Проблем с модула Griffin

Всички теми, свързани пряко с NetWorx-TV и DTV услугите, които предлага фирмата.

Изображение

Проблем с модула Griffin

Покажи връзката към това мнениеот Ahilles » 3.04.2018г. в 22:16ч.

Здравейте,

Помагайте, ако някой се е сблъсквал със следния проблем!
Телевизора е Samsung UE40ES8000S, когато модула грифин е включен в телевизора, при включване от дистанционното, много често, но не всеки път телевизора забива на черен екран. Светлинния индикатор за включен телевизор свети, но телевизора не работи и в същия момент не може да се изключи от дистанционното, само от щепсела се изключва. И след няколко такива опита се включва. Когато извадя модула Грифин, телевизора се включва нормално, абсолютно всеки път. Вторият ми телевизор няма никакви проблеми и с двата модула е пробван. Но първия забива и с двата модула.
Преди бях на Близу, с техните модули не съм имал никакви проблеми няколко години.
Правил съм ресет на телевизора, не помага. Правих ресет от сервизното меню, не помага. Бях с най-новия фърмуер на телевизора, въпреки това пробвах със няколко стари фърмуера, но нямаше промяна. Отворих телевизора и го прегледах за подути кондензатори и лоши спойки, но не открих нищо визуално. Мислех въпреки това, да сменям всички електролитни кондензатори, но като се замисля телевизора не е толкова стар, а и няма подути кондензатори и при всички опити със други модули различни от грифин, телевизора стартира нормално. И се отказах да пипам телевизора.
В офиса на доставчика на телевизията в Търговище ми казаха, да се обадя по телефона на поддръжката. Поддръжката ми казаха, че имат някакъв друг модел модул, различен от Грифин и да попитам в офиса. Ходих пак в офиса и там, бяха категорични ,че няма други модули освен Грифин.

Взе да ми писва, всеки път да изключвам телевизора от контакта и то няколко пъти, за да го включа. Някой, ако има идея да помага. Че работата отива на смяна на доставчика.

Ahilles

Съобщения: 4
Регистриран: 3.04.2018г. в 21:35ч.
ТВ: Samsung UE40ES8000S

Re: Проблем с модула Griffin

Покажи връзката към това мнениеот qbadabaduuu » 4.04.2018г. в 00:08ч.

преди имаха и conax

обаждаш се на поддръжката и питаш дали още ползват и conax
ако потвърдят отиваш в офиса
ако в офиса не са запознати и нямаш нерви да ги търпиш може да си закупиш 50-60лв струва

qbadabaduuu

Съобщения: 99
Регистриран: 11.02.2015г. в 21:18ч.

Покажи връзката към това мнениеот deian » 4.04.2018г. в 09:25ч.

Той хубаво ще си купи CONAX модул, ама ако нямат CONAX карта да му дадат...
Мисля, че конаксите все още работят.

deian
Елитен потребител
Елитен потребител

Съобщения: 2566
Регистриран: 12.03.2004г. в 14:48ч.
ТВ: Panasonic с CAM (Griffin) / NETA HD 8650

Покажи връзката към това мнениеот Ahilles » 4.04.2018г. в 17:37ч.

Имам лични два модула с които бях на Близу, не ги знам какви са. На единия пише blizoo, на другия CableTELHD, но те не работят с картата от networx, пробвано е .

Ahilles

Покажи връзката към това мнениеот archibal » 4.04.2018г. в 18:36ч.

Този който е на Близу ще работи, само трябва да си подмениш картата Griffin с Conax карта. Върви направо в офиса и си носи картата и модула и искай да ти го заменят с Conax CAM и карта за достъп или да ти дадат само карта за твоя модул на Близу
Аватар
archibal

Съобщения: 170
Регистриран: 7.02.2006г. в 00:09ч.
Град: Русе
ТВ: Sony KDL-40EX500

Покажи връзката към това мнениеот kgvelkov » 4.04.2018г. в 19:45ч.

archibal написа:Този който е на Близу ще работи...

Зависи, по-новите модули се заключват към определена карта.

kgvelkov

Съобщения: 28
Регистриран: 10.04.2017г. в 10:56ч.

Покажи връзката към това мнениеот Ahilles » 5.04.2018г. в 20:12ч.

archibal написа:Този който е на Близу ще работи, само трябва да си подмениш картата Griffin с Conax карта. Върви направо в офиса и си носи картата и модула и искай да ти го заменят с Conax CAM и карта за достъп или да ти дадат само карта за твоя модул на Близу

Ако работят утре, ще отида офиса им.

Ahilles

Покажи връзката към това мнениеот SweetSissy » 2.06.2018г. в 18:39ч.

Реши ли проблема ?

SweetSissy

Съобщения: 5
Регистриран: 2.06.2018г. в 18:21ч.

Покажи връзката към това мнениеот Ahilles » 17.06.2018г. в 16:16ч.

Да, с модул Conax и съответната карта, предоставена от доставчика. На касата в офиса имаше едно ново момиче. Което се оказа много отзивчиво и се обади по телефона и поиска точно каквото и казах.
А преди това един пич имаше на касата, който беше убеден ,че няма други модули и други карти. И ми беше убеден,че трябва да настроя телевизора на Чехия или Норвегия. Ха ха ха !

Ahilles

Назад към Телевизия

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 2 госта