HORROR MOVIES (HORROR TEAM)

Имате впечатления от някой филм или сериал? Искате да обсъдите нещо повече относно кино жанровете? Нещо интересно за споделяне? То улучили сте точното място :-).

HORROR MOVIES (HORROR TEAM)

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 22.06.2005г. в 08:37ч.

Нека с този първи post да поставя началото на новата "рубрика" за всички истински фенове на ужасите.тук спокойно можем да си дискутираме от до по темата-кой какво е гледал,какво ново излиза,къде може да се намери и т.н. и т.н.
А сега като за начало един култов филм,е не точно ужаси ама пък е втора част :P
Изображение
Последна промяна LUCIFER на 27.12.2005г. в 19:50ч., променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
LUCIFER

Съобщения: 190
Регистриран: 13.06.2005г. в 22:33ч.
Град: SILENT HILL

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 22.06.2005г. в 11:57ч.

Изображение
Мдаа прав си.Филма не е точно "ужаси", но все пак е в мрачен готически стил.Първата част много ми хареса.Kate Beckinsale е просто неотразима
във този черен прилепнал латекс хихихи :D
Аватар
Boba_Fett

Съобщения: 376
Регистриран: 11.09.2004г. в 12:32ч.
Град: CERN

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 22.06.2005г. в 12:22ч.

Макар и не голям фен на поредицата, малко инфо за феновете.
Изображение
Не един, а още 2 Resident Evil-а се задават на хоризонта. Продуцентите Paul W.S. Anderson и Jeremy Bolt явно смятат да доят феновете, докато им се отдава. Името на 3-тия филм ще бъде Resident Evil: Afterlife и ще бъде заснет в Австралия. 4-тата част със все още неизвестно заглавие, ще бъде снимана в Япония. Въпреки че все още няма официален договор Мила (не от Марс) е потвърдила участието си в тях.
Изображение
ОКТОМВРИ : Masters of Horror TV Series
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 22.06.2005г. в 16:27ч.

А помните ли филма"The Fog" излезе навремето на видеокасета,после бързичко изчезна...е не е съвсем така сега идва и римейка.
Изображение
Малко градче на брега на океана(заливче),среднощни радиопредавания,и легендата за пиратското съкровище което е било откраднато и всяка година по едно и също време призраците :shock:
собственици на съкровището излизат от океана-благодарение на МЪГЛАТА разбира се :D която се стели от водата на към брега...е вече нямам много пресни спомени за тоя филм,но да не забравяме все пак че е на John Carpenter -майстор в света на ужасите...предполагам ,че римейка ще е поусвежен...
Остава само да се появи ииииииииииииии... :twisted:
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 22.06.2005г. в 16:40ч.

Лелеееееееее без малко да забравя най-важното
Final destination 3
RELEASE DATE: 2006-00-00
DIRECTOR: James Wong
WRITER: Glen Morgan, James Wong
STARRING: Ryan Merriman, Mary Winstead, Texas Battle, Alexz Johnson, Sam Easton, Kris Lemche, Jesse Moss, Gina Holden and Chelan Simmons.
STUDIO: New Line Cinema
За съжаление обаче повечето яки филмчета идат чак 2006г.
Нищо друго не ни остава освен да чакаме...
Последна промяна LUCIFER на 26.07.2005г. в 21:15ч., променена общо 1 път
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот mef » 22.06.2005г. в 18:07ч.

act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 828
Години: 29
Регистриран: 3.09.2003г. в 17:39ч.
Град: la la land

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 22.06.2005г. в 18:18ч.

Ето още една класика:
Изображение

http://www.classic-horror.com/reviews/phantasm.shtml
http://www.phantasm.com/
Story:
A young boy and his friends face off against a mysterious grave-robber known only as the "Tall Man." ..........
Последна промяна Boba_Fett на 24.06.2005г. в 00:35ч., променена общо 1 път
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот mef » 22.06.2005г. в 18:49ч.

абе това masters of horror някой има ли го?
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 23.06.2005г. в 09:10ч.

Има ли фенове на Стивън Кинг?Аз съм голям негов почитател,макар и не всички филми по романите му да са сполучливи.Обаче един филм ,който на пръв поглед не е нищо особено,наистина ме впечатли-ROSE RED и понеже се появи продължение сега изтеглих и него само дето малко трудно ще стане със субтитрите,ама това не е болка за умиране.
Изображение
The diary of Ellen Rimbauer
Наистина се надявам ,че и тук ще са се постарали да да следват сюжетната линия,защото това всъщност е предисторията
Последна промяна LUCIFER на 20.09.2005г. в 16:24ч., променена общо 3 пъти
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот mef » 23.06.2005г. в 13:39ч.

мда, голям фен съм му, но някои екранизации на негови книги не ми харесаха особено - примерно тази на "То"
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот Finzi » 23.06.2005г. в 17:29ч.

Samo da kaja 4e "The diary of ellen rimbauer" ne e po S.king, a po druga kniga.Samo geroite sa na nego i e predistoriq za imenieto ROSE RED.
No knigata e druga i S.King nqma nishto obshto s toq film osven 4e e izmislil geroite (za ROSE RED).Na mene li4no filma za ellen rimbauer mi beshe dosta sku4en.

Eto infromaciq http://imdb.com/title/tt0350811/

Stephen King - (characters)!
Ina4e az na nego si tursq Langolierite, imam samo 1 CD, izteglih ot edin v DC++, ama izleze i ne mojah da drupna vtoroto, za sujalenie.Ne znam dali shte vleze skoro.
Аватар
Finzi

Съобщения: 22
Регистриран: 5.08.2004г. в 18:43ч.

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 23.06.2005г. в 17:48ч.

Изображение

Изображение
24 юни 2005 световна премиера.Надявам се до седмица да го има по торените :D
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 23.06.2005г. в 18:06ч.

JetScope написа:абе това masters of horror някой има ли го?

Този постер е на сезон 1
Последна промяна Boba_Fett на 17.06.2006г. в 03:52ч., променена общо 1 път
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 23.06.2005г. в 18:16ч.

Вече гледах "Дневника на Елън Римбауер" е вярно ,че е малко скучноват,ама щом е за идеята :)
Така сега имам друга изненада :twisted: Трябва да видите това:
Изображение
Ако вече сте гледали "JU-ON" и/или "The Grudge" ще ви представлява интерес и това може би.
В момента го тегля макар ,че става много бавно,надявам се че ще си заслужава чакането(бях му гледал откъси в МИСТ)
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 23.06.2005г. в 18:17ч.

@Луцифер, много ми е интересно, понеже си първия които зачекна темата хорор. Какво те запали по жанра. С какво те кефи повече от останалите. Хората в компанията ти-било то момчета или момичета споделят ли твоите интереси. Какво би издържал в един филм на ужаса и какво не-тоест докъде би стигнал най-далеч по скала бруталност... Кой ти е любимия филм на ужаса...?

BTW:аз лично не вярвах че ще намеря фенове във нашия скромен фроум
(ама знае е ли човек)
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 23.06.2005г. в 18:19ч.

LUCIFER написа:Вече гледах "Дневника на Елън Римбауер" е вярно ,че е малко скучноват,ама щом е за идеята :)
Така сега имам друга изненада :twisted: Трябва да видите това:
Изображение
Ако вече сте гледали "JU-ON" и/или "The Grudge" ще ви представлява интерес и това може би.
В момента го тегля макар ,че става много бавно,надявам се че ще си заслужава чакането(бях му гледал откъси в МИСТ)

Охооо азиатски хорор.Имаме си истински фен на ужаса тук :twisted:
Луцифер от кои квартал си?Тоя филм го търся доста време.Ако си от центъра трябва да ми го шернеш.Или ако имаш ДС да го дръпна от там.
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 23.06.2005г. в 18:52ч.

Аз съм в Дружба-3,но имам DC и там съм LUCIFER.Само дето още не се е изтеглил филма,аз ще напиша като съм готов.Иначе в момента на PC-то разполагам с High Tension,Cold & Dark,The diary of Ellen Rimbauer последните неща които съм свалил и само за Дневникът...намерих БГ субтитри,които даже се разминават с филма ама...с нагласяне може да се гледа.
Иначе съм фен на ужасите още от 4-ти клас сега съм на 26 години и никога не ми е прекъсвал интереса към жанра.Първият ми такъв филм беше EVIL DEAD от там насетне се зарибих много и събирам качествен ужас само.В компанията ми има хора които харесват ужасите и доста често си коментираме "критиките".а между другото в DC-то има още един фен от когото си изтеглих 6-те части на HELLRAISER-a,rdvu се пише и така ако те интересува нещо питай и тук и ж DC-то :)
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот pAv3t0 » 23.06.2005г. в 18:53ч.

Човек задаваш въпроси кат психо...лог :D
Никога не откъсвай поглед от този който отстъпва назад
може да се засилва!
Аватар
pAv3t0

Съобщения: 12
Регистриран: 13.09.2004г. в 22:53ч.
Град: Автоморгата, червения Москвич, няма звънец

Покажи връзката към това мнениеот emo86 » 23.06.2005г. в 19:03ч.

ROSE RED -това е един от най яките ужаси които съм гледал. Евала на брата че го чори :P Само за съжаление екранизацията му е малко стара. Моля някои ако има такова подобно филмче да се обади

emo86

Съобщения: 115
Регистриран: 18.01.2005г. в 20:14ч.

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 23.06.2005г. в 19:29ч.

А за това колко далеч бих стигнал в скалата на ужасите-нямам такава мярка досега не съм намерил ужас от който да "изтръпна" обаче пък един най-обикновен филм успя да ме накара и се замислих,колко може да бъде страшен един ужас в сравнение с това колко може да бъде страшна реалността...нали?
Любим филм на ужасите нямам защото те са с много различни тематики които ми харесват,но всъщност не ме впечатляват кървавите сцени или зомбитат,а тънкия психологически елемент които те кара да настръхнеш, защото е достатъчно само за момент да си помислиш,че това може да се случи...и както един много известен филм на ужасите започваше:
...and the dream begins

P.S.Вече съм забравил цялото стихче...от"отмъщението на Фреди"
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот Pezkata » 23.06.2005г. в 22:56ч.

WOW, тука доста сте се развихлили ;). Браво!
Аз да кажа че от HELLRAISER-те най добри са от 1-4 серия, от там нататък ги развалиха много. 3-ката е най-добра и тия е парвия филм който ме зариби по ужасите. Днешно време ужасите вече неса същите незнам защо, но старите класики са най-добри като фреди, evil dead, пришълците и много други за които не се сещам в момента.

LUCIFER, щом си падаш по напрегнатите и психопатски филми ти препоръчвам да гледаш Dead End, ако не си го гледал вече. Доста е объркващ и ще ти хареса :)

И една молба. Качвайте ужасите на торента,че да можем да зяпаме. Старо-ново качвайте каквото имате, само да има превод че съм насъбрал няколко филма дет не им пускат съб и само си стоят.
Аватар
Pezkata

Съобщения: 112
Регистриран: 11.03.2004г. в 13:45ч.

Покажи връзката към това мнениеот pAv3t0 » 23.06.2005г. в 23:47ч.

Pezkata написа:WOW, тука доста сте се развихлили ;). Браво!
Аз да кажа че от HELLRAISER-те най добри са от 1-4 серия, от там нататък ги развалиха много. 3-ката е най-добра и тия е парвия филм който ме зариби по ужасите. Днешно време ужасите вече неса същите незнам защо, но старите класики са най-добри като фреди, evil dead, пришълците и много други за които не се сещам в момента......

Ах Пришълците
че дори и Хищникът макар че той не е точно horror
Е ето това са филми които ще ги помнят и внуците
/поне моите де :D :twisted: /
Никога не откъсвай поглед от този който отстъпва назад
може да се засилва!
Аватар
pAv3t0

Съобщения: 12
Регистриран: 13.09.2004г. в 22:53ч.
Град: Автоморгата, червения Москвич, няма звънец

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 24.06.2005г. в 00:29ч.

Pezkata написа:WOW, тука доста сте се развихлили ;). Браво!
Аз да кажа че от HELLRAISER-те най добри са от 1-4 серия, от там нататък ги развалиха много. 3-ката е най-добра и тия е парвия филм който ме зариби по ужасите. Днешно време ужасите вече неса същите незнам защо, но старите класики са най-добри като фреди, evil dead, пришълците и много други за които не се сещам в момента.

LUCIFER, щом си падаш по напрегнатите и психопатски филми ти препоръчвам да гледаш Dead End, ако не си го гледал вече. Доста е объркващ и ще ти хареса :)

И една молба. Качвайте ужасите на торента,че да можем да зяпаме. Старо-ново качвайте каквото имате, само да има превод че съм насъбрал няколко филма дет не им пускат съб и само си стоят.

Pinhead - "Demon's to some, Angels to others" :twisted:

Изображение

Кой според вас е по зъл :twisted: :twisted: :twisted:

За тези които не знаят, това е клоунът от филма "ТО" по Стивън Кинг:
Изображение

И още една новина.American McGee т.е. Alice, (помните ли тази игрица нали) ще бъде филмирана:
Изображение

най-вероятно ще играе Сара Мишел Гелар, а не както се предполагаше Мила Йовович :?
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 24.06.2005г. в 08:54ч.

Pezkata опитах се на няколко пъти да кача на тракъра и не стана,после се опитах и в Арена ,защото условието беше до 24ч да ъплоуднеш нещо иначе ти спират акаунта-и там не се получи.Дава ми все една и съща грешка нещо от сорта на ERROR PORT MAPPING затова още нищо не съм качил както бях обещал.
Dead End съм го гледал - когато се появи някой психарски трилър или ужас аз не го пропускам.Бях видял в интернет рекламата на House of Wax и се зарадвах,че нещо готино са пуснали,дадох заявка във форума и Advokata го изтегли.Какво обаче беше разочарованието ми като гледах филма...Като не знаеш какво представлява,а и в интернет няма как да го видиш(само трейлъри)теглиш на сляпо,ама после като знаеш колко време ти е отнело сърце не ти дава да го изтриеш :)
За Алиса видях ,но нещо друго ми грабна вниманието- нещо което излиза 2006г.само че обложката няма да се появи тук защото винаги е прикрепена към страница (няма я отделно) казва се Pan's Labyrinth погледнете ако ви представлява интерес :twisted:
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот mef » 24.06.2005г. в 08:59ч.

та, да ви питам като истински фенове - на петъците (Friday 13th) имам само 1, 7 и 8 част - някой да има някоя друга?
act right
Аватар
mef
Елитен потребител
Елитен потребител

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 24.06.2005г. в 09:29ч.

А сега въпросче с повишена трудност това гледали ли сте го:
Изображение
Бях го гледал на времето ама сега като го видях в нета и се сетих ,че и той е на CLIVE BARKER намерих от къде да го изтегля обаче проблема е,че няма сийдъри ,а пък само на едно място го срещнах.
За Петъците преди да се появят дисковете ги събирах на видеокасети,обаче те взеха да се множат така скоростно,че им изпуснах края.
Сега се опитвам да си възстановя видеоколекцията и дърпам всичко което съм имал по рано на касети.Даже бях намерил в ДАТА.бг DEAD ALIVE първият австралийски филм на ужасите(беше на първо място в класацията за най-кървави филми)имах го на касетка после го изтрих и вече никъде не го намерих.Та дръпнах го от ДАТА,беше бакъп-нат-започнах да го разархивирам и изненада-повреден архив
Изображение
Изображение
Аватар
LUCIFER

Покажи връзката към това мнениеот Pezkata » 24.06.2005г. в 11:16ч.

LUCIFER написа:Сега се опитвам да си възстановя видеоколекцията и дърпам всичко което съм имал по рано на касети.Даже бях намерил в ДАТА.бг DEAD ALIVE първият австралийски филм на ужасите(беше на първо място в класацията за най-кървави филми)имах го на касетка после го изтрих и вече никъде не го намерих.Та дръпнах го от ДАТА,беше бакъп-нат-започнах да го разархивирам и изненада-повреден архив
Изображение

Аххх мамоо, тоз филм е велик ей :). Преди години сестрами работеше във видеотека и от там намазвах филми да гледам и тоз тогава излезе мислия че беше '95-96 г. От една страна супер смешен (големи базици имаше :) )от друга супер гаден. Много ми хареса и си го записах на касета и още си го пазия.

Boba_Fett, според мен чичкото с пироните е много много по зъл :D . Както казах първите 4 серии са невероятни и немогат да се сръвнят със друг филм по изродщината която прави. Тез синжири със куките като почнат да хвърчат наляво и надясно става страшно ;)
Аватар
Pezkata

Съобщения: 112
Регистриран: 11.03.2004г. в 13:45ч.

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 24.06.2005г. в 12:43ч.

LUCIFER написа:А сега въпросче с повишена трудност това гледали ли сте го:
Изображение
Бях го гледал на времето ама сега като го видях в нета и се сетих ,че и той е на CLIVE BARKER намерих от къде да го изтегля обаче проблема е,че няма сийдъри ,а пък само на едно място го срещнах.
За Петъците преди да се появят дисковете ги събирах на видеокасети,обаче те взеха да се множат така скоростно,че им изпуснах края.
Сега се опитвам да си възстановя видеоколекцията и дърпам всичко което съм имал по рано на касети.Даже бях намерил в ДАТА.бг DEAD ALIVE първият австралийски филм на ужасите(беше на първо място в класацията за най-кървави филми)имах го на касетка после го изтрих и вече никъде не го намерих.Та дръпнах го от ДАТА,беше бакъп-нат-започнах да го разархивирам и изненада-повреден архив
Изображение

Филма съм го гледал.Ставаше въпрос за един илизионист, който изпълняваше един номер със мечове, които падат върху него.Имаше го на "Александра" ако не се лъжа
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот Boba_Fett » 24.06.2005г. в 17:12ч.

Този филм не е хорор, но мисля че му е тук мястото:
Изображение

Release Date: June 29, 2005
Studio: Paramount Pictures
Director: Steven Spielberg
Screenwriter: David Koepp
Starring: Tom Cruise, Tim Robbins, Miranda Otto, Dakota Fanning (Похитени), Justin Chatwin, Rick Gonzalez, David Alan Basche
Genre: Action, Sci-Fi
MPAA Rating: PG-13 (for frightening sequences of sci-fi violence and disturbing images)

Явно малката Dakota Fanning е любимка на Спилбърг

http://www.waroftheworlds.com/

Изображение

TWIN PEAKS 1, 2 SEASON DVD RIP (BG SUBS)-Dir. Mark Frost, David Lynch, Graeme Clifford, Caleb Deschanel (Law and Order), Duwayne Dunham (JAG), Uli Edel (Tales from the Crypt, Homicide, Oz), James Foley (Whos that Girl), Lesli Glatter (Amazing Stories, On the Air, NYPD Blue, State of Emergency, ER, Murder One, Law and Order, West Wing, Gilmore Girls, OC), Stephen Gyllenhaal (Felicity, Homicide, Shield), Todd Holland (Amazing Stories, Tales from the Crypt, Friends, Felicity, Malcolm in the Middle), Tim Hunter (Line of Fire, Central Park West, Chicago Hope, Homicide, Eerie Indiana, Beverly Hills 90210, Tex), Diane Keaton, Tina Rathborne, Jonathan Sanger (LA Law, On the Air, Seaquest DSV), Creators: Mark Frost, David Lynch, 1990, USA
Линк първи сезон: http://free.linkos.bg/details.php?id=6553
Линк втори сезон: http://free.linkos.bg/details.php?id=6615

Всеки малък град крие своите тайни и нищо не е такова, каквото изглежда от пръв поглед. Начинът на разказване тук е толкова абсурден, странен и перфектен по своему. Всичко започва с убийството на красивата колежанка Лора Палмър и бавно се разгръща в най незабравимата мистерия, пресъздавана на малкия екран, наградена с 6 златни глобуса.
Аватар
Boba_Fett

Покажи връзката към това мнениеот LUCIFER » 25.06.2005г. в 09:13ч.

Азиатски ужас,повярвайте ми -заслужава си има го и на нашите сървъри:
Изображение
Изображение
Аватар
LUCIFER

Следваща

Назад към Филми

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта