"Input Signal Out of Range"

Запаметяващи устройства и памети; монитори, аудио и видеокарти; периферия; overclock и PC modding; нови конфигурации и части, въпроси, препоръки, съвети и мнения.

"Input Signal Out of Range"

Покажи връзката към това мнениеот Vaiking » 23.11.2010г. в 21:14ч.

Имам проблем, но не знам къде е. Поствам в този раздел, тъй като ми излиза следното съобщение когато си стартирам любимата компютърна игра - "Input Signal Out of Range".
Странното е, че всякакви други игри си се стартират и работят без проблеми.
Старият ми монитор MAG (кинескоп) ми правеше мизерия като изгасяше по никое време безпричина и независимо от това какво съм стартирал на машината си, за това реших да си купя друг монитор. Взех си hp 1730. Всичко ОК, обаче като си пуснах Civilization3 (така се казва играта) екрана става тъмен и само един плаващ из него бял правоъгълник, в който е изписано: "Input Signal Out of Range". Четох, писах, питах, но нищо не можах да направя по въпроса. Преинсталирах играта не помогна, свалих и инсталирах последните драйвери за монитора и за видеокартата си, и това не помогна. Променях резолюции, херци, нищо! Моля някой ако има идея от какво се получава така да сподели, пък ако знае как да го оправя най-добре.
Като допълнение мога да кажа, че видеокартата ми е NVIDIA GeForce 6100, операционнатами система Windows XP Professional, за монитора казах. Не знам още какво може да е от значение. Моля ви, помогнете! :cry3:

Vaiking

Съобщения: 1
Регистриран: 23.11.2010г. в 20:36ч.

Re: "Input Signal Out of Range"

Покажи връзката към това мнениеот Blinded » 29.10.2011г. в 18:45ч.

Vaiking написа:Имам проблем, но не знам къде е. Поствам в този раздел, тъй като ми излиза следното съобщение когато си стартирам любимата компютърна игра - "Input Signal Out of Range".
Странното е, че всякакви други игри си се стартират и работят без проблеми.
Старият ми монитор MAG (кинескоп) ми правеше мизерия като изгасяше по никое време безпричина и независимо от това какво съм стартирал на машината си, за това реших да си купя друг монитор. Взех си hp 1730. Всичко ОК, обаче като си пуснах Civilization3 (така се казва играта) екрана става тъмен и само един плаващ из него бял правоъгълник, в който е изписано: "Input Signal Out of Range". Четох, писах, питах, но нищо не можах да направя по въпроса. Преинсталирах играта не помогна, свалих и инсталирах последните драйвери за монитора и за видеокартата си, и това не помогна. Променях резолюции, херци, нищо! Моля някой ако има идея от какво се получава така да сподели, пък ако знае как да го оправя най-добре.
Като допълнение мога да кажа, че видеокартата ми е NVIDIA GeForce 6100, операционнатами система Windows XP Professional, за монитора казах. Не знам още какво може да е от значение. Моля ви, помогнете! :cry3:

провери като дадеш на .exe-то на играта десен бутон, properties, compatibility, и си го пусни под друга резолюция ;) дало съм помогнал
Изображение

My Pc
- Phenom II x4 965 Black Edition C3 @ 3.4Ghz
- Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P
- 8Gb G-Skill Ripjaws PC3-12800U CL7 1600mhz
- WD Caviar Black 750gb
- Sapphire HD5830 extreme
- Corsair TX650

My Notebook
-Asus x54hy

My Phone
-HTC Sensation XL (beats audio)