Помощ за 5.1 кабел

Запаметяващи устройства и памети; монитори, аудио и видеокарти; периферия; overclock и PC modding; нови конфигурации и части, въпроси, препоръки, съвети и мнения.

Помощ за 5.1 кабел

Покажи връзката към това мнениеот heavy^fuel » 20.12.2008г. в 04:25ч.

Здравейте. Значи... Преди да се разходя из двата, трите магазина където има кабели в моя град искам да попитам за съвет какво точно да търся, за да не си бия главата у стената после...
Имам подобна 5.1 карта C-Media -
Изображение
Имам и системка 5.1 с такива чинч входове -
Изображение
Проблема е, че не знам как да свържа цялата история, с какъв кабел...
В комплекта към системата имам кабели, ама те са чинч-чинч , демек от DVD към нея. Иначе си има и AUX вход, като този на снимката сега сам на него посредством такъв кабел - Изображение
Та как да си вържа 5.1-то ?? В нета търсих кабел, ама не намерих. Сигурно, защото не знам какво точно да търся. Помогнете, моля. :blink: :unsure: :hmmm:
Аватар
heavy^fuel

Съобщения: 10
Регистриран: 5.01.2008г. в 15:29ч.
Град: Свищов

Re: Помощ за 5.1 кабел

Покажи връзката към това мнениеот Buttertoast » 20.12.2008г. в 09:40ч.

[изтрийте ми мнението, на човека вече му помогнаха]
Последна промяна Buttertoast на 20.12.2008г. в 23:43ч., променена общо 1 път

Buttertoast

Съобщения: 118
Регистриран: 3.12.2008г. в 21:04ч.

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 20.12.2008г. в 09:47ч.

Трябват ти 3 кабела от типа - 2 чинча към стерео жак! Жаковете редиш на звуковата карта, а чинчовете на входа на буфера дето пише 5.1 Chanel Inputs! Точната подредба на връзване ще видиш от софтуера на звуковата ти карта, той ще ти каже кой изход на картата е съответно за Front L/Front R, Rear L/Rear R и Woofer/Center......Нагласи си към 5 лв, кабелите ги има във всеки КИП-магазин дето отидеш!
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 44
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот heavy^fuel » 20.12.2008г. в 13:08ч.

Благодаря много. thanks :worthy: Знаех си, че тук ще намеря компетентна информация. И аз си мислех точно за нещо такова. Имам 2 такива кабела, значи ще си взема още един.
:thumbsup:
Аватар
heavy^fuel

Съобщения: 10
Регистриран: 5.01.2008г. в 15:29ч.
Град: Свищов

Назад към Mainstream, PC Related

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта