Домашни тренировки...

Фитнес, диети, хранителни добавки, здраве, красота.

Домашни тренировки...

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 17.06.2009г. в 21:32ч.

Здравейте,
Имам прав лост+тежести,2 гири по 3кг и още 2 по 5кг,1 дъмбел,пружини.Искам да тренирам всички части на тялото.За бицепс,трицепс и рамо знам упражнения,но за гърди,гръб и трапец какви упражнения мога да правя с тези уреди ? Ще съм Ви много благодарен ако ми кажете някое упражнение :) Може и някоя програмка,няма значение 3,4,5 дневна ;)
Малко си разширих набора от уреди: Изображение
Изображение
Момчетата от BB-Теам ми предложиха тази програма:

Еми тридневно примерно гърди бицепс ; гръб , трицепс ; рамо,крака
За гърди: лицеви опори(прави ги с много коректно изпълнение), флайс - http://www.youtube.com/watch?v=QnlUxSJw ... re=related , пек-дек; за бицепс: сгъване с кривия лост , сгъване на долния скрипец , концентрично с дъмбелите.
За Гръб: придърпване на горен скрипец пред/зад врат, гребане (слагаш дългия лост на мястото на долния) гребане с дъмбел.
За трицепс: разгъване на горен скрипец , френско от лег с кривия лост , кик-бек с дъмбели
За рамо: разтваряне на ръце напред , настрани и под наклон с гирите. Прави много коректно тези упражнения.
За крака: Бедрено сгъване , бедрено разгъване , напади.
Корем може да правиш след тренировката. Стандартни лицеви опори и повдигане на краката от лег.
Гледай сериите ти да са по 4 за големите мускулни групи(гръб,крака,гърди) и по 3 за по-малките(бицепс,трицепс,рамо).
Как ви се струва на вас ? И имате ли идея как се прави упражнението ''Moлитва'' - за корем се правело ?
Последна промяна smoker968 на 25.07.2009г. в 10:33ч., променена общо 1 път
Аватар
smoker968

Съобщения: 147
Години: 24
Регистриран: 25.08.2008г. в 17:42ч.
Град: Русе/Дружба 2

Re: Домашни тренировки...

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 17.06.2009г. в 23:18ч.

за гърди можеш да импровизираш лежанка (колко са тежестите за щангата, в КГ?)
за гръб пак с щангата можеш мъртва тяга да правиш
за трапец да повдигаш щангата с рамене и трапец, мисля, че се сещаш как става - изпъчен, повдигаш така все едно с мимики искаш да кажеш "не знам" :happy:
това е, аз нямам много тежести, но за гърди си правя лицеви, гръб нямам с какво, кофички на даскало правя за бедра клякам с един крак, така и за прасци, имам един дъмбел 5кг не ми влиза почти от него за бицепс и трицепс..
всъщност аз спрях, за да оправя даскалото, сега като мине тоя месец пак почвам
Аватар
Allwynd

Съобщения: 627
Регистриран: 16.02.2009г. в 00:13ч.

Покажи връзката към това мнениеот avtojambaza » 18.06.2009г. в 07:21ч.

За гърди прави лицеви опори, за външната част ръцете са горе долу пред раменете, пръстите да сочат на вън, за вътрешната част ръцете събрани пред гърдите- палците и показалците да образуват ромб(тренира се едновременно и трапеца с гърдите, но повече отива в гърдите) не е нужно тук да пускаш до долу, сам ще разбереш до къде може :)
За увеличаване на тежестта можеш да слагаш краката на по-високо(отива малко към горната част на гърдите)
За рамо можеш да правиш със столове, разтваряне в страни, повдигане на ръцете напред.
За гръб можеш да си купиш от разтегателните лостове http://www.4fitnessbg.com/shop/product/view/644.htm , тоя е малко тесен ама мисля, че имаше и по широки.
Аватар
avtojambaza

Съобщения: 143
Регистриран: 12.11.2007г. в 12:41ч.

Покажи връзката към това мнениеот DuReX` » 19.06.2009г. в 17:25ч.

правилно те насочват към лицевите опори...като цяло колкото повече упражнения правиш с тежеста на тялото толкова по добре...лично мнение ;)
Skype-->Volley_4
Аватар
DuReX`

Съобщения: 280
Регистриран: 19.06.2005г. в 22:21ч.
Град: на тавана

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 20.06.2009г. в 10:25ч.

Благодаря Ви.Ако се сетите нещо друго,пишете :)
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 21.06.2009г. в 06:12ч.

А да попитам кога е добре да се правят упражненията,преди или след ядене ?
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот DuReX` » 21.06.2009г. в 08:25ч.

ако ще ги правиш след ядене трябва да изчакаш поне 1 час...
Skype-->Volley_4
Аватар
DuReX`

Съобщения: 280
Регистриран: 19.06.2005г. в 22:21ч.
Град: на тавана

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 21.06.2009г. в 21:19ч.

А ако са преди ядене,има ли значение после кога ще ям ?
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 25.07.2009г. в 10:33ч.

ми 10ина минути след тренировката, организма пак да се нормализира, потта да спре да тече.. така поне мисля аз
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот Pioneer » 3.09.2009г. в 11:17ч.

аз вече тренирам с тежеста на тялото набирам се по лостове и прая лицеви опори Няма по хубаво от това да използваш тежеста на тялото :) и страшно се оформих имам и едни гири в нас мятам ги постоянно
Аватар
Pioneer

Съобщения: 216
Години: 29
Регистриран: 13.06.2005г. в 18:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 30.09.2009г. в 21:11ч.

Pioneer написа:аз вече тренирам с тежеста на тялото набирам се по лостове и прая лицеви опори Няма по хубаво от това да използваш тежеста на тялото :) и страшно се оформих имам и едни гири в нас мятам ги постоянно

Спрял си залите ли ? Аз вече 1 година не съм стъпвал в зала ,но си тренирам с гирите, с кормени ,лицеви и набиране , не ям месо ,не пия химиии и не ме бърка,че не съм като арнолд от аватара ти thanks

Още много различни стоки ,които продавам!
http://ttt666.prodavalnik.com/
Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Съобщения: 2873
Регистриран: 2.12.2005г. в 01:52ч.

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 30.09.2009г. в 21:15ч.

Значи искам да правя релеф и знам че трябва да се вдигат по-малко килограми повече пъти... Но немога да преценя колко е нормално да дигам.. за бицепс колко кг е нормално.Имам гири по 3кг и по 5кг това малко ли е,много ли е- не ми е ясно...
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 1.10.2009г. в 10:02ч.

smoker968 написа:Значи искам да правя релеф и знам че трябва да се вдигат по-малко килограми повече пъти... Но немога да преценя колко е нормално да дигам.. за бицепс колко кг е нормално.Имам гири по 3кг и по 5кг това малко ли е,много ли е- не ми е ясно...

сам ще разбереш колко ти е добре на теб

Още много различни стоки ,които продавам!
http://ttt666.prodavalnik.com/
Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Съобщения: 2873
Регистриран: 2.12.2005г. в 01:52ч.

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 1.10.2009г. в 11:39ч.

cicaaa написа:
smoker968 написа:Значи искам да правя релеф и знам че трябва да се вдигат по-малко килограми повече пъти... Но немога да преценя колко е нормално да дигам.. за бицепс колко кг е нормално.Имам гири по 3кг и по 5кг това малко ли е,много ли е- не ми е ясно...

на мен лично 5кг са ми ужасно малко, трябва към 30-40 повторения да направя, за да ги усетя, но малкото килограми са зарелеф, само че релефа се прави НА ЛЯТО, маста НА ЗИМА, считай го сега като междинен период, аз сега не мога да ходя, щото съм първа смяна, ама ако много ми се доходи ще го измисля някък
прави лицеви и нещо за крака и нещо за корем и друго не ти трябва за домашни упражнения
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 1.10.2009г. в 15:35ч.

Allwynd написа:
cicaaa написа:

на мен лично 5кг са ми ужасно малко, трябва към 30-40 повторения да направя, за да ги усетя, но малкото килограми са зарелеф, само че релефа се прави НА ЛЯТО, маста НА ЗИМА, считай го сега като междинен период, аз сега не мога да ходя, щото съм първа смяна, ама ако много ми се доходи ще го измисля някък
прави лицеви и нещо за крака и нещо за корем и друго не ти трябва за домашни упражнения

Ем аз пробвах с 3кг ама ги дигнах 150 пъти и ми писна :D Ем крака не искам да правя че после тряя си купувам по големи дънки :haha: Смятам че е добре да си ползвам и машинки посочени по-горе ;)
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот Allwynd » 1.10.2009г. в 18:37ч.

smoker968 написа:
Allwynd написа:
cicaaa написа:

Ем аз пробвах с 3кг ама ги дигнах 150 пъти и ми писна :D Ем крака не искам да правя че после тряя си купувам по големи дънки :haha: Смятам че е добре да си ползвам и машинки посочени по-горе ;)

съгласен съм, но трябва всички групи да се упражняват.. един от моя клас вика "крака не ми трябват"
я си представи ти - някъв с със супер големи и релефни ръчища и с няква хилави краченца, дето едва му носят туловищете.. направо като буквата V ще изглежда
тъжно е това...
или аз страдам от прекалено тежка форма на синдрома на Ейдриън Монк (искам всичко да ми е еднакво.. 15 минути мога да отделя, за да с връзките на обувките ми еднакво вързани)
Аватар
Allwynd

Покажи връзката към това мнениеот smoker968 » 2.10.2009г. в 05:23ч.

Allwynd написа:
smoker968 написа:
Allwynd написа:
cicaaa написа:

съгласен съм, но трябва всички групи да се упражняват.. един от моя клас вика "крака не ми трябват"
я си представи ти - някъв с със супер големи и релефни ръчища и с няква хилави краченца, дето едва му носят туловищете.. направо като буквата V ще изглежда
тъжно е това...
или аз страдам от прекалено тежка форма на синдрома на Ейдриън Монк (искам всичко да ми е еднакво.. 15 минути мога да отделя, за да с връзките на обувките ми еднакво вързани)

И ти си прав,но аз не съм толкова постоянен в тренировките и не съм постигнал кой знае какъв ефект.Като видя че почвам да се разширявам и оформям ще почна и за крака да правя... ;)
Аватар
smoker968

Покажи връзката към това мнениеот Pioneer » 4.12.2009г. в 20:24ч.

Домашните тренировки са ***** работа освен ако не си супер обурудван с много и най-различни уреди
Аватар
Pioneer

Съобщения: 216
Години: 29
Регистриран: 13.06.2005г. в 18:10ч.

Покажи връзката към това мнениеот to4nia » 4.01.2011г. в 15:42ч.

Зависи какво искаш да постигнеш,за добра форма и тонус са си добре! Залата просто те мотивира повече,хора с еднакви интереси,общи приказки и такива работи!Някой ако си мисли ,че за 2-3години ще стане като Арни се лъже,направо да спира и да си пренасочи усилията другаде!

to4nia

Съобщения: 4
Регистриран: 5.05.2009г. в 08:53ч.

Покажи връзката към това мнениеот stylish_i » 17.04.2018г. в 11:32ч.

Може ли да ми предложите упражнения за стягане на корема :worthy:
bulgaria real estate,застраховка имущество калкулатор,превоз на товари,second hand

stylish_i

Съобщения: 54
Регистриран: 1.12.2017г. в 12:05ч.

Назад към Фитнес

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост