Съвет за видеокарта

Запаметяващи устройства и памети; монитори, аудио и видеокарти; периферия; overclock и PC modding; нови конфигурации и части, въпроси, препоръки, съвети и мнения.

Съвет за видеокарта

Покажи връзката към това мнениеот fen4i » 11.02.2015г. в 23:53ч.

Снимка1461.jpg
Здравейте колеги,имам проблем с компютъра си.
Ще ви помоля за мнения и експертна помощ.
Значи проблема е такъв от време на време ми се появява син екран с надписи някакви си там,английският не го чаткам,а и не бих разбрал проблема съвсем добре.
За целта прилагам снимка на въпросният син екран,ако се чудите защо е орязана,за да се събере в тези 512 кб,които се изискват тук,както и да е.
Като обясних проблема на едно място ми споменаха,че се изисква да си подменя видеокартата с по-добра.
Дъното ми е Biostar TForce4 SLI на сокет 939 до колкото знам,видеокартата която ползвам в момента е nVIDIA GeForce 8500 GT
на PCI-E x16 слот и е със 256 Мб.
Поради старата технология на слота вече нови не се предлагат или поне не от евтини за мен модели,както и да е.Намерих си три модела да се продават втора употреба.Ако проблемът според вас е във видеото ще може ли да ми дадете съвет кой от тях си заслужава?В смисъл,коя карта да взема?Ето ги и тях:
Radeon Hd4670 1GB Ddr3
Gigabyte Gv-r467zl-1gi
Palit Gt 520 1GB

И да не е проблема в картата пак ще е добре да я сменя,защото наистина и аз смятам,че има нужда.
Клипове от нета на голям екран не могат да се гледат,поради простата причина че сече доста.
Другото, което забелязвам,че при зареждане пак изписва някакви неща и отброява ако не се лъжа 25 секунди мисля,че толкова бяха наобратно,ако ви е познато като проблем.До колкото отново ми обясниха било поради наличието на два уиндоуса едновременно един върху друг.Тук въпросът ми е,как се маха единия или дори и двата направо със нова инсталация и формат на устройството при инсталацията,или трябва друг начин?Като например този хард да го закача като втори и със друг на който има уиндоус да форматирам устройството на което уж има два уина.И как изобщо е редно да стане това,под дълбок формат ли,защото изобщо не го чаткам този формат как се прави,само съм чувал за него?Със Партишън Меджик ли се прави например или по друг начин?
И още нещо би ли се оправило проблема със постоянните малки забивания и замисляния на компютъра,като че ли все едно рама му не стига?А си има две по 1 Гб,дуал кит,уж работят в дуал ченъл,колко е така нямам идея,нямам представа дали работят адекватно.Или пък,че като че ли процесора му е малък а си е достатъчен според мен.
Ето го и него : AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+
Като се има предвид,че игри не се играят дори най елементарната,не се използват програми някакви супер за някаква сложна дейност,основно се ползва интернет,музика се слуша рядко,филми рядко,общо взето почти нищо.Не би следвало да има проблемите които ги има,или греша.А те са да забива постоянно в степен такава че да не е нужно да се рестартира,но да те кара чакаш да дойде на себе си,а и рестартите са кофти,понеже зарежда супер бавно. Със Уиндоус Експи работи.Накратко казано,картата ли е проблема?
Благодаря предварително,на който отговори в темата.

П.П.:Дано съм обяснил всичко както трябва и е достатъчно ясно.
Аватар
fen4i

Съобщения: 5
Години: 37
Регистриран: 23.01.2009г. в 02:58ч.
Град: Русе

Re: Съвет за видеокарта

Покажи връзката към това мнениеот pyrpyl » 12.02.2015г. в 07:53ч.

Пич, моите съвети :
1. Прехвърли цялата информация която искаш да запазиш на друг хард диск.
2. Подготви си най-новите версии на драйверите да речем на флашка или CD.
3. Сложи новата видеокарта и какъвто друг хардуер сматаш да инсталираш.
4. Инсталирай си читав Уиндоус 7 - според мен по-добре 32 битова версия, предполагам знаеш как. При инсталацията дай да форматира целия диск. Това можеш да го направиш и предварително с Партишън Меджик или друга подобна програма зареждаща от CD. За целта е необходимо да си настроил биоса да бутва първо от CD-устройството.
5. Инсталирай драйверите и тествай 1 седмица.
6. Ако не можеш да се справиш с първите 5 точки, потърси приятел който знае как да се направи или се обърни към сервиз на който имаш доверие. Успех, а избора на видео карта зависи и от това какво захранване имаш и дали стига да поеме консумацията на новата карта.
Лесно е да умреш, по-трудно е да живееш.....
Аватар
pyrpyl

Съобщения: 415
Регистриран: 24.02.2004г. в 23:44ч.
ТВ: Samsung UE-32D5000 и NETA HD 8600

Re: Съвет за видеокарта

Покажи връзката към това мнениеот fen4i » 12.02.2015г. в 21:15ч.

Благодаря,много за отговора,страшно много ми беше като съвет и помощ.Отказах се да се занимавам,захранването ми е малко.Две имам едното 350 другото което ползвам сега е 360,просто няма смисъл,спаси ме да не давам излишни пари.Благодаря отново.
Темата е за триене.
Аватар
fen4i

Съобщения: 5
Години: 37
Регистриран: 23.01.2009г. в 02:58ч.

Назад към Mainstream, PC Related

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост