Не купувайте техника от Technopolis, тя е дефектна !

Аудиотехника, TV, видео и фото техника, отопление и климатизация, друга битова техника.

Покажи връзката към това мнениеот bobby » 17.08.2008г. в 09:13ч.

Никога не е късно да откpиеш себе си , стига да опиташ от другото !
Изображение
Аватар
bobby

Съобщения: 603
Години: 45
Регистриран: 17.09.2004г. в 13:24ч.
Град: Русе

Re: Не купувайте техника от Technopolis, тя е дефектна !

Покажи връзката към това мнениеот gogyto » 17.08.2008г. в 09:29ч.

bobby написа:Не купувайте техника от Technopolis, тя е дефектна !

Няма ли да до уточниш....какво си купил и какво се е случило точно..
Изображение
Аватар
gogyto
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 714
Регистриран: 10.11.2007г. в 18:56ч.
Град: Здравец-изток
ТВ: Toshiba Regza 40VL748,
LG 42LA640S

Покажи връзката към това мнениеот bobby » 17.08.2008г. в 16:25ч.

Купух си лаптоп на 11 август от магазин Технополис - Русе. Беше в края на работното време, само ми показаха че зарежда батерията и че конфигурацията отговаря на външното описание. Продават го без завършена инсталация на Виста, без диск, без диск с драйвери. След като завърши пълната инсталация оставих лаптопа да се зарежда и след 15-20 мин виждам че дисплея гасне. Кликваш на мишката или където и да е, не се вижда нищо. Рестартираш, отваряш браузъра, 1-2 сайта и след известно време (10 мин примерно) виждам че е забил.

Занесох го за консултация и евентуално преинсталиране на XP в сервиза на Networx-BG. На другия ден отговора беше: "Дисплея гасне, проблема е в лампата. Това е фабричен дефект ! Опитай се да го върнеш или го занеси в сервиза, който изпълнява гаранцията на Технополис."
От магазина продавача отговори, не можеш да го върнеш или заменим, трябва да го дадеш в сервиза а те да го пратят в София където да потвърдят дефекта и направят протокол. След което да ти го върнат отремонтиран ! Не се знае колко време ще трае и кога ще го получиш, не даваме оборотен лаптоп през тоя период.
Мен обаче никак не ме устройва да бъда лишен от лаптопа си, да бъда в неизвестност най-малко 1 месец (примерно по думи на потребители http://potrebitel.bg/modules.php?name=F ... opic&t=465 ), и да ми върнат отварян и ремонтиран лаптоп !

Ето как ще постъпя за сега:
1.ще занеса окомплектован в двойната кутия лаптопа при управителя на магазина и ще моля за замяна с нов или да доплатя за друг
2.ако ми бъде отказано ще подам жалба в съвета към комисията за защита правата на потребителите
3.ще информирам и моля за отразяване на случилото се в няколко медии (радио Темпо, телевизия КИС 13, регионален ТВ център Русе и ще пиша на Нова телевизия - за предаването "Господари на ефира")
4.в краен случай ще подам иск в Районния съд за сумата която съм похарчил.

http://www.bcnl.org/doc.php?DID=61
Последна промяна bobby на 21.08.2008г. в 17:36ч., променена общо 1 път
Изображение
Аватар
bobby

Покажи връзката към това мнениеот gogyto » 17.08.2008г. в 16:34ч.

Е това вече е друго,друг е въпроса защо не си си купил лаптопа от специализиран магазин,по принцип такива неща избягвам да ги купувам от "супермаркети"...,а относно процедурата към дефектна стока им е точно такава пращат я на сервиз в София и ти си чакаш ли чакаш....sux...
Изображение
Аватар
gogyto
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 714
Регистриран: 10.11.2007г. в 18:56ч.
Град: Здравец-изток
ТВ: Toshiba Regza 40VL748,
LG 42LA640S

Покажи връзката към това мнениеот guesswho » 17.08.2008г. в 17:04ч.

Ми докато няма осъдени разни такива верижки магазинчета за 4-5-6 цифрени суми, така ще разиграват клиентите :)

В нормалните държави никой не ти задава въпроси- връщаш продукта с касовата бележка, независимо дали е дефектирал или просто не те кефи, единствено може да ти предложат да ти върнат парите, или да си вземеш нещо друго.

Но докато има балами, ще има тарикати
Аватар
guesswho

Съобщения: 694
Регистриран: 7.04.2006г. в 14:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот root » 17.08.2008г. в 17:40ч.

Изображение

Купух си лаптоп на 11 август от магазин Технополис - Русе. Беше в края на работното време, само ми показаха че зарежда батерията и че конфигурацията отговаря на външното описание. Продават го без завършена инсталация на Виста, без диск, без диск с драйвери. След като завърши пълната инсталация оставих лаптопа да се зарежда и след 15-20 мин виждам че дисплея гасне. Кликваш на мишката или където и да е, не се вижда нищо. Рестартираш, отваряш браузъра, 1-2 сайта и след известно време (10 мин примерно) виждам че е забил.

Занесох го за консултация и евентуално преинсталиране на XP в сервиза на Networx-BG. На другия ден отговора беше: "Дисплея гасне, проблема е в лампата. Това е фабричен дефект ! Опитай се да го върнеш или го занеси в сервиза, който изпълнява гаранцията на Технополис."
От магазина продавача отговори, не можеш да го върнеш или заменим, трябва да го дадеш в сервиза а те да го пратят в София където да потвърдят дефекта и направят протокол. След което да ти го върнат отремонтиран ! Не се знае колко време ще трае и кога ще го получиш, не даваме оборотен лаптоп през тоя период.
Мен обаче никак не ме устройва да бъда лишен от лаптопа си, да бъда в неизвестност най-малко 1 месец (примерно по думи на потребители http://potrebitel.bg/modules.php?name=F ... opic&t=465 ), и да ми върнат отварян и ремонтиран лаптоп !

Ето как ще постъпя за сега:
1.ще занеса окомплектован в двойната кутия лаптопа при управителя на магазина и ще моля за замяна с нов или да доплатя за друг
2.ако ми бъде отказано ще подам жалба в съвета към комисията за защита правата на потребителите
3.ще информирам и моля за отразяване на случилото се в няколко медии (радио Темпо, телевизия КИС 13, регионален ТВ център Русе и ще пиша на Нова телевизия - за предаването "Господари на ефира")
4.в краен случай ще подам иск в Районния съд за сумата която съм похарчил.

http://www.bcnl.org/doc.php?DID=61

Разсейване на полуизказаните истини...

1 - Това с "недовършената" инсталация си е така - всички идват с преинсталирана ОС дето се намира на единия дял. Отвяряш го и тогава започва инсталацията - но е бърза защото е от диск.

2 - Липсата на дискове - по-евтините лаптопи така ги дават. Питай за recovery CD-та, но бъди готов защото за тях се искат пари. Фирмена политика на производителите на лаптопи. (И аз като съм на концерт на Тиесто не си тръгвам с ДЖ-я нали?)

3 - По принцип това с фабричния дефект може и да е вярно, но е само за по-евтините такива лаптопи дето цената клони около 1000 лв и под.

4 - Ремонта: Маааксимум един месец. АКО СЛЕД единия месец не стане тогава имаш право на замяна, връщане на парите и т.н. Всичко останало е предмет на договорки - т.е. ако стане.

5 - Резервни лаптопи - защо ли ми се струва че в този магазин няма такъв.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

В заключение - вината на давещите се....

ВИНАГИ купувайте само от реномирани производители. Покупките от такива вериги винаги са свързани с доста главоболия на фона на "спестени" 200-300 лв. ако бе го закупил от Вносителя.
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот bobby » 17.08.2008г. в 17:58ч.

Цената беше 1' 349 лв, ето го самия модел на лаптопа:

http://www.pcstore.bg/mobile/acer/ACER_ ... AKV0X_854/

ps.....не ми се коментира друго !
Изображение
Аватар
bobby

Покажи връзката към това мнениеот root » 17.08.2008г. в 18:21ч.

bobby написа:Цената беше 1' 349 лв, ето го самия модел на лаптопа:

http://www.pcstore.bg/mobile/acer/ACER_ ... AKV0X_854/

ps.....не ми се коментира друго !

Да бе - за същото говорим...

www.dartek.bg - поне щеше да можеш да си го пипнеш преди да дадеш големите пари...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот . » 18.08.2008г. в 02:33ч.

Същият модел 1:1 за 1 499 лв. 1 499 - 1 349 = 150 лв. набутвация. Това беше единият вариант. Другият вариант е... сегашният - вместо 150 лв., 1 349 лв. набутвация. Къде са 150, къде са 1 349...
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот root » 18.08.2008г. в 08:10ч.

¦•••SHERIFA•••¦ написа:Същият модел 1:1 за 1 499 лв. 1 499 - 1 349 = 150 лв. набутвация. Това беше единият вариант. Другият вариант е... сегашният - вместо 150 лв., 1 349 лв. набутвация. Къде са 150, къде са 1 349...

Аха - за същото говорим...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 18.08.2008г. в 10:09ч.

Аз си купих преди 3 години лаптоп "Acer" от "Технополис" и също брах големи ядове. В моя случай беше дефектно комбинираното DVD устройство. Моя лаптоп нямаше ОС и му инсталирах от DVD диск мой, но след това като реших да слагам драйверите за лаптопа установих, че оптичното устройство не може да разчете обикновен CD. Отидох в "Технополис" от там ме пратиха в магазина с/у пицария "Рома" (Дартек мисля, че беше), където казаха, че ще го пратят в София. Оставих го, понеже лаптопа го ползвах за лекции и семестъра не беше започнал още. Обещаха ми, че до седмица ще го оправят. След една седмица (7 работни дни) се обадих в София и те ми казаха, че чакат ново оптично устройство с което да заменят старото. Това оптично устройство не знам с какво се предвижваше, но чак след 2 седмици пристигна в София (по тяхни думи), от които 1 седмица стояло на митница!? След още 3 работни дни, при които сесията ми вече беше започнала и се налагаше да си пиша лекциите на ръка, лаптопа ми пристигна вече работещ. Внимавайте като си купувате стоки от "Технополис" за да не чакате 40 дена за остраняване на дефект или повреда.
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот mlinux » 18.08.2008г. в 12:11ч.

Абе за мене решението е няколко жалби, защита на потребителя и т.н. До дупка. Все пак това са пари, ти си клиент! Като отидат "ония с папките", по друг начин ще се държат от Технополис.
Вервай ми.
Аватар
mlinux
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 210
Години: 39
Регистриран: 8.12.2006г. в 17:03ч.
Град: гр.Русе

Покажи връзката към това мнениеот root » 18.08.2008г. в 13:41ч.

mlinux написа:Абе за мене решението е няколко жалби, защита на потребителя и т.н. До дупка. Все пак това са пари, ти си клиент! Като отидат "ония с папките", по друг начин ще се държат от Технополис.
Вервай ми.

Така говориш защото не си ги гледал да пият заедно кафе и да одумват бедните клиенти. Да - могат да разсипят некой дето продава домати или краставици на пазара, но срещу големите вериги са безполезни.
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот hitmanub40 » 18.08.2008г. в 14:49ч.

Така говориш защото не си ги гледал да пият заедно кафе и да одумват бедните клиенти. Да - могат да разсипят некой дето продава домати или краставици на пазара, но срещу големите вериги са безполезни.

Глупости говориш, аз имам приятел, който работи в "Защита на потребителите" и много жалби са минавали именно през "Технополис" и други хипермаркети. Мога да ти кажа, че те са едно от малкото държавни звена, които си вършат работата съвестно. Дори mlinux-а го познава ;).
ASROCK Z77 EXTREME4
Intel Core I5-3350P 3.1GHz Freezer i30
Palit GeForce GTX 660 2GB
SU CM SILENT PRO M 600W
2X4G DDR3@2400 GEIL EVO CORSA
SD SX900 256GB SATA3

PlayStation 3 Phat 60GB (Upgraded to 320GB) Rogero CFW 4.30
Xbox 360 20GB Jasper iXtreme lt+ 3.0 RGH
Nintendo Wii + DC2 Pro + Homebrew Channel
PlayStation Vita 3G 16GB
Nintendo WiiU
Изображение
Аватар
hitmanub40
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 1363
Регистриран: 18.03.2008г. в 15:09ч.

Покажи връзката към това мнениеот fidel_castro » 18.08.2008г. в 15:19ч.

Добре дошли...както се казва! Проблема за бавенето от рекламации е във вносителя - 100 000 фирми търговци да бъдат глобени, когато всичките пазаруват от един вносител и той се ебава с рекламациите, ефекта ще е нула! Само ще се пълни общинския бюджет! Този проблем със забавените рекламации, съществува от много отдавна и всичките дилъри го отнасяме заради вносителя - той винаги остава чист а ние ядем глобите! После фирмите дилъри били криви!!! А това със защита на потребителя мисля, че root е напълно прав! Те дори нямат право акт да напишат на когото и да било, камо ли да тръгнат да решават проблема, и то така че наистина виновния в случая да си понесе отговорноста!!!
Аватар
fidel_castro

Съобщения: 619
Години: 44
Регистриран: 23.07.2006г. в 15:49ч.
Град: Сиера Маестра

Покажи връзката към това мнениеот bobby » 18.08.2008г. в 17:50ч.

Продължението днес:

Взех лаптопа от сервиза на Networx-BG където установиха проблема, чист хард (форматиран) без орерационна система. От там гарантираха, че не е проблем премахването на Вистата !

Занесох го в магазин Технополис на управителя, който беше готов да го замени и прати в София като дефект открит в магазина. След като видя че е премахната операционната система отказа и го даде за рекламация, където съставиха протокол. Остава да си чакам поне 2 седмици както твърдеше той и ми върнат моя или нов лаптоп.

Ето как ще постъпя до тогава:

1.ще подам жалба в съвета към комисията за защита правата на потребителите
2.ще информирам и моля за отразяване на случилото се в няколко медии (радио Темпо, телевизия КИС 13, регионален ТВ център Русе и ще пиша на Нова телевизия - за предаването "Господари на ефира"),на които вече изпратих писмена молба.

ps.ето какви мнения има по други форуми

http://www.djvibes.org/forum/index.php? ... =0&start=0
http://potrebitel.bg/modules.php?name=F ... forum&f=16
Изображение
Аватар
bobby

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 15.09.2008г. в 12:14ч.

Хе-хе-хе... тъй ли да направим? :hmmm: Нема да Ви послушам г-н Боби БИ, :haha: защото каквото съм си купил от там нищо им няма на стоките!

П.П. То бива, бива ЗЛЕ-та, ама чак пък толко'з!
Apple Mac (2007) with OS X : 10.6.8
Apple AirPort Express 802.11n Wi-Fi
How Addicted to APPLE Are You?
Apple iPod 5G Classic - 30GB / firmware 1.3 / Black
Apple iPhone 4 - 16GB / iOS 7.1.2 / Black (unlocked)
...An APPLE a day, keeps WINDOWS away !!!

NB!!! : People, Hard DRUGS & HOUSE-music SUCKs;)
Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Съобщения: 602
Години: 16
Регистриран: 23.12.2007г. в 15:18ч.
Град: Plovdiv/Bulgaria
В момента: 512-ти атомен реактор на непостроената АЕЦ Белене

Покажи връзката към това мнениеот DooM » 5.01.2009г. в 14:59ч.

Българина няма да се спре да купува докато вижда по-ниска цена :)

DooM

Съобщения: 597
Регистриран: 9.10.2005г. в 10:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот h4xx0r » 5.01.2009г. в 15:48ч.

И като мога да си разгледам стоката на място и има гаранция какъв е проблема в по-ниската цена?
Аватар
h4xx0r

Съобщения: 424
Години: 27
Регистриран: 21.02.2006г. в 19:07ч.
Град: Нейде из русе

Покажи връзката към това мнениеот PaoloGEMINIakaOZIRIS » 25.02.2009г. в 21:57ч.

Пък да го погледнем от другата страна на нещата: всяка антиреклама си е един вид реклама. :B
Apple Mac (2007) with OS X : 10.6.8
Apple AirPort Express 802.11n Wi-Fi
How Addicted to APPLE Are You?
Apple iPod 5G Classic - 30GB / firmware 1.3 / Black
Apple iPhone 4 - 16GB / iOS 7.1.2 / Black (unlocked)
...An APPLE a day, keeps WINDOWS away !!!

NB!!! : People, Hard DRUGS & HOUSE-music SUCKs;)
Аватар
PaoloGEMINIakaOZIRIS

Съобщения: 602
Години: 16
Регистриран: 23.12.2007г. в 15:18ч.
Град: Plovdiv/Bulgaria
В момента: 512-ти атомен реактор на непостроената АЕЦ Белене

Покажи връзката към това мнениеот simmen » 20.07.2009г. в 20:52ч.

И да си купите лаптопа от "реномиран" магазин те сервизи също нямат. Фирмите които имат сервизи в Русе за лаптопите и са удостоени с правото да ги диагностицират или отварят са адски малко. И да си го купиш латпопа от друга фирма повечето ги засилват отново към София. Политика на производителите е да поддържат един централизиран гаранционен сервиз. Ако не се лъжа има закон унас според които 3 дни след покупката можеш да върнеш стоката направо в магазина и да вземеш друга. Не да отнасяш проблема до сервиза. Отностно сервиза на гърба на гаранционната ти карта има условия. Тези митове с магазини по света където купуваш нещо, ползваш го и след 5 месеца го връщаш щото не те кефи.....трудно да си представя такъв магазин работещ на печалба.

P.S. Ако за въпросния лаптоп си взел фактурка както повечето хора правят все заради някаква далаверка защита на потребителя просто ще ти обяснет че те защитават часни лица.

Честно казано не виждам защо е толкова голям проблема с един дефектирал лаптоп и времето за ремонт. Вярно че не е приятно, но такива са условията.
http://www.realweb-bg.com - уеб дизайн, уеб програмиране и хостинг базиран в Русе.
http://vkusno.vlez.eu - кулинарни рецепти за всяка домакиня
http://www.mitak.info

simmen

Съобщения: 176
Регистриран: 25.03.2004г. в 20:46ч.
Град: Ruse, Zdravec Iztok

Покажи връзката към това мнениеот desert_eagle » 16.05.2015г. в 16:05ч.

Много зле, се получило. Напълно те разбирам.
Аз проблеми със стоката на технополис не съм имал.
Преди 1 година си купих телевизор 40 инча на сони за 1000 лева.
От този сайт разбрах, че ваучерите не са изгодни, но никои не се оплакал за техниката. :unsure:

[url]http://www.uznai.bg/company/технополис/[/url] :news:
Аватар
desert_eagle

Съобщения: 1
Регистриран: 16.05.2015г. в 15:57ч.

Назад към Битова техника

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост