен.Дано бъдешето ме опровергае.
Бях решил да побликувам цените на които говоря,но ще излезе някак некоректно спрямо Networx/все пак ти предлагат ПАП чето безплатно/

ombre

Съобщения: 47
Регистриран: 8.09.2006г. в 14:10ч.
Град: Ruse

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 12.03.2008г. в 19:42ч.

gogo636 написа:хайде давайте сип настройките. стига сте се скръзели. Никой няма да се сърди, че е възможно да има още бъгове. Ще ползваме услугите за тест. така по бързо ще се отстранят нередностите.
Да не забравяме, че това е един вид конкурентна услуга на мтел-ския homebox.
В момента ползвам bgopen.net като алтерантива, но все пак имам връзка само когато съм в къщи. Ако дадете достъп до настройките ще имам достъп в целия град.

бъгове няма с това! мисля точно обясних защо не ги даваме ;) не ни се сърдете на нас
Изображение
Аватар
ficeto

Съобщения: 30
Регистриран: 20.12.2007г. в 00:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот ombre » 12.03.2008г. в 21:17ч.

Току,що направих опит да се свържа от моята АТА към телефон от Networx.
Благодаря на /dincho/ който се отзова-но късно го видях.Мой колега си е взел телефонен номер и му звъннах тази вечер.
Та така:
1 .Звъня от Гръцки оператор -качесвото е много добро и разговора не прекъсна.
2 Звъня от bgopen.net -прекъсна разговора на 3 секунда.
Повторих-------отново същия резултат.
3 Звъня от http://voicelink.biz/-качесвото е много добро и разговора не прекъсна

Използвана АТА SPA 3102 кодек G711a с вкл. дек телефон Panasonic
Предполагам,че отсрешната страна/Networx/ ползва пак linksys само че PAP2 .

Понеже се обаждам и на тел от Кейбълтел----- те винаги ме прекъсват на 30 сек,а и качеството им не е много добро.

ombre

Покажи връзката към това мнениеот dincho » 12.03.2008г. в 23:23ч.

ombre написа:Току,що направих опит да се свържа от моята АТА към телефон от Networx.
Благодаря на /dincho/ който се отзова-но късно го видях.Мой колега си е взел телефонен номер и му звъннах тази вечер.
Та така:
3 Звъня от http://voicelink.biz/-качесвото е много добро и разговора не прекъсна

Понеже се обаждам и на тел от Кейбълтел----- те винаги ме прекъсват на 30 сек,а и качеството им не е много добро.

Хехе, ти маи си звънял ама си ме изпуснал на косъм ;)

Току що си регистрирах акаунт в bgopen да тествам и аз, как е свързаноста.
Но нещо не мога се регистрирам на СИП сървъра им ... може би някои чичко със очила ще ми активира SIP акаунта РЪЧНО след време ... :)

PAP2T са повечето устройства в teleworx.

Какви са тия прекъсвания на 3та и 30та секунда ? Доставчиците ви режат умишлено ?
Аватар
dincho

Съобщения: 9
Регистриран: 3.03.2008г. в 04:39ч.

Покажи връзката към това мнениеот deian » 13.03.2008г. в 08:59ч.

CableTel го правят. Леля ми има телефон към тях. Като я търсят от определен номер (може би VoIP) и след определено време прекъсва.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 13.03.2008г. в 12:32ч.

ombre написа:Току,що направих опит да се свържа от моята АТА към телефон от Networx.
Та така:

Проблема може да е бил във това че ние ползваме G711u за всички 519... номера. Мисля да пусна транслатора за да можете да ползвате различните кодеци когато звъните от външни оператори. (имам предвид bgopen.net и други такива) устройствата не са от значение ако сървърите не си говорят.... Динчо също ползва SPA 3102.
Изображение
Аватар
ficeto

Покажи връзката към това мнениеот ombre » 13.03.2008г. в 17:54ч.

O.K ще го вкл. на 711u
Но не си губете времето с bgopen.net лошо качество и кофти подръжка.Ако си вземете номер от тях ,превкл.си времето 100-180 сек за регване в сървара им,иначе ви брои,че сте
OFF

Но преди време бях писал,че и номера на Networx 500460 не може да бъде избиран коректно от VOIP мрежи. Дано го сменят с 519 xxx.

dincho вчера вечерта ти звънах,но се обади тел.секр.

ombre

Покажи връзката към това мнениеот gogo636 » 13.03.2008г. в 20:30ч.

ombre, как да се регистрирам към този оператор, че и аз да го ползвам?

gogo636

Съобщения: 14
Регистриран: 16.02.2008г. в 23:55ч.

Покажи връзката към това мнениеот kalinka » 21.03.2008г. в 09:25ч.

Когато звъня на някого от мрежата на Networx на него му изписва потребителското ми име (и на мен като ми звъннат от мрежата на Networx вждам потребителското име на обаждащия се). А аз не искам другите да ми знаят името, с което ми е регистрацията в Networx. Мога ли по някакъв начин да направя така, че абонатът, на който се обаждам, да вижда друго име, например фамилията на семейството ни?
If you have an apple and I have an apple and we exchange these apples then you and I will still each have one apple. But if you have an idea and I have an idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas. - George Bernard Shaw

kalinka

Съобщения: 123
Регистриран: 20.11.2006г. в 15:56ч.

Покажи връзката към това мнениеот Smarfcho » 21.03.2008г. в 11:03ч.

kalinka написа:Когато звъня на някого от мрежата на Networx на него му изписва потребителското ми име (и на мен като ми звъннат от мрежата на Networx вждам потребителското име на обаждащия се). А аз не искам другите да ми знаят името, с което ми е регистрацията в Networx. Мога ли по някакъв начин да направя така, че абонатът, на който се обаждам, да вижда друго име, например фамилията на семейството ни?

Да ама някои няма да искат да си го махнат. Така, че най-добре да се направи така че всеки да може да си избира.
...И да би било хубаво всеки да си избира какво да вижда другия абонат...

Smarfcho

Съобщения: 651
Регистриран: 13.06.2005г. в 00:07ч.
Град: Rousse

Покажи връзката към това мнениеот MaSTeRMinD » 22.03.2008г. в 15:42ч.

kalinka написа:Когато звъня на някого от мрежата на Networx на него му изписва потребителското ми име (и на мен като ми звъннат от мрежата на Networx вждам потребителското име на обаждащия се). А аз не искам другите да ми знаят името, с което ми е регистрацията в Networx. Мога ли по някакъв начин да направя така, че абонатът, на който се обаждам, да вижда друго име, например фамилията на семейството ни?

Можеш да сложиш каквото искаш CLIP име.

Като влезеш на портала отиваш на профил до него има промени, цъкаш и сменяш :)
Изображение

There's No Place Like 127.0.0.1
Аватар
MaSTeRMinD
Legacy
Legacy

Съобщения: 1390
Години: 37
Регистриран: 7.09.2003г. в 13:02ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот kalinka » 22.03.2008г. в 15:46ч.

Благодаря!
Мислех, че от там се сменя потребителят.
If you have an apple and I have an apple and we exchange these apples then you and I will still each have one apple. But if you have an idea and I have an idea and we exchange these ideas, then each of us will have two ideas. - George Bernard Shaw

kalinka

Съобщения: 123
Регистриран: 20.11.2006г. в 15:56ч.

Re:

Покажи връзката към това мнениеот kres » 23.03.2008г. в 23:07ч.

2
Аватар
kres

Съобщения: 38
Регистриран: 18.11.2003г. в 21:37ч.
Град: Възраждане

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 25.03.2008г. в 16:39ч.

kres написа:2 въпроса:
1.Има ли опция за пренасочване на разговорите, към мобилен примерно ?
2. Има ли Телеуоркс за Румъния ?, и ако има, безплатни ли са пак разговорите в мрежата БГ - РУ?

1. podgotveno e prenaso4vaneto no ne e pusnato o6te oficialno
2. teleworx v romuniya nyama o6te no kogato go pusnat 6te sa free razbira se
Изображение
Аватар
ficeto

Покажи връзката към това мнениеот MOHAX » 13.04.2008г. в 18:49ч.

