За русенската музика (русенските групи)

Информация, ревюта, радиа, дискусии на музикални теми.

Re: За русенската музика (русенските групи)

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 1.10.2007г. в 07:36ч.

Заповядайте на рок-купон...

Изображение

Повече инфо на http://www.rockada.net/news.php#post91
Иво Минчев
Mob. Phone: +359 878560690
Аватар
ivo_minchev

Съобщения: 317
Години: 37
Регистриран: 3.09.2004г. в 00:17ч.
Град: Русе

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 26.09.2008г. в 10:10ч.

Един Въпрос защо подяволите Тази ТЕМА !!! (Най-яката от целия раздел) замря... Групи ли няма вече в Русе? Никой ли не свири, никои ли не пее...
Все има хора които още си свирят и пеят и дрънкат...
Аватар
PinkLove

Съобщения: 527
Години: 27
Регистриран: 3.11.2006г. в 21:56ч.
Град: Kalimdor

Покажи връзката към това мнениеот root » 26.09.2008г. в 11:54ч.

PinkLove написа:Един Въпрос защо подяволите Тази ТЕМА !!! (Най-яката от целия раздел) замря... Групи ли няма вече в Русе? Никой ли не свири, никои ли не пее...

Ъъъ - как бе? В Селеметя има страшни изпълнители...
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 26.09.2008г. в 12:20ч.

PinkLove написа:Един Въпрос защо подяволите Тази ТЕМА !!! (Най-яката от целия раздел) замря... Групи ли няма вече в Русе? Никой ли не свири, никои ли не пее...
Това е един естествен процес. И преди се е случвало. След това темата се съживява. Надявам се че и сега ще стане така. Лошото е че се появиха подобни теми (не знам дали ги има още но бях видял).
Според мен тази тема заслужава да се превърне в раздел дори, но... това оставяме на администраторите. Все пак обърнете внимание че това е наи-посещаваната и на писната тема в секция "Музика".

Нека започна една дискусия. Представям ви две клипчета от група Rockada. Първото е заснето в Несебър в началото на септември 2007 г., а другото на същото място година по-късно. Песента е една и съща.
Открийте 10-те разлики!

Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 27.09.2008г. в 22:47ч.

Минчев аз бачках там цяло лято и случайно ви видях :) зарадвах се че има и някой от Русе да преставя града. Евала пожелавам на всеки да излезе на сцена и да живее ако иска на нея ^^
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 28.09.2008г. в 01:19ч.

PinkLove написа:Минчев аз бачках там цяло лято и случайно ви видях :) зарадвах се че има и някой от Русе да преставя града. Евала пожелавам на всеки да излезе на сцена и да живее ако иска на нея ^^

Поне да беше се обадил че има градски там. Можеше да мятаме бири заедно после. :drunk: :smoke2:
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 28.09.2008г. в 20:54ч.

Е аз си мятах бири де :) С пичовете от белене с групата им там :) И Група случайност които свириха Manowar ^_^ Да се надяваме догодина да има и млади представители от нашия град :) на него фестивал :)
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 28.09.2008г. в 21:01ч.

PinkLove написа:Да се надяваме догодина да има и млади представители от нашия град :) на него фестивал :)

Дано! Аз агитирах една банда ама те не можаха да се организират нещо. Може би догодина.
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 28.09.2008г. в 21:13ч.

Живот и здраве ще се види ще се изпрати ли нещо няма ли :) Абе Русе е велик град с много добри музиканти се трябва да се отиде нанякаде :)
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 29.09.2008г. в 13:17ч.

PinkLove написа:Живот и здраве ще се види ще се изпрати ли нещо няма ли :) Абе Русе е велик град с много добри музиканти се трябва да се отиде нанякаде :)

велик е града и велики хора е имало , като им доде акъля и бягат от друсе щото вече не е така велик както е бил преди 15 години :>

Айде и от мене ДАНО стасне таз идея :D

Още много различни стоки ,които продавам!
http://ttt666.prodavalnik.com/
Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Съобщения: 2873
Регистриран: 2.12.2005г. в 01:52ч.

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 30.09.2008г. в 09:53ч.

GumZa_ написа:
PinkLove написа:Живот и здраве ще се види ще се изпрати ли нещо няма ли :) Абе Русе е велик град с много добри музиканти се трябва да се отиде нанякаде :)

велик е града и велики хора е имало , като им доде акъля и бягат от друсе щото вече не е така велик както е бил преди 15 години :>

Айде и от мене ДАНО стасне таз идея :D

Бягат страхливите...Това е истината... аз бих живал точно тук защото ми харесва видях какво е в тъпата София примерно и По черноморието... всичко е още по-ужасно...Бих отишъл в америка да си напрая пари и да се върна...
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 30.09.2008г. в 13:46ч.

PinkLove написа:Бягат страхливите...Това е истината... аз бих живал точно тук защото ми харесва видях какво е в тъпата София примерно и По черноморието... всичко е още по-ужасно...Бих отишъл в америка да си напрая пари и да се върна...

:clapping: :clapping: :clapping:
Поклон за това мнение. Станах свидетел на много музиканти които тръгнаха за Сф да пробиват, да издават албуми, сключват договори, стават известни и умряха от глад, а сега бачкат в някой пиано бар или кръчма. Най-много ме е яд за група Ахед. Като заминаха за София и се развалиха, а малко по-късно се разпаднаха. Бяха най-добрите в града.
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот Grim_Mandy » 30.09.2008г. в 18:37ч.

според мен Русе не е това, което беше, което е много тъжно. за София пък не съм компетентна, но в България като цяло е трудно да се прави музика. а пък да се правят пари от стойностна музика - невъзможно.
i'm the heat inside when rhythm and love collide:)
Аватар
Grim_Mandy

Съобщения: 1048
Години: 28
Регистриран: 7.11.2004г. в 10:56ч.
Град: the Neitherworld

Покажи връзката към това мнениеот cicaaa » 30.09.2008г. в 19:41ч.

Grim_Mandy написа:според мен Русе не е това, което беше, което е много тъжно. за София пък не съм компетентна, но в България като цяло е трудно да се прави музика. а пък да се правят пари от стойностна музика - невъзможно.

ами мн почнаха да стават дижейчета да пускат я халс я минимал и минали покрей шранца :> други пеят чалга трети са рапари...

вие се целите в рок-а дан кажем дет метъл :>

трудно се пробива с пеене и то в БГ и ако си от дРусе :>

баща ми е музикант половината ми род след него са музиканти , човека каза не искам да те уча да свириш няма хляб в тва па и хората искат манеета чалга ! Такаче ей 2 куфара с ноти имаме и 1 пиано дет струва 10 хилки :>

ае пз .Nasko Mentata - Ako nqkoi den se vyrnesh ti.mp3 :doh:

Още много различни стоки ,които продавам!
http://ttt666.prodavalnik.com/
Аватар
cicaaa
Spammer
Spammer

Съобщения: 2873
Регистриран: 2.12.2005г. в 01:52ч.

Покажи връзката към това мнениеот Grim_Mandy » 30.09.2008г. в 20:37ч.

абе може би си въобразявам, защото сега животът ми е друг, не съм оная, дето пъпът й беше хвърлен по кръчмите, на Часовника и на Паметника, ама ми се струва, че сцена вече съвсем няма, не че преди е било цветущо положението...
последния път, когато чух русенски групи на живо, беше на някакъв детски празник в "Блек Найт" :blink: "Потрес" бяха страшни, тях мога да ги храня, като седнем на маса, ама като музиканти - и то повечето от тях без почти никакъв опит, евала им давам. и толкоз... от години насам групите се събират за по няколко месеца, година може би, всеки се мисли за велик сред компанията си и после - ни вопъл, ни стон.
изводът, до който стигам, е, че има много и то страхотни музиканти, обаче няма организация. а и да се получи нещо, някоя добра идея, готин екип и т.н., тaшaкът идва от липса на пари, места за изяви и хора, които наистина искат да чуят нова музика от добрите стари стилове.
Аватар
Grim_Mandy

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 30.09.2008г. в 21:27ч.

Grim_Mandy написа:и хора, които наистина искат да чуят нова музика от добрите стари стилове.

Добрите стари Heavy-та... :clapping: :clapping: и аз много им се радвам :haha:
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 1.10.2008г. в 00:27ч.

Grim_Mandy написа:абе може би си въобразявам, защото сега животът ми е друг, не съм оная, дето пъпът й беше хвърлен по кръчмите, на Часовника и на Паметника, ама ми се струва, че сцена вече съвсем няма, не че преди е било цветущо положението...
последния път, когато чух русенски групи на живо, беше на някакъв детски празник в "Блек Найт" :blink: "Потрес" бяха страшни, тях мога да ги храня, като седнем на маса, ама като музиканти - и то повечето от тях без почти никакъв опит, евала им давам. и толкоз... от години насам групите се събират за по няколко месеца, година може би, всеки се мисли за велик сред компанията си и после - ни вопъл, ни стон.
изводът, до който стигам, е, че има много и то страхотни музиканти, обаче няма организация. а и да се получи нещо, някоя добра идея, готин екип и т.н., *****ът идва от липса на пари, места за изяви и хора, които наистина искат да чуят нова музика от добрите стари стилове.

Не си много права. Ето едно докзателство - http://www.rockada.net/index.php/rd/ . Ако желаеш абонирай се за новинките от сайта и така винаги ще знаеш къде свирим. Истината е че няма кой да свири. Антон никога не ни е отказал сцена и винаги е пълно като свирим там. Да за съжаление нямаме много от новата музика за която говориш, но...
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот Grim_Mandy » 1.10.2008г. в 07:46ч.

вие за каква нова музика си мислите, че споменах?
и, Иво, това, че смяташ, че съм забравила за Rockada, силно ме обижда. :) от самото създаване на сайта ви сте линкнати в блога ми и макар че нямам възможност лично да следя изявите ви, съм информирана за това, което става с групата.
една птичка пролет прави ли - това е въпросът.
Аватар
Grim_Mandy

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 1.10.2008г. в 13:34ч.

Grim_Mandy написа:вие за каква нова музика си мислите, че споменах?
и, Иво, това, че смяташ, че съм забравила за Rockada, силно ме обижда. :) от самото създаване на сайта ви сте линкнати в блога ми и макар че нямам възможност лично да следя изявите ви, съм информирана за това, което става с групата.
една птичка пролет прави ли - това е въпросът.

Хей-хей... Айде да не се обиждаме. Ние съвсем не сме единствените. Поклон на Claymore за това което направиха в ДНА-то. Spot също работят много добре. Има и други. Вярно малко сме ама се стараем да сме ценни :-) . Опитах се да кажа че сцена има за тези които искат. Вярно няма голям избор но има. Вярно. Условията за музикантите не са най-мечтаните но се трае. Свири се на вход, който се определя от групата. Като успеят да съберат повече хора - и пари ще имат. Ами ето. На РДто на групата въпреки че имаше поне 25 души с покани успяхме да съберем пари да си платим наема за апаратура на Митко и за нас да останат някакви парички, които после изпихме (а бяхме 6 души). Входа беше 2 лева. Антон, когато се ни е правил подаръци (добавял е малка сума от себе си отгоре).

Щях да забравя.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МУЗИКАНТИ И ДЕЯТЕЛИ НА МУЗИКАТА!
Днес е Професионален празник на певците и музикантите. Датата е насрочена през 1980 г., когато са се навършили 700 г. от рождението на св. Йоан Кукузел.

Нека не спираме да облагородяваме музикалната култура на Русе. С нас града ни е по-пъстър, по-красив и по-богат.

В наши дни е много трудно човек да се откъсне от проблемите за да се отдаде на музиката. въпреки това ние стоически успяваме да се преборим с тях и да намираме сили да стоим гордо на сцената (когато има такава).

ВЕСЕЛ ПРАЗНИК, КОЛЕГИ И ПРИЯТЕЛИ!
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот PinkLove » 2.10.2008г. в 10:36ч.

И Overdawn не отстъпват да ти кажа... чудно ми беше как ги пропусна ^^
Аватар
PinkLove

Покажи връзката към това мнениеот killer_dog » 2.11.2008г. в 13:20ч.

ае то няма русенски групи сички са тъпи малоумни некадърници, само такиз са събират да свирят и разни тъпи пишлемета. rousse groups SUCKS!!! :thumbsup: да слушаш чалга е по хубаво! :clapping

Айде без такива коментари кой е тъп и кой е некадърен, щото нищо хубаво няма да си спечелиш така.
alx
Аватар
killer_dog

Съобщения: 117
Регистриран: 20.10.2008г. в 14:34ч.

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 4.11.2008г. в 01:17ч.

PinkLove написа:И Overdawn не отстъпват да ти кажа... чудно ми беше как ги пропусна ^^

Наистина съм пропуснал. И те много псотигнаха. Еваларката и на тях.
killer_dog написа:ае то няма русенски групи сички са тъпи малоумни некадърници, само такиз са събират да свирят и разни тъпи пишлемета. rousse groups SUCKS!!! :thumbsup: да слушаш чалга е по хубаво! :clapping

Айде без такива коментари кой е тъп и кой е некадърен, щото нищо хубаво няма да си спечелиш така.
alx

То от поста си личи кой какъв е.
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 3.12.2008г. в 12:13ч.

До корабния техникум репетира една банда. Някой знае ли коя е???
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот MadAxeman » 4.01.2009г. в 04:52ч.

Това зад техникума ли е? С/у Арменския дом. Една вечер като се прибирах ги чух, но не знам подробности никакви. Живея в района ама не си знам комшиите, че да поразпитам :)
Аватар
MadAxeman

Съобщения: 18
Години: 33
Регистриран: 10.08.2008г. в 17:36ч.

Покажи връзката към това мнениеот killer_dog » 4.01.2009г. в 14:27ч.

ivo_minchev написа:
PinkLove написа:И Overdawn не отстъпват да ти кажа... чудно ми беше как ги пропусна ^^

Наистина съм пропуснал. И те много псотигнаха. Еваларката и на тях.
killer_dog написа:ае то няма русенски групи сички са тъпи малоумни некадърници, само такиз са събират да свирят и разни тъпи пишлемета. rousse groups SUCKS!!! :thumbsup: да слушаш чалга е по хубаво! :clapping

alx

То от поста си личи кой какъв е.
:haha:
:thumbsdown:
Аватар
killer_dog

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 4.01.2009г. в 15:13ч.

MadAxeman написа:Това зад техникума ли е? С/у Арменския дом. Една вечер като се прибирах ги чух, но не знам подробности никакви. Живея в района ама не си знам комшиите, че да поразпитам :)

Ако е до Арменски дом предполагам че е групата в която свири арменския поп.
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот killer_dog » 4.01.2009г. в 16:45ч.

ivo_minchev написа:
MadAxeman написа:Това зад техникума ли е? С/у Арменския дом. Една вечер като се прибирах ги чух, но не знам подробности никакви. Живея в района ама не си знам комшиите, че да поразпитам :)

абе басчето на попа що не те харесва е ?
Аватар
killer_dog

Покажи връзката към това мнениеот ivo_minchev » 4.01.2009г. в 17:05ч.

killer_dog написа:
ivo_minchev написа:

абе басчето на попа що не те харесва е ?

Попитай го.
Иво Минчев
Аватар
ivo_minchev

Покажи връзката към това мнениеот killer_dog » 4.01.2009г. в 17:27ч.

all right.
Аватар
killer_dog

Покажи връзката към това мнениеот FEmilienenko » 7.01.2009г. в 01:21ч.

Nihilist - не би трябвало да има фен на тежката музика който да не знае тези наши съграждани. Иначе от по-съвременните най-яки са "Анален вентилатор", ама май не са русенци а само учат тук и свирят. Също така и Noisebunker, култов проект :D Не знам дали някой ще се сети и за Neurobex ;р с Мъро от КоМа от деца се знаем, ама нещо не съм им фен ;р Да не забравя и титаните от близкото минало Coprophag :D.... и Клеймор, откакто са с Цайса малко повече приличат на нещо :D това е по-интересното напоследък май... (разните там овърдоуни и тем подобни за хора не ги броим, камо ли за група :D )
Аватар
FEmilienenko
Banned
Banned

Съобщения: 17
Регистриран: 5.01.2009г. в 19:29ч.

ПредишнаСледваща

Назад към Музика

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 3 госта