Източни пиеси

Имате впечатления от някой филм или сериал? Искате да обсъдите нещо повече относно кино жанровете? Нещо интересно за споделяне? То улучили сте точното място :-).

Източни пиеси

Покажи връзката към това мнениеот VirtualReality » 15.03.2010г. в 14:49ч.

Режисьор е Камен Калев, прожектираха филма преди време в театъра, а на 18-ти DVD-то му излиза с в. "Труд".
Лично аз останах очарована, защото филмът не е от типичните в последно време за България, които се очертават единствените на конкретния режисьор за следващите 15 год., и в които съответно той иска да каже всичко, което му е на ум, като резултатът е ужасен.
"Източни пиеси" е стойностен и въздействащ, поне за мен, като отразява до голяма степен части от действителността ни.
Вие гледали ли сте го вече? Какво ви е мнението?
Аватар
VirtualReality

Съобщения: 712
Регистриран: 8.09.2005г. в 11:45ч.

Re: Източни пиеси

Покажи връзката към това мнениеот root » 15.03.2010г. в 17:40ч.

За какво се разправя?
mobilio - професионални мобилни приложения
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2642
Регистриран: 25.07.2004г. в 23:04ч.
Град: 1d10tl@nd

Покажи връзката към това мнениеот СкручЪ » 15.03.2010г. в 19:20ч.

Не съм го гледал, но всеки ми го хвали и точно заради това чакам да дойде 18-ти ;]

Иначе днес си взех първото ДВД от поредицата на Труд - със "Светът е голям ..". Чак се учудих, че 4 дена по-късно още можеш да го намериш по будките. Мисля да го пратя на дядо ми ;] (аз вече съм го гледал)
Аватар
СкручЪ

Съобщения: 1039
Години: 27
Регистриран: 2.10.2006г. в 22:07ч.
Град: below the heaven
В момента: се чуди що за тъп въпрос е това за форум?!

Покажи връзката към това мнениеот root » 15.03.2010г. в 20:23ч.

СкручЪ написа:Не съм го гледал, но всеки ми го хвали и точно заради това чакам да дойде 18-ти ;]

Иначе днес си взех първото ДВД от поредицата на Труд - със "Светът е голям ..". Чак се учудих, че 4 дена по-късно още можеш да го намериш по будките. Мисля да го пратя на дядо ми ;] (аз вече съм го гледал)

хм? Верно ли?

А какви ще са филмите?
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот VirtualReality » 15.03.2010г. в 21:36ч.

Колекцията ще представлява 12-те най-успешни български филми за последното десетилетие.
За "Източни пиеси" от сайта на в. 'Труд':

Двама братя - Ицо (самият себе си) и Георги (актьорът Ованес Торосян) - не са се виждали от години. Ицо е по-големият, хероинозависим художник, който се прехранва в бояджийския цех на мебелна работилница и полага усилия да се изчисти от дрогата. По-малкият още живее в едно от панелните гета на София при баща си и жена му (Иван Налбантов и Красимира Демирева) - озлобени и потиснати самотници, потънали в първосигналната зрелищност на телевизионните риалити формати. Георги е член на скинарска банда, която една вечер напада турско семейство в центъра на града. Случайно минаващият Ицо се опитва да помогне на жертвите, сблъсква се с брат си и се запознава с младата туркиня Изил (Саадет Изил Аской). С момичето в живота му идва надеждата, а срещата с по-малкия брат събужда инстинкта да помогне на близък човек.

Бих добавила само, че във филма момичето произнася името си Ишил, но това няма кой знае какво значение...
Що се отнася до Ицо - него вече го няма. Той умира от свръхдоза дни след приключването на снимките.
Саундтракът към филма (предполагам ще предизвика интерес, защото подборът на песните е много добър) е на Насекомикс, като има и няколко песни на български ъндърграунд банди.

Изображение
Изображение
Аватар
VirtualReality

Покажи връзката към това мнениеот СкручЪ » 16.03.2010г. в 00:35ч.

Вики, моля те сполърите да ги заграждаш в offtopic тагове

@root: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=399785
Аватар
СкручЪ

Съобщения: 1039
Години: 27
Регистриран: 2.10.2006г. в 22:07ч.
Град: below the heaven
В момента: се чуди що за тъп въпрос е това за форум?!

Покажи връзката към това мнениеот root » 16.03.2010г. в 01:03ч.

СкручЪ написа:Вики, моля те сполърите да ги заграждаш в offtopic тагове

@root: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=399785

Точно такъв списък чаках...
Аватар
root
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот VirtualReality » 24.05.2010г. в 14:26ч.

ако някой се е заинтересувал от филма, но нито е успял да го гледа на прожекцията в Русе, нито си е купил DVD-то с вестник 'Труд' - довечера от 20:35 ще бъде излъчен по БНТ.
Аватар
VirtualReality

Покажи връзката към това мнениеот nick » 24.05.2010г. в 15:24ч.

Ще го дават довечера по канал-1 от 20,35 :B
Аватар
nick

Съобщения: 270
Регистриран: 22.08.2004г. в 19:20ч.
Град: о.Тортуга
ТВ: Юность

Назад към Филми

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: Semrush [Bot] и 2 госта