Разтърсващи книги

Това е мястото за всички теми, несвързани с останалите форуми.

Разтърсващи книги

Покажи връзката към това мнениеот gecov » 26.04.2018г. в 09:47ч.

Миналата година прочетох една разтърсваща за мен книга "Аз още броя дните" на Георги Бърдаров, засягаща темата за братоубийствената война между довчерашните съюзни югославски народни. Странното е, че войната, на която сме били свидетели и е присъствала в новините може да окаже съвсем друго въздействие върху нас, пречупена през конкретни човешки съдби. Ако някой може да ми препоръча друг роман на тази тематика ще бъда много благодарен.

gecov

Съобщения: 11
Регистриран: 19.02.2018г. в 17:36ч.

Re: Разтърсващи книги

Покажи връзката към това мнениеот milka » 27.04.2018г. в 13:23ч.

Не съм чела книгата, която спомена, но попаднах на друга "Да дойдеш на света" на Маргрет Мацантини. Може да я откриеш в https://ciela.com/knigi . Аз съм много емоционална и тази книга ме разтърси. Плаках над съдбата на тези герои, чиито пътища се заплитат от двете страни на Адриатика - в мирна Италия и размирна Босна. Този роман е невероятно силен и провокиращ хиляди въпроси: за живота и смъртта, любовта и омразата. Според мен всеки човек, особено сега трябва да го прочете и да си зададе въпроса - На кого е нужна тази етническа война и кои са нейните истински жертви?
Аватар
milka

Съобщения: 17
Регистриран: 6.10.2017г. в 22:10ч.
ТВ: Philips 22PFS4022/12

Покажи връзката към това мнениеот gecov » 30.04.2018г. в 09:18ч.

Задължително ще прочета и тази книга. Звучи ми доста интересно и мисля, че ще ми хареса.

gecov

Съобщения: 11
Регистриран: 19.02.2018г. в 17:36ч.

Покажи връзката към това мнениеот pet92 » 15.06.2018г. в 12:13ч.

gecov написа:Миналата година прочетох една разтърсваща за мен книга "Аз още броя дните" на Георги Бърдаров, засягаща темата за братоубийствената война между довчерашните съюзни югославски народни. Странното е, че войната, на която сме били свидетели и е присъствала в новините може да окаже съвсем друго въздействие върху нас, пречупена през конкретни човешки съдби. Ако някой може да ми препоръча друг роман на тази тематика ще бъда много благодарен.

Звучи доста интересно. Със сигурност ще я прочета в най-кратни срокове.

pet92

Съобщения: 3
Регистриран: 15.06.2018г. в 12:05ч.

Назад към Общи дискусии

Активни потребители

Потребители разглеждащи този подфорум: BLEXBot [Crawler] и 1 гост