Проблем с интернета през WiFI

Всички теми, свързани пряко с интернет услугите, които предлага фирмата. Допълнителна информация на корпоративната и клиентската страница.

Проблем с интернета през WiFI

Покажи връзката към това мнениеот galio_sh » 3.12.2016г. в 13:06ч.

Така проблема е следният, след като за първи път реших да тегля филм след като станах абонат макс. скорост ми беше 2MB и стоях и гледах 5 мин как не може да качи повече, със старият оператор си теглех с 5MB без грижи и с по-стар модел на рутера от промоционалния, обаждах се на оператор той не успя да намери причината и ми изпратиха техник, той гледа и каза че имам смущения по мрежата WiFi, защото в нас намирам на 15 мрежи, вариянта е като тегля да е през кабела локална връзка или да си сменям портовете на рутера, обаче до него нямам достъп по Ип или default getaway пробвах и през MyNetworks достъпа в сайта но не се сменя. Някакво решение ???

galio_sh

Съобщения: 3
Регистриран: 3.12.2016г. в 12:59ч.

Re: Проблем с интернета през WiFI

Покажи връзката към това мнениеот velen » 3.12.2016г. в 14:09ч.

За подобрение на безжичната връзка Ви съветвам да сканирате ефира, примерно с WiFi Analyzer (приложение за Андроид устройства). След това трябва да ни се обадите и ние да сложим рутера на този канал. Ако и след това има проблем вариантите са закупуване на рутер, който работи на 5 гигахерца или ползване по кабел.

velen

Съобщения: 1
Регистриран: 3.12.2016г. в 14:02ч.

Покажи връзката към това мнениеот galio_sh » 4.12.2016г. в 09:27ч.

С тази програма ми показва най-добър канал "14" но рутера има 11 канала, обадих се сложиха го на 9 аз после успях да го сложа на 11 но няма разлика.

galio_sh

Покажи връзката към това мнениеот vhr » 7.12.2016г. в 21:14ч.

смени си региона да не е България и би трябвало да има и други канали

аз съм на Зимбабве и съм избрал 13-ти канал

vhr

Съобщения: 159
Регистриран: 10.02.2015г. в 21:04ч.

Покажи връзката към това мнениеот galio_sh » 13.12.2016г. в 13:00ч.

От къде се сменя този регион ? Нямам пряк достъп до настройките на рутера, предоставен ми е от оператора и мога само от сайта на Networx да сменям каналите, като се пробвам да напиша Ip в браузъра да влезна в рутера не ми зарежда страницата, на старият ми рутер нямах такива ядове.

galio_sh

Назад към Интернет

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: 0 регистрирани и 0 госта