Информация

Запаметяващи устройства и памети; монитори, аудио и видеокарти; периферия; overclock и PC modding; нови конфигурации и части, въпроси, препоръки, съвети и мнения.

Информация

Покажи връзката към това мнениеот Buria_v_chasha » 4.12.2008г. в 19:37ч.

Пс-то ми е с вградена видео карта. Искам да си включвам тв към него, но нямам тв аут.
Ако си купя нова видео карта и я сложа и двете ли ще работят...... сорри за тъпия въпрос но не съм наясно. И каква карта ще ме посъветвате да си взема .... и да не от най скъпите. Ползвам пс-то за развлечение и дъщеря ми да играе Кънтър страйк :laugh:
Не искам и нещо смотано....да е сносно и с поносима цена.
Аватар
Buria_v_chasha

Съобщения: 280
Години: 98
Регистриран: 13.06.2005г. в 17:35ч.
Град: niakude

Re: Информация

Покажи връзката към това мнениеот enchevstyles » 11.12.2008г. в 23:18ч.

Здравей! Ем тряа видиш ква карта ти поддържа дъното и да си купиш нова с тв аут, старата я продаваш във форумчето и си слагаш новата. Като те гледам не си много наясно по добре си занеси компютрото в някой сервиз и те ще те оправят.
Със здраве ;)

enchevstyles

Съобщения: 31
Регистриран: 8.12.2008г. в 09:35ч.

Покажи връзката към това мнениеот . » 13.12.2008г. в 17:52ч.

(Подробните/детайлни) Характеристиките на PC-то са ... ?
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 15.12.2008г. в 00:16ч.

когато имаш вградена, при работата си тя взема рам, колкото мегабайта е паметта й
когато пък си сложиш отделна(което не е препоръчително, хубаво е вградената да е добра, защото външната ако се претовари може да изпуши) тя не взема рам, а вградената става неактивна .. ето отгових ти на въпроса: не работят и двете
:hi:

enchevstyles написа:...старата я продаваш във форумчето и си слагаш новата...

ноу ъфенс, ама как да си махне старата, като тя е вградена, трябва цялто дъно да извади ако не се лъжа.. или много добра оперативна намеса за премахване на вгрдена видеокарта :)

Buttertoast

Съобщения: 118
Регистриран: 3.12.2008г. в 21:04ч.

Покажи връзката към това мнениеот Buria_v_chasha » 15.12.2008г. в 13:45ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:(Подробните/детайлни) Характеристиките на PC-то са ... ?

AMD Atlon/tm/64 procesor 3200+
2.01GHz.448 MB RAm

Това подходящо ли е? http://www.asknet-bg.com/product760.html
:blush:
Аватар
Buria_v_chasha

Покажи връзката към това мнениеот nforcer » 15.12.2008г. в 22:31ч.

Buria_v_chasha написа:
¦•••SHERIFA•••¦ написа:(Подробните/детайлни) Характеристиките на PC-то са ... ?

AMD Atlon/tm/64 procesor 3200+
2.01GHz.448 MB RAm

Това подходящо ли е? http://www.asknet-bg.com/product760.html
:blush:

Това изобщо не са подробни детайлни характеристики, има процесори с такова означение и честота и за трите сокета 939,754,AM2 като дъната за едни от тях са с AGP а за други с PCI-E. По добре кажи какво ти е дъното .
И тая карта която си дал е много зле 64бита ,DDR2. Ако целта е само тв аут става но за игри няма да се справя по добре от вградената, ако разбира се дъното поддържа PCI-E.
"Хух, сега го измерих от външната страна на кутията - точно 7 см. от всички страни е ( 4-те, т.е. квадрат ), а по диагонал е точно 10 см. Т.е. 100 mm. Fan ще ми трябва или ... ? Намирам само 80, 90, 92 и 120 mm." ¦•••SHERIFA•••¦
Аватар
nforcer

Съобщения: 195
Регистриран: 21.11.2004г. в 20:00ч.

Покажи връзката към това мнениеот Buria_v_chasha » 16.12.2008г. в 09:57ч.

не знам наистина откъде трябва да ги прочета .... съжалявам
Аватар
Buria_v_chasha

Покажи връзката към това мнениеот guesswho » 16.12.2008г. в 10:43ч.

Понеже гледам накъде отива "акъла", който ти се дава- вземи си някой познат да погледне компютъра, да види какво ти трябва, и по това, което ми казваш, за не повече от 50-60 гроша можеш да си вземеш напълно задоволителна карта. Ако не можеш да се сетиш за такъв познат, или занеси компютъра в сервиза на нетуоркс(или пък някъде другаде).

Дали ще работят двете заедно зависи от много неща.

И още един съвет- използвай този форум за развлечение, а не за подобни въпроси, ако не искаш да се объркаш допълнително :)
Аватар
guesswho

Съобщения: 694
Регистриран: 7.04.2006г. в 14:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот Buria_v_chasha » 16.12.2008г. в 12:54ч.

Аз по принцип го използвам да се лигавя, но реших да опитам и с това, но самата аз виждам че пишат и по зле от мен :devil2:
Аватар
Buria_v_chasha

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 17.12.2008г. в 09:47ч.

Инсталираш Everest, там намираш точния модел на дъното си! После отиваш на страницата на производителя, намираш му данните - а именно какъв ти е слота за видеокарта AGP ili PCI_E, после отваряш http://www.mostbg1.com/most/PriceList.aspx и си намираш подходящата видеокарта!

Сериозен offtopic:
Толкова ли е сложно, че трябва да се изпишат тонове глупости? Че потребителя не разбира - това е ясно, не знае човека и пита - простено му е, ама 10 000 след него дето и те не разбират се опитват да дават акъл!!!!! Понякога имам чуството, че в този форум останаха май само от гений нагоре - разни специалисти, дето с прецизна оперативна намеса ще вади вградена видеокарта от мостовете по дънната платка - ами заповядай бе господин върховен бог, каня те в моя сервиз, ще ти предоставя цялото необходимо оборудване за прецизната оперативна намеса дето предлагаш да извършиш - поялници, вакум станция, духалки, помпи имам всичко, даже 2-мата с колегата ще ти асистираме!!!
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 43
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 20.12.2008г. в 02:36ч.

Buria_v_chasha, ако си на уиндоус ХР отвори старт менюто и напиши във "Run..." "dxdiag", след това ще ти се отвори диагностиката и от там можеш да си видиш каквото ти потрябва.. не са нужни излишни програми човек да си види дънната платка, рамта, честотата на процесора и паметта на видеокартата......

fidel_castro написа:...ама 10 000 след него дето и те не разбират се опитват да дават акъл!!!!! Понякога имам чуството, че в този форум останаха май само от гений нагоре - разни специалисти, дето с прецизна оперативна намеса ще вади вградена видеокарта от мостовете по дънната платка - ами заповядай бе господин върховен бог, каня те в моя сервиз, ще ти предоставя цялото необходимо оборудване за прецизната оперативна намеса дето предлагаш да извършиш - поялници, вакум станция, духалки, помпи имам всичко, даже 2-мата с колегата ще ти асистираме!!!

в кой проклет момент си реши (изглежда не си разбрал сарказма ми), че съм казал, че вградена видеокарта може да се махне, айде не съм АЙТИ експерт или хакер, който има деца от лаптопа си.. ама ПОНЕ съм чувал, че вградената си е вградена и като такава върви с дъното и не може да се премахне
ето две снимки от оня ден, когато си правих профилактиката(снимани са с калпав мобилен.. и затова се вижда хубаво)

.. някъде там ми е вградената SiS 741.. или 661... така и не мога да разбера
Прикачени файлове
zdgvsbsr643n.jpg
zdgvsbsr643n.jpg (181.19 KiB) Прегледано 922 пъти
081217_105021.jpg
081217_105021.jpg (44.09 KiB) Прегледано 925 пъти
081217_105000.jpg
081217_105000.jpg (49.74 KiB) Прегледано 924 пъти

Buttertoast

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 20.12.2008г. в 09:57ч.

Buttertoast написа:.. не са нужни излишни програми човек да си види дънната платка, рамта, честотата на процесора и паметта на видеокартата......
.. някъде там ми е вградената SiS 741.. или 661... така и не мога да разбера

Значи не е много сполучлив варианта който предлагаш, след като ти не можеш да разбереш сам.......И за твое сведение не само ХР-то има DirectX, чувал съм че и по други Уиндоуси го слагат, ама не съм сигурен, кога ли съм виждал аз компютър....нали се оглеждам в талпи и се бръсна с мотиката.....
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 43
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 20.12.2008г. в 23:08ч.

ами хубаво, аз казвам какво мисля, никъде не съм споменал, че съм някакъв супер хакер, щом ще си викам човек да ми инсталира видео драйвъра на Ubuntu Linux, щото гореспоменатата видеокарта, убунтуто не я чете и не иска то да ми намери драйвър, ами аз да си го търся и инсталирам ръчно.. пък ако намеря...
просто си изкавам мнението, какво се ядеш с мене, човек постепенно се учи(в сравнение с деня, в който ми зеха комп сега разбирам значително повече, само че има още много да уча... ама тъй като след няколко дни мигрирам на убунту, няма да имам възможност да науча всички цаки на уиндоуса..(той пък щото е една "много надеждна операционна")

един съвет имам за тебе:
сигурно си по-голям от мене, като такъв би било добре да се покажеш като по-мъдър и вместо да се заяждаш или да обясниш, или да си премълчиш, аз повече няма да спамя темата, ако от това ти зависи живота (да ме е*аваш) - давай, ама на лично, само че не се надявай да ти оговоря...

Buttertoast

Назад към Mainstream, PC Related

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост