Относно хардуера на един компютър

Запаметяващи устройства и памети; монитори, аудио и видеокарти; периферия; overclock и PC modding; нови конфигурации и части, въпроси, препоръки, съвети и мнения.

Относно хардуера на един компютър

Покажи връзката към това мнениеот DIABOLIC » 17.07.2006г. в 14:08ч.

Имам едно запитване . Имам един комп който е от германия вземан преди доста време . Има си рам памер 128 мб на 133 мхз и имам още една памер пак 128 на 122 мхз и я слагам но не я показва това ми е едния проблем .
Другия проблем ми е че имам хард 40 гб който е на другия ми комп и искам да го сложа на тоя . Същността е че на стария ми комп тои се разпознава като 30 гб защото дънната платка е стара. Управих джъповете но пак и на другата платка пак така се разпознава има ли нещо специфично което трябва да направя.
Третия проблем ми е с лан карата слагам я на другия комп и я разпознава но като се опитам да се конктна към нета ими дава грешка че хост неможел да се намери и некви такива , а преди това когато сложих харда на тази новата платка дето е сиеменс nixdorf , като започна да си разпознава хардуерите и като си инсталираваше лан карата ми каза че само 6 незнам какво можело да има .

Хайде който може да помага ще коментираме !

DIABOLIC

Съобщения: 6
Регистриран: 20.09.2003г. в 15:18ч.
Град: ruse

Покажи връзката към това мнениеот Spreewel » 17.07.2006г. в 18:36ч.

1. Дефолт 122MHz десктоп RAM едва ли има или ти притежаваш единствената бройка в света. Интересно ми е да доизясним това и да се опитаме да решим въпроса.
2. За проблема с харда и старото дъно мисля това ще ти помогне много:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=44460

прочети го внимателно (не е толкова голямо) и питай ако има проблем.

3. Проблем с тази грешка може да се породи от една камара глупости. Пробвано ли е лана да работи с мрежа коректно (локална, Интернет) на друг компютър (демек работи ли въобще)?
Заповядайте в компютърен и GSM сервиз - "Спринт Сервиз Рс". Адрес: гр. Русе, ж-к "Куба", ул. "Константин Величков" 21, партер. Телефон за контакти: 0889746831 / 0899185440, skype: spreewel08.
Аватар
Spreewel
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 144
Години: 32
Регистриран: 12.09.2005г. в 23:44ч.
Град: Русе

Re: Относно хардуера на един компютър

Покажи връзката към това мнениеот Viktor » 7.01.2009г. в 09:11ч.

Вместо да се ровиш и да търсиш кое не е редно по малко време ще загубиш струва ми се ако дадеш всичко на Default от саита на Сиеменс намери модела и дръпни последния биос и го флашни.
После с един нов Win с нови драйвери трябва да ти оправи проблема

Viktor

Съобщения: 26
Регистриран: 4.01.2005г. в 12:14ч.

Re: Относно хардуера на един компютър

Покажи връзката към това мнениеот An0nYm0uS » 7.01.2009г. в 13:03ч.

Viktor, батка. Високо ценя хората желаещи да помогнат на другите. Уважавам и старанието ти с което искаш за огрееш всички софтуерни и хардуерни проблеми (с най-добри намерения разбира се) Но хвърляй по един поглед на датата на последния пост или поне кога е започната темата. Все пак вдигаме тема от средата на 2006 г. Предполага се, че за тези две години и половина DIABOLIC* си е решил проблема. От друга страна е допустимо подобно "вдигане" ако имаш 100% сигурно решение на проблема за да може темата да остане като "решен проблем" в базата. За съжаление в профила на DIABOLIC пише "Последно активен на: 05 Окт 2006", така че едва ли ще отговори. Остава само да гадаем дали подобно решение би му помогнало.
Извинявай ако прозвучава грубо, но според мен е загубена кауза вдигането на такива теми.
Необходимо е да уточня също, че НЕ представям екипа на форума и е възможно те да имат друга позиция. Просто изразявам личното си мнение и виждане на редови потребител по въпроса. Онова "елитен потребител" не знам как се появи под заглавието ми, но не означава нищо ;)

DIABOLIC* Ако не се лъжа този ник се изпозва поне от 2004-2005 от друг човек в София. Не е хубаво да се прави така!
Аватар
An0nYm0uS
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 827
Регистриран: 22.06.2007г. в 00:27ч.

Назад към Mainstream, PC Related

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост