LCD телевизори

Аудиотехника, TV, видео и фото техника, отопление и климатизация, друга битова техника.

LCD телевизори

Покажи връзката към това мнениеот ивайло81 » 20.12.2009г. в 00:28ч.

здравейте,не знам дали съм пуснал в точният форум тази тема.Въпроса ми е че ще си купувам LCD телевизор той ще ми е първият и не съм много запознат.Ще си го купувам от Гърция защото е на готина промоция,та въпроса ми е преди години телевизорите от Гърция след като ги карахме в България трябваше първо да минем през майстора да му сложи тунер иначе не хващаше програми,сега така ли е?просто изобщо не съм запознат с тези работи,то така или иначе ще се гледа цифрова ама все пак да си попитам.това е модела ако има значение http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09053323 мерси предварително.

ивайло81

Съобщения: 7
Регистриран: 9.12.2009г. в 15:48ч.

Re: LCD телевизори

Покажи връзката към това мнениеот . » 20.12.2009г. в 02:15ч.

DVB-T ЦИФРОВ ТУНЕР пише във връзката. Т.е. има вграден такъв с такава технология. Ако от Софийските доставчици някой поддържа нея, gut. Ако не... вземаш си отделно според тарифният им план. Ако поддържат "DVB-C" ( над 90% от Sony тел'визорите ) + кабелният оператор поддържа има нея, perfect. Поне тук, при мен, е баш така - хем такъв телевизор, хем и от локалният ISP ( в случая "NetWorx-Bulgaria" - за Русе и областта, и не само ) поддържа нея.

Ако ще си на Булсат, ITV, някоя кабеларка и т.н., питаш първо, гледаш им сайтовете, четеш. За да знаеш после дали ще купуваш отделно STB или не. Дето и за него се изръсва човек още кинти.
Изображение
Аватар
.

Съобщения: 7135
Регистриран: 2.04.2004г. в 20:13ч.
ТВ: Sony Bravia с CAM (Conax)

Покажи връзката към това мнениеот ивайло81 » 20.12.2009г. в 02:32ч.

какво е това STB? дефакто и да има разлика винаги мога да си вкл. Булсата с аудио-видео кабел и това е.просто правят по-хубаво промоции на телевизори там по колега,пример този струва 1099лв в момента защото е на промоция до утре,а аз ще си го взема от Гърция за 800лв.
Последна промяна ивайло81 на 20.12.2009г. в 02:35ч., променена общо 1 път

ивайло81

Покажи връзката към това мнениеот pufinio » 20.12.2009г. в 02:35ч.

ивайло81 написа:какво е това STV?

STB- Set Top Box - приемник за цифрова телевизия. :)

pufinio

Съобщения: 84
Регистриран: 4.06.2008г. в 22:05ч.

Покажи връзката към това мнениеот ивайло81 » 20.12.2009г. в 02:37ч.

а приемник си имам,а и не ги разбирам с тези цифрови тунери,искат да кажат че няма да ми трябва този приемник на Булсат а направо на телевизора да си го свържа за това ли е?ама и с приемник ме устройва просто мислех да не да има нещо друга разлика.

ивайло81

Покажи връзката към това мнениеот . » 20.12.2009г. в 03:19ч.

Булсата с чиния ли е и с някакъв друг STB ? То ако е така, какъвто и телевизор да вземеш, все тая значи :). Гледай да има най-много екстри, от които ще се възползваш, най-добри характеристики към момента, българско меню опция ( за гръзко... ясно, че ще има ) и другите измильотини там.

Това от тамошният Technomarket / Technopolis ли е и кой град ?
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот ивайло81 » 20.12.2009г. в 04:09ч.

Солун-Mediamarkt.gr имат ето този http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09052892 който е 999лв в момента на промоция и тук,в Гърция е 349евро или 680,55лв.бях се спрял първо на него защото търся до 800лв телевизор.около по точно.и вчера видях този телевизор http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09053323 всъщност модела в гърция е LG 37LF2500,предполагам е дребна разликата в www.kotsovolos.gr на цена 778,05лв което за мен е супер цена при положение че вземаш под 800 лв телевизор 37` с FULL HD.

ивайло81

Покажи връзката към това мнениеот . » 20.12.2009г. в 06:35ч.

http://www.shoppydoo.co.uk/price-lcd_pl ... f2500.html
http://www.pixmania.co.uk/uk/uk/2681706 ... ision.html

За Compare на характеристиките. На външен вид, от Google Images, са почти или 99% еднакви. Но по размери, не са. 3 cm. разлика.

Но аз бих взел някое Sony - имат "процесор", по ще е "съвместим", ако си закупиш някой ден PlayStation 3 Console, от по-дълго време са на "пазара" на тел'визори ( 20+ ) + предният ми TV-set, CRT, също беше Sony и съм доволен. Не, че не може и Samsung, но мониторът ми е такъв вече. Пък и сравнявам, и "отблясъците" - ако е матово, по е добре. Повечето монитори за компютър са такива, повечето тел'визори обаче - не, там е обратното. Колкото по-"лъштящо", толкова по производителите си мислят, че залъгат потребителите. Целта е матово да се вземе, картинката е така или иначе една и съща, но ако има светната лампа или лапми в стаята и "гледай ко стаа". Ако пък е изгасен пък ептен. Матовото по-поглъща и не позволява на светлината да се отрази в много по-голям %, отколкото ако не е. Разликата е явна и ясна, няма как да не се разпознае при избор на нов монитор или телевизор.
Изображение
Аватар
.

Покажи връзката към това мнениеот ивайло81 » 20.12.2009г. в 21:52ч.

телевизора е взет LG 37LF2500,ще ходя след нова година към гърция,чета тука из нета доста мнения,пише че от сервизното меню се отключва функцията за гледане на филми през USB.това ясно,само че,пише при новите модели с по-нов софтуер трябва да се върне старият и да се откл. функцията и после пак да се върне новият софтуер,ама как става къде се намира този софтуер....някой да знае.

ивайло81

Назад към Битова техника

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 1 гост