Въпроси - нов потребител

Всички теми, свързани пряко с интернет услугите, които предлага фирмата. Допълнителна информация на корпоративната и клиентската страница.

Въпроси - нов потребител

Покажи връзката към това мнениеот sharkydog » 15.07.2016г. в 14:18ч.

Здравейте,
Пише ви евентуален нов потребител от Силистра (център, блоковете на ул. "ген. Скобелев").

Трябва ми умерено бърз интернет (8-10MB/s, симетричен), "Home 90" би трябвало да ми стигне.
Имам два сървъра и домейн (предимно за лично ползване и споделяне), трябва ми и статичен (и естествено публичен) адрес.
Рутер имам и си го настройвам сам от неговата си страничка (пренасочване, WiFi, статични частни адреси и т.н.).

Статичния адрес при подписването на договора ли се заявава или след това?
Ще имам ли някакви филтрирани портове и ако ще имам, има ли начин да се отворят?
Ако случайно се навия за някой от gigabit плановете, как пристига връзката при мен? gigabit switch имам, но gigabit рутер нямам (евентуално мога да си купя).

sharkydog

Съобщения: 4
Регистриран: 15.07.2016г. в 13:14ч.

Re: Въпроси - нов потребител

Покажи връзката към това мнениеот mgochev » 16.07.2016г. в 10:45ч.

Здравейте! Желанието ви за статичен IP адрес трябва да заявите след като окабеляването е извършено и посетите наш офис, за да бъде администриран договорът ви. След това също не е късно, може да се свържете с нас на тел.082 500460 или да направите корекцията сам през клиентския си панел, до който ще получите достъп след като станете наш клиент.
Филтриране на портове от наша страна по принцип не се извършва (освен в случаите, когато се налага по някаква конкретна причина).
При личните домашни акаунти гигабитовата връзка се извършва чрез меден кабел, ако желаете обаче оптична свързаност, нашите търговци могат да ви изготвят и индивидуална оферта. Така или иначе наличието на гигабитов рутер при този пакет е задължително, за да можете да използвате пълния капацитет на връзката.

mgochev
Поддръжка
Поддръжка

Съобщения: 5
Регистриран: 23.03.2016г. в 14:42ч.

Назад към Интернет

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 0 госта