Имам странен проблем, днес ми званяха от Белгия Belgium - Mobile - Proximus BELGIUM-MOB BELGACOM
проблема е , че когато ми званят от GSM-a при тях чуват сигнал свободно , че звани а при мен телефона въобще не звани , също така не се отбелязва в портала , че съм бил търсен. При позваняване от техен стационарен (домашен) въобще не искало да се свърже. ?!

Аз като званя няма проблем но те въобще не могат да се свържат с мен :noshit:
Изображение
Аватар
MOHAX

Съобщения: 283
Години: 30
Регистриран: 8.07.2004г. в 19:34ч.
Град: Rousse / Charodeyka

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 13.04.2008г. в 19:10ч.

MOHAX написа:Имам странен проблем, днес ми званяха от Белгия Belgium - Mobile - Proximus BELGIUM-MOB BELGACOM
проблема е , че когато ми званят от GSM-a при тях чуват сигнал свободно , че звани а при мен телефона въобще не звани , също така не се отбелязва в портала , че съм бил търсен. При позваняване от техен стационарен (домашен) въобще не искало да се свърже. ?!

Аз като званя няма проблем но те въобще не могат да се свържат с мен :noshit:

Prati mi na LS molya te nomera si i vremeto na obajdaneto za da moga da podam na supporta da se svurjat s dostav4icite. Tezi ne6ta stavat kogato nyakoi ot dostav4icite ne sa si razmenili nomerata kakto tryabva. primer: BTK ne e opisala navsyakude 4e rusenski nomer 519XXX se namira v voip mrejata na teleworx i nyakoi ne mogat da go dostignat. Ve4e v zavisimost ot tova kak poemat tazi gre6ka otsre6ta e dali 6te im dade zaeto ili puk 6te im dava svobodno vupreki 4e nyama pryaka vruzka mejdu nomerata.

p.s. nymam nujda da mi pra6ta6 LS ako se obadi6 na 500460 i im kaje6 za problema.
Изображение
Аватар
ficeto

Покажи връзката към това мнениеот Smarfcho » 13.04.2008г. в 22:26ч.

Направете тел. указател в сайта http://teleworx.networx-bg.com/ . Когато някой ви звънне да ви излиза по име, а не само по номер. Естествено ако сте си го вкарали в указателя си.

Smarfcho

Покажи връзката към това мнениеот dincho » 15.04.2008г. в 12:09ч.

Smarfcho написа:Направете тел. указател в сайта http://teleworx.networx-bg.com/ . Когато някой ви звънне да ви излиза по име, а не само по номер. Естествено ако сте си го вкарали в указателя си.

Каква е ползата като всеки телефон си има такъв ?
Аватар
dincho

Покажи връзката към това мнениеот Smarfcho » 15.04.2008г. в 13:35ч.

dincho написа:
Smarfcho написа:Направете тел. указател в сайта http://teleworx.networx-bg.com/ . Когато някой ви звънне да ви излиза по име, а не само по номер. Естествено ако сте си го вкарали в указателя си.

Ползата е, че не всички потребители си има телефони с дисплейчета /говорим за стационарните/. А дори и да имат те помнят по 10-на номера, а и е по - удобно на някой сайт да си разглеждаш кой те е търсил.

Smarfcho

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 15.04.2008г. в 14:08ч.

Smarfcho написа:
dincho написа:

Ползата е, че не всички потребители си има телефони с дисплейчета /говорим за стационарните/. А дори и да имат те помнят по 10-на номера, а и е по - удобно на някой сайт да си разглеждаш кой те е търсил.

Имам решение за теб:
1.Намираш начин Нетуоркс да платят за девелопмента и ние го правим ;)
2.Ти плащаш за девелопмента и ние го правим
3.Събирате се група юзери, правите си касичка "Телеуоркс Зарибявки", пускате си стотинки и като има достатъчно ни ги давате и ние го правим ;)

Виж даже 3 варианта ти изкарах

p.s. Кажи ако имаш нужда да ти изготвим оферта ;)
Изображение
Аватар
ficeto

Покажи връзката към това мнениеот dincho » 15.04.2008г. в 14:32ч.

Smarfcho написа:
dincho написа:

Като няма дисплей къде ще ти покаже кой те търси ? :haha:
Плюс това няма да може да се ползва да набираш от там. Повечето телефони нямат LDAP клиент или подобен за "отдалечени контакти".
Като цяло не виждам голям смисъл ... но все пак има такъв :)
Аватар
dincho

Re: Дискусии относно: TeleWorx.

Покажи връзката към това мнениеот chefo055 » 13.05.2008г. в 11:17ч.

Аз имам следният проблем с телефоните. На Teleworx съм, имам два служебни телефона и май се водя корпоративен клиент или нещо такова. Първият месец всичко беше наред и качеството беше добро. А сега от 1 седмица насам когато набирам извънградски номера на бтк връзката е много лоша и прекъсва. Когато те се обаждат всичко е наред, но аз звънна ли връзката е ужасна. Същото е и с вторият ми номер който ползвам като факс. Вече винаги като пращам факс извън Русе, получавам "Comm.Error". Определено този вариянт на качеството не ме устройва, при положение че се отказах от всичките си БТК линии и реших да остана само на TeleWorx.

chefo055

Съобщения: 1
Регистриран: 9.05.2008г. в 10:29ч.

Re: Дискусии относно: TeleWorx.

Покажи връзката към това мнениеот ficeto » 13.05.2008г. в 11:40ч.

chefo055 написа:Аз имам следният проблем с телефоните. На Teleworx съм, имам два служебни телефона и май се водя корпоративен клиент или нещо такова. Първият месец всичко беше наред и качеството беше добро. А сега от 1 седмица насам когато набирам извънградски номера на бтк връзката е много лоша и прекъсва. Когато те се обаждат всичко е наред, но аз звънна ли връзката е ужасна. Същото е и с вторият ми номер който ползвам като факс. Вече винаги като пращам факс извън Русе, получавам "Comm.Error". Определено този вариянт на качеството не ме устройва, при положение че се отказах от всичките си БТК линии и реших да остана само на TeleWorx.

По объаснението разбирам че проблем е извън локалната система и ви предлагам да се свържете с 500460 и да им обясните проблема. Те вече ще го пренасочат към доставчиците ни на телефония и ще оправят проблема.
Изображение
Аватар
ficeto

Re:

Покажи връзката към това мнениеот KitKatChunky » 31.05.2008г. в 14:39ч.

Последна промяна KitKatChunky на 31.05.2008г. в 14:45ч., променена общо 1 път
Изображение
RumbleRace Основи си отбор, купи си коли, тунинговай ги и се състезавай, ако ти стиска...
Аватар
KitKatChunky

Съобщения: 512
Регистриран: 11.09.2006г. в 15:02ч.

Re:

Покажи връзката към това мнениеот stylius » 31.05.2008г. в 14:43ч.

KitKatChunky написа:
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stylius

Съобщения: 853
Регистриран: 10.02.2006г. в 12:09ч.

Re:

Покажи връзката към това мнениеот KitKatChunky » 31.05.2008г. в 14:48ч.

Изображение
RumbleRace Основи си отбор, купи си коли, тунинговай ги и се състезавай, ако ти стиска...
Аватар
KitKatChunky

Re:

Покажи връзката към това мнениеот stylius » 31.05.2008г. в 14:51ч.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stylius

Re:

Покажи връзката към това мнениеот some_spirit » 31.05.2008г. в 14:54ч.

[img][/img]
Аватар
some_spirit
Banned
Banned

Съобщения: 375
Регистриран: 16.11.2004г. в 22:31ч.

Re:

Покажи връзката към това мнениеот KitKatChunky » 31.05.2008г. в 15:00ч.

stylius написа:
Изображение
Аватар
KitKatChunky

Re:

Покажи връзката към това мнениеот stylius » 31.05.2008г. в 15:05ч.

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
stylius

ПредишнаСледваща

Назад към Телефония

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